Šviežutėlės naujienos iš derybų su Automobilių kelių direkcija

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-10-25

Ketvirtadienį buvo paskelbta, kad kitą dieną Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis šaukia spaudos konferenciją, kurioje pateiks daug informacijos, aktualios gyventojams. Ir tik prasidėjus susitikimui paaiškėjo, kad kalba suksis apie gatves.
Spaudos konferencijoje meras pranešė, jog žiniasklaidos atstovus sukvietė tam, kad pasidalytų naujausia informacija – praėjusios savaitės vizito į Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos rezultatais.
„Dalyvavome gerame darbiniame pasitarime su LAKD vadovu. Jame taip pat buvo Seimo narys Jonas Varkalys. Po keleto susitikimų priimtas galutinis sprendimas, gana svarbus visiems Plungės rajono gyventojams. Omenyje turima bendradarbiavimo sutartis, kuri bus teikiama tvirtinti Savivaldybės tarybai, kad būtų galima ją pasirašyti“, – kalbėjo A. Klišonis.
Pasak mero, sutarties esmė – bus tvarkomos Plungės mieste ir rajone esančios gatvės.
Vakariniame aplinkkelyje, nuo kelių Mažeikiai–Plungė–Tauragė ir Šiauliai–Palanga žiedinės sankryžos pirmame posūkyje į miestą, bus daromas žiedas ir remontuojamas ruožas, kuris dar nėra taisytas, link viaduko. Rangos darbai jau nupirkti.
Taip pat būtų tvarkoma Žemaitijos gatvė, einanti per Babrungo gyvenvietę, iki Notės gatvės, vėliau – Dariaus ir Girėno gatvė nuo Notės gatvės iki Lentpjūvės gatvės.
„LAKD įsipareigoja sutvarkyti dangą nuo aplinkkelio iki Notės gatvės, dešinėje pusėje įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką ir apšvietimą. Nuo Notės gatvės iki Lentpjūvės gatvės direkcijos lėšomis bus remontuojama važiuojamoji dalis, dešinėje pusėje bus įruoštas pėsčiųjų ir dviračių takas, kairėje – šaligatvis kartu su apšvietimu. Visi lietaus vandens nutekėjimo tinklai šiuo metu yra tvarkomi, ir tai būtų kaip Plungės rajono savivaldybės prisidėjimas“, – pasakojo Savivaldybės vadovas.
Kitas etapas – Stoties gatvė iki Birutės gatvės. Šis ruožas taip pat bus kapitališkai remontuojamas: keičiama danga, kairėje pusėje įrengiamas pėsčiųjų ir dviračių takas su apšvietimu. Iš Savivaldybės pusės, anot mero, greičiausiai reikės spręsti klausimą dėl lietaus nuotekų sistemų, nes ne visoje teritorijoje jos paklotos.
Trečiasis etapas – Birutės gatvės dalyje nuo sankryžos su Stoties gatve iki sankryžos su Babrungo gatve (Kaušėnų k.), kuri šiuo metu yra tvarkoma, kairėje pusėje, LAKD lėšomis bus rekonstruojamas dviračių ir pėsčiųjų takas. Iš Savivaldybės pusės reikėtų pabaigti apšvietimo įrengimą nuo Stoties gatvės iki „Dobilėlio“ parduotuvės, taip pat nedidelėje dalyje nuo „Pieno gėlės“ iki „Vičiūnų“ ir nuo jų iki Babrungo gatvės.
Kaip paminėjo meras, šiame etape Plungės rajono savivaldybė turėtų perimti eksploatuoti visus išvardytus objektus nuo Žemaitijos gatvės iki Prūsalių kaimo sankryžos.
„Taip pat kalbamės su LAKD ir tikimės, jog trečiajame etape pavyks susitarti, kad ji savo žinion perimtų ruožą nuo Prūsalių kaimo galo iki Stonaičių (kelias nuo Prūsalių sankryžos iki pat gyvenvietės galo (asfalto danga) priklauso VĮ „Kelių priežiūra“ Telšių padaliniui – aut. past.) ir jį asfaltuotų. Tada turėtume normalų aplinkkelį“, – dėstė meras.
Kada visi tie planai taptų tikrove? A. Klišonio teigimu, jau kitais metais būtų skelbiamas pirmojo etapo projektavimo ir rangos darbų konkursas. 2020 metais – antrojo etapo. „Pavykus suderėti palankias sąlygas, iš visų Plungės pusių atsirastų puiki infrastruktūra – ženkliai pagerėtų kelių kokybė. Tokios investicijos savo lėšomis tikrai negalėtume padaryti“, – akcentavo meras.
Žinoma, pasidomėjome, kas visiems išvardytiems darbams skelbs konkursą. Pasak A. Klišonio, užsakovė būtų LAKD.
Štai su tokia sutartimi ketvirtadienį bus supažindinti Savivaldybės tarybos nariai ir turės apsispręsti, pasirašyti ją ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. as parašė:

    Taikos gatve asfaltuos? Saligatvius Jucyne gal pakeis tarp namu? O gal atsistatydins kas nors? Pvz Klisonis?

  2. Jurgis parašė:

    Visuomet verta pakentėti laikinus nepatogumus, jei po to bus ženkliai geriau. Ypatingai logistikos paslaugas teikiančiam transportui tie kelių gerinimai aktualūs. Žinoma ir visiems gyventojams, kas rytą skubantiems į darbus, vežantiems vaikus į ugdymo įstaigas. Tikėkimės, kad projektas nestrigs ir bus pilnai įgyvendintas

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas