Susidūrę su koronavirusu tveriškiai vienybės išbandymo neišlaikė

Parašė:  2020-10-09

Antroji sergamumo COVID-19 banga Rietavo savivaldybėje įgyja pagreitį: šiomis dienomis teigiamas testo rezultatas nustatytas penkiems Tverų gyventojams – trims vienos šeimos nariams ir dviem su jais kontaktą turėjusiems žmonėms.
Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme, kad spalio 1 dieną koronavirusas buvo nustatytas vienam Rietavo savivaldybės gyventojui, o štai šią savaitę susirgusiųjų turime daugiau.
COVID-19 liga susirgo aktyviai Tverų bendruomenės gyvenime dalyvaujanti tveriškių šeima – žmona, vyras ir vienas iš dviejų poros vaikų, kuris mokosi gimnazijoje Rietave. Vaiko, lankančio Tverų gimnaziją, testo rezultatas buvo neigiamas.
Teigiamą koronaviruso infekcijos testo atsakymą gavo ir dar du tveriškiai – asmenys, turėję kontaktą su sergančia šeima.
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė žurnalistams sakė, kad informacija apie užsikrėtusį mokinį mokyklą pasiekė antradienį.
„Informavome vaikus ir tėvus. Moksleiviai, kurių bendraklasis susirgo, dvi savaites praleis saviizoliacijoje. Jiems teks mokytis nuotoliniu būdu. Dviem savaitėms izoliuotis turi ir penktadienį kontaktą su mokiniu turėjusi klasės auklėtoja. Kitiems mokytojams leista dirbti. Ir tėvai, ir mokiniai į žinią reagavo gana ramiai. Vaikams nepatiko tai, kad vėl teks mokytis namuose, kas jiems yra sunkiau nei mokantis klasėje. Toliau su jais bendraus ir kaip elgtis esant izoliacijoje patars Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai“, – pasakojo mokymo įstaigos vadovė.
Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė patikino, kad mokykloje ugdymo procesas vyksta kaip įprasta: „Saviizoliacijos dėl kontakto su sergančiaisiais laikosi trys mokiniai ir du darbuotojai, bet COVID-19 atvejų nenustatyta. Apie situaciją informuoti tėvai ir vaikai. Visiems priminta laikytis apsaugos priemonių.“
Kaip jau minėjome, kai kurių tveriškių reakcija į susirgusiuosius nebuvo tolerantiška. Bendruomenės valdybos pirmininkas Aurimas Puidokas neslėpė, kad baimė, jog užkratas paplis miestelyje, išsiveržė pykčio išpuoliais. „Moteris, kuriai nustatytas virusas, sulaukė net grasinimų. Šeima labai aktyvi, glaudžiai bendraujanti su čia pat gyvenančiais savo artimaisiais, vienas jų dirba mokykloje. Kontaktų turėta nemažai, gal dėl to bendruomenė taip jautriai reaguoja į situaciją“, – svarstė A. Puidokas.
Šeimos artimi žmonės jau pasidarė testus. Kol laukia atsakymų, laikosi saviizoliacijos.
Tverų interneto svetainėje pasirodė bendruomenės valdybos pirmininko kreipimasis į seniūnijos gyventojus: „Pastarosios dienos Tveruose buvo įtemptos. Nežinomybė dėl koronaviruso infekcijos paplitimo pasėjo ir baimę, ir pyktį. Labiausiai nesinorėtų pykčio, kaltinimų, kai šiuo metu reikia supratimo ir palaikymo. Šiandieną oficialiai patvirtinta, kad į gerbiamą tveriškių šeimą, pas aktyvius bendruomenės narius „atėjo“ nelauktasis COVID-19. Šis virusas paveikė tiesiogiai pačius artimiausius šeimos žmones, nelauktų apribojimų privalo laikytis jų draugai, pažįstami. Tikiu, kad kiekvienas, kuris turėjo artimą kontaktą su užsikrėtusiaisiais, yra sąmoningas, stengiasi izoliuotis… Tikrai nesinorėtų išgirsti ar perskaityti komentarų, įžeidžiančių ar kitaip rodančių neapykantą šeimai ar jos artimiesiems. Niekas nėra apsaugotas nuo to, ko plikomis akimis nepamatysime. Virusas aplanko žmones, nesirinkdamas profesijos, pareigų ar gyvenimo būdo. Saugokimės!“
Po šio viešo kreipimosi palaikymą COVID-19 liga sergančiai šeimai išsakė ne vienas Tverų seniūnijos gyventojas.
Susirgusioji moteris – Tverų rinkimų apylinkės narė. Rietavo savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų valdymo grupės vadovas Antanas Aužbikavičius sakė, kad dėl kontaktų, turėtų su sergančiąja, saviizoliacijos turi laikytis dar viena tveriškė, dirbusi rinkimų apylinkėje.
COVID-19 liga šiuo metu serga šeši Rietavo savivaldybės gyventojai.
Reaguodamas į augantį sergamumą COVID-19, Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas išleido įsakymą dėl renginių ribojimo. Rietavo savivaldybei pavaldžių įstaigų ir įmonių vadovams nurodyta nuo spalio 6 dienos neplanuoti naujų, atšaukti ar nukelti visus renginius (šventės, seminarai, konferencijos ir kt.) iki šio nurodymo atšaukimo.
Kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims rekomenduojama atšaukti ar nukelti vėlesniam laikui visus renginius ir kitus susibūrimus, atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką (kur renginys vyksta – uždarose patalpose ar lauke, kokia rizika, kad bus artimas sąlytis tarp renginio dalyvių, ar dalyviai atvyksta iš COVID-19 ligos paveiktų teritorijų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas