Svajonės pildosi. Svarbiausia – išdrįsti!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-09-26

Praėjusią savaitę Plungės viešojoje bibliotekoje į susitikimą pakvietė gimnazistės Agnė Staupelytė ir Gintarė Petraitytė. Merginos, kurioms ši vasara dovanojo galimybę aplankyti Jungtines Amerikos Valstijas, įgyta patirtimi dalyvaujant tarptautiniame projekte ir įspūdžiais dalijosi su bendraamžiais, mokytojais ir visais kitais, kuriems jų išvyka – pavyzdys, kaip reikia nebijoti savo svajonių, nes jos ima ir išsipildo pačiu netikėčiausiu momentu.
Dar pavasarį rašėme apie šias dvi merginas aplankiusią sėkmę. Tąkart surengtoje spaudos konferencijoje Gintarė ir Agnė su visais dalijosi džiugia žinia, kad jos laimėjo kelialapius į jaunimui skirtą vasaros verslumo stovyklą, kuri liepos mėnesį turėjo būti rengiama Jungtinėse Amerikos Valstijose. Įspūdį darė tai, jog plungiškės į šį projektą buvo atrinktos iš 1 300 pretendentų!
Šiandien trys savaitės, praleistos už Atlanto, jau praeityje, tačiau įspūdžiai gyvi, lyg tai būtų įvykę vakar: tiek pamatyta, tiek išgirsta, patirta. Visa tai merginoms norisi perteikti Plungės jaunimui, kad jis, matydamas jų pavyzdį, pasiryžtų siekti to paties. „Galimybių yra begalė, tik reikia jas pasiimti“, – jaunimą ragino G. Petraitytė.
Priminsime, jog G. Petraitytė ir A. Staupelytė atsiliepė į Europoje veikiančio jaunimą informuojančio, konsultuojančio ir savanorystę skatinančio tinklo „Eurodesk“ (jo atstovas Plungėje yra VšĮ „Edukacija kitaip“) kvietimą. Šis tinklas kartu su Baltijos ir Amerikos fondu, kuris rūpinasi Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų ryšiais, kiekvienų metų rudenį skelbia konkursą „Time to move“ („Laikas keliauti“). Jis skirtas vienuoliktų klasių mokiniams, kurie turi verslo idėją ir paskutinę vasarą prieš abitūros egzaminus norėtų praleisti verslumo stovykloje.
Konkurse dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos jaunimas. Kvietimus dalyvauti projekte gavo po dešimt jaunuolių iš visų šių šalių. „Kad pateksime abi plungiškės, tikrai nesitikėjome. Tai rodo, kad laimėjimą lemia ne miestai, o asmenybės. Jei sugebėsi atrankos metu atskleisti save, savo siekius ir svajones, tikrai pasiseks“, – sakė Agnė.
Bibliotekoje surengtame susitikime šios dabar jau Plungės „Saulės“ gimnazijos abiturientės entuziastingai ir su tikrai užkrečiančiu pavyzdžiu kalbėjo apie Jungtinėse Amerikos Valstijose praleistas dienas, ten įgytą patirtį, dalijosi patarimais, kaip reikėtų kalbėti, elgtis dalyvaujant atrankoje, kaip užpildyti motyvacinę anketą ir pan.
Gimnazistės ne kartą kartojo, jog po šios kelionės supratusios viena – viskas yra įmanoma. „Grįžus iš Amerikos pasaulis nebeatrodo toks didelis. JAV yra ta šalis, kur viskas kaip filme atrodo“, – pridūrė jos.
Dalyvaudamos verslumą skatinančiame projekte plungiškės turėjo galimybę susitikti su įdomiais žmonėmis, dalyvavo mokymuose, pristatė savo verslo idėjas. „Investuotojai, kurie mūsų klausėsi, minėjo, jog mes netgi geriau pasirodėme nei tikri verslo projektų rengėjai. O ir mums pačioms labiausiai tai ir imponuoja, nes niekada negalvojome, kad gyvenime pristatysime verslo idėjas užsienio investuotojams, tai darysime anglų kalba ir dar Amerikoje!“ – džiugiai kalbėjo Agnė.
Bostonas, Niujorkas, Vašingtonas, tokie objektai kaip Jungtinių Tautų Organizacijos būstinė, Laisvės statula, Harvardo universitetas, muziejai, Centrinis parkas ir dar daugelis kitų – tai, ką laisvalaikiu išvydo ir aplankė gimnazistės.
Agnė ir Gintarė ragino dabartinius vienuoliktokus (ši programa skirta tik jiems) išdrįsti ir užpildyti paraiškas, o prieš tai aktyviai dalyvauti informaciniuose renginiuose, kuriuos greitu laiku organizuos „Edukacija kitaip“, ir ten sužinoti daugiau vertingų naujienų ir patarimų.
„Galimybių pasitaiko, bet jos nesikartoja. Šiandien jūs kalbate drąsiau, nes jūsų pasaulis prasiplėtė. Nesustokite ir eikite toliau, nes potencialo turite“, – džiaugdamasis gimnazisčių pasiekimais sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas