Šventės išvakarėse Alsėdžiuose suskambo duetai

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-02-21

Vasario 16-osios išvakarėse Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos salė buvo pilna žiūrovų – alsėdiškiai ir miestelio svečiai rinkosi į Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtą duetų vakarą „Jausmai Lietuvai ir žmogui“.
Alsėdiškiams Vasario 16-oji – ypatinga šventė. Mat būtent su šiuo kraštu yra susiję du 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai – Stanislovas Narutavičius ir Jonas Smilgevičius. Nepamiršdama šio fakto, Alsėdžių bendruomenė kasmet surengia žygį į S. Narutavičiaus gimtinę – į netoli Alsėdžių esantį Brėvikių dvarą. Be to, pagerbia jo amžinojo poilsio vietą Alsėdžių kapinėse – padeda iš prezidentūros atvežtų gėlių, uždega žvakių.
Pagarba signatarams atiduota ir šiemet. Be to, prisiminta, kad kaip tik šiuo metu, vasario 12-ąją, yra minimos J. Smilgevičiaus 150-osios gimimo metinės, kurioms didesnis dėmesys bus skirtas pavasarį, surengiant specialiai tam dedikuotą konferenciją.
Rimtieji renginiai vyko Vasario 16-ąją, na, o išvakarėse visi rinkosi į duetų vakarą, kurį surengė Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Alsėdžių filialo darbuotojai, Alsėdžių bendruomenė, gimnazija.
Vakaras pradėtas visiems gerai žinoma Vytauto Kernagio daina „Mūsų dienos kaip šventė“, kurią atliko ne duetas, o kvartetas – Alsėdžių bendruomenės pirmininkas, Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Žydrūnas Purauskis ir kultūros darbuotojai Vaida Silkauskienė, Linas Senkus, Kristina Kondratavičienė.
Paskui į sceną lipo Alsėdžių lopšelio-darželio priešmokyklinukai Urtė ir Vasaris (mokytoja Aušra Streckienė). Jie atliko dainą „Namų šiluma“. „Mėlynakę rasą“ sudainavo Platelių meno mokyklos Žemaičių Kalvarijos skyriaus ugdytinės Gabrielė ir Skaistė (mokytoja K. Kondratavičienė). Dvi dainas atliko tautiniais rūbais pasipuošusios Inga ir Aurelija iš kaimyninės Žemaičių Kalvarijos.
Publika ypač šiltai sutiko su dukra Vilte dainą „Angelas“ atlikusį Ž. Purauskį, telšiškes seseris Silviją ir Virminą. Vėliau Ž. Purauskis duetu traukė su K. Kondratavičiene, o V. Silkauskienė – su savo dukra, buvusia Alsėdžių gimnazijos mokine Iveta. Aplodismentų negailėta ir K. Kondratavičienės bei jos kaimynės Rimos duetui. Na, o linksmiausiai visus nuteikė L. Senkaus ir Ivetos daina „Tau nieko nesakiau“.
Vyšnaitė ant torto – Savivaldybės mero Audriaus Klišonio ir Alsėdžių seniūnijos vyresniosios specialistės Linos Matuzienės duetas, atlikęs visiems žinomą Gyčio Paškevičiaus dainą „Šiam pasauly“. Šis premjerinis dueto kūrinys sulaukė ypatingo publikos dėmesio. Ir kaip nesulauks – juk meras ne vienerius metus Alsėdžiuose gyveno, todėl visiems čia savas.
Pasibaigus koncertui, visus pasveikino ne tik A. Klišonis, bet ir Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Gramalienė. „Tik didžiuotis galime tuo, kad mūsų kraštas išaugino tokias asmenybes, kad du iš dvidešimties 1918-ųjų metų didžiavyrių – alsėdiškiai S. Narutavičius ir J. Smilgevičius“, – kalbėjo meras. Tuo, kad alsėdiškiai valstybinę šventę nutarė švęsti linksmai, pasidžiaugė ir seniūnė D. Repšienė, ir mokyklos atstovė D. Gramalienė: „Gražus bendrystės vakaras. Tokios bendrystės, apie kokią, ko gero, svajojo ir signatarai S. Narutavičius ir J. Smilgevičius.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas