Šypsenos sugrąžinimo akcija prasidėjo!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-02-19

„Netikėjau, kad gali įvykti toks stebuklas“, – šiandien sako Paukštakių seniūnijos Merkelių kaime gyvenanti Ingrida Jonušienė. Moteris laiminga, nes pagaliau bendraudama su žmonėmis ji galės plačiai šypsotis. Už į gyvenimą sugrąžintą šypseną I. Jonušienė bus dėkinga Aušros Neimonienės odontologijos klinikai. Šios įstaigos specialistai, bendradarbiaudami su Plungės rajono savivaldybe, inicijavo paramos akciją, kurios tikslas ir buvo surasti žmogų, kuriam bus suteikta galimybė neatlygintinai sutvarkyti dantis.
Socialinė paramos akcija
„Šypsena – tai kalba, kurią moka visas pasaulis“, – frazė, pasitinkanti visus A. Neimonienės odontologijos klinikos pacientus. Deja, gyvenime pasitaiko atvejų, kai graži šypsena tampa tik svajone, kurią įgyvendinti ne kiekvienam įmanoma. Tai suprasdami A. Neimonienės odontologijos klinikos gydytojai nusprendė vieną tokių svajonių nemokamai paversti tikrove. Tuo tikslu ėmėsi vykdyti socialinę paramos akciją: siekė surasti žmogų, kuriam būtų reikalinga rimta odontologo pagalba. Šią iniciatyvą palaikė ir Plungės rajono savivaldybė.
Bendradarbiaujant su seniūnijomis buvo rasta moteris, kuriai nutarta pagelbėti ir suteikti galimybę vėl grožėtis savo šypsena.
Akcijoje dalyvauti išrinkta moteris iš Paukštakių seniūnijos. 44 metų I. Jonušienė dabar dažna A. Neimonienės odontologijos klinikos lankytoja. Iki šiol pas stomatologus ji nevaikščiojusi, todėl nenuostabu, kad metams bėgant merkeliškės dantų būklė tik prastėjo. Taigi plačiai šypsotis kaskart tapdavo vis nedrąsiau, nes burnos išvaizda nepridėdavo pasitikėjimo savimi.
„Po vaikų gimimo dantų būklė labai suprastėjo, vėliau pinigų nebuvo lankytis pas stomatologus“, – priežastis, dėl kurių dantys sugedo, iškrito, nutrupėjo, šiandien aiškina I. Jonušienė. Todėl suprasti galima šios moters begalinę nuostabą išgirdus, kad būtent ji tarp visų galimų kandidatų buvo atrinkta kaip akcijos dalyvė. Tokį gyvenime pasitaikiusį šansą Ingrida prilygina stebuklui! Džiaugiasi ir visa jos šeima, kurioje dvi jau suaugusios dukros, penkiolikmetis sūnus.
I. Jonušienė kurį laiką taps dažna A. Neimonienės odontologijos klinikos lankytoja: šypsenos sugrąžinimo akcija jau prasidėjo, netgi galima išvysti pirmuosius rezultatus!
Šiuolaikinė odontologija daro stebuklus
Tuo galima įsitikinti dabar pažvelgus į I. Jonušienės veidą. Merkeliškės dantų gydymu užsiima iš Kauno į A. Neimonienės kliniką atvykstantis gydytojas odontologas Taimonas Mažeika, kuris, beje, ir buvo vienas pagrindinių šios paramos akcijos idėjos iniciatorių.
T. Mažeika yra implantuojantis ir protezuojantis gydytojas odontologas, daugiausia dėmesio savo praktikoje skiriantis estetiniam protezavimui, implantologijai ir visos burnos rekonstrukcijai.
Kalbėdamas apie I. Jonušienės atvejį, gydytojas pastebėjo, kad šios moters dantų gydymo pavyzdys reprezentuoja visas šiuolaikinės odontologijos galimybes, susijusias ne tik su paprastų dantų atkūrimu, bet ir su viso žandikaulio rekonstrukcija. „Tikrai nesiėmėme lengviausio varianto, priešingai, rinkomės sudėtingiausią“, – apie akcijos dalyvio atranką atsiliepė T. Mažeika. Gydytojas pridūrė, jog I. Jonušienę prieš pradedant gydymą ir pasiruošimą implantavimo procedūrai kankino pagrindinės odontologinės ligos – sąkandžio problemos, periodontitas, absoliučiai visi sugedę dantys ir skausmas, kurį sukelia smilkinkaulio apatinio žandikaulio sąnario aparatas ir kt. Šiuos nemalonius dalykus pasibaigus gydymo procedūroms I. Jonušienė pamirš ir, kas svarbiausia, vėl galės džiaugtis sveika šypsena.
A. Neimonienės klinika pasirūpins, kad iki pagrindų būtų sutvarkytas I. Jonušienės viršutinis žandikaulis.
T. Mažeika akcentavo, kad prieš pradedant šypsenos grąžinimo jų pacientei darbus buvo atlikti visi prieš tai reikalingi diagnostinio gydymo žingsniai: gero rezultato galima tikėtis tik stropiai ir technologiškai tiksliai įvertinus esamą situaciją.
„Dantų atkuriamieji darbai prasideda tik iš anksto ir labai kruopščiai planuojant kiekvieną gydymo žingsnį. Džiugu, kad klinikoje turime visas reikalingas technologijas, padedančias valdyti visus procesus. Štai 3D skaitmeninis šypsenos kūrimas suteikia progą pacientui pamatyti galutinį naujos šypsenos vaizdą dar net neatsisėdus į odontologinę kėdę. Dirbame su moderniausia laboratorija, pagal kompiuterinius algoritmus galime parinkti labiausiai veidui tinkantį šypsenos dizainą. Skaitmeninėmis technologijomis pacientas yra įtraukiamas į visą gydymo eigą ir, esant norui, gali šypseną koreguoti pagal savo poreikius ir lūkesčius“, – aiškino odontologas.
T. Mažeika džiaugėsi, kad jo pacientė šiuo metu po chirurginio operacinio gydymo, kurio metu buvo pašalinti visi sugedę dantys, rekonstruotas žandikaulis ir atlikta momentinė implantacija, sparčiai sveiksta. „Operacija buvo labai sudėtinga, truko apie šešias valandas. Pacientei to paties vizito metu buvo iškart prisuktas laikinas neišimamas protezas ir namo ji jau buvo išleista su nauja spindinčia šypsena“, – pasakojo gydytojas.
Pasak odontologo, po to, kai I. Jonušienei visiškai prigis implantai – tai turėtų įvykti per pusę metų, bus pradėti galutiniai protezavimo etapai, t. y. ilgaamžių keraminių protezų gamyba. Svarbu tai, kad pacientė iki to laiko gali rinkti pastabas, stebėti savo dantis kiekvieną dieną ir, atėjus gijimo laiko pabaigai, išsakyti savo nuomonę, ką norėtų keisti dabartiniuose laikinuose dantyse – į visas pastabas bus atsižvelgta gaminant galutinius dantis.
A. Neimonienės klinikoje, T. Mažeikos teigimu, jie naudoja aukštos kokybės šveicarų įmonės „Straumann group“ dantų implantus, kuriems suteikiama net 10 metų garantija. Kokybišką ir profesionalų aptarnavimą klinikos pacientams garantuoja ir tai, kad odontologai bendradarbiauja su pripažintomis įmonėmis – „Med grupe“, minėtųjų implantų tiekėja, taip pat „Medex Baltic“ kompanija, parūpinusia plungiškių klinikai „Surgitel“ optikos priemonių. „Esame dėkingi šioms įmonėms už pasitikėjimą mumis ir skirtą finansavimą mūsų paramos akcijai“, – sakė gydytojas.
T. Mažeikai malonu, kad dirbant A. Neimonienės klinikoje jam kaip gydytojui odontologui yra sudarytos pačios geriausios sąlygos ir priemonės padėti savo pacientams. „Draugiškas kolektyvas, kuris domisi inovacijomis, yra veržlus ir užsidegęs dirbti ir pagelbėti žmonėms – tai labai svarbu“, – darbo Plungėje pasirinkimą motyvavo jis. Savo ruožtu gydytoja odontologė ir klinikos vadovė A. Neimonienė pastebėjo, kad kolega T. Mažeika į Plungę pas pacientus atvyks dažniau, todėl plungiškiai turės daugiau galimybių kreiptis į jį visais dominančiais klausimais dėl dantų protezavimo ir implantavimo.
„Pacientė sakė, jog ims paskolą, kad ir apatinį žandikaulį susitvarkytų“, – grįždama prie jų klinikoje besigydančios I. Jonušienės šypsodamasi tarė A. Neimonienė. Vadinasi, tai, kokį T. Mažeikos darbo rezultatą pamatė, moteriai suteikė vilties, kad dar ne viskas yra prarasta. Tereikia pasikliauti savo darbą išmanančių odontologu, apsilankyti profesionalią įrangą turinčioje klinikoje, ir šypsena veide vėl nušvis.
Primename, kad A. Neimonienės odontologijos klinika įsikūrusi Plungėje, Gandingos g. 15-1. Registruotis galima telefonu (8 448) 56663. Darbo laikas: I–V – 8–17 val.
Užs. Nr. S-938

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Dangerutė Pakalniškienė parašė:

    Nuostabi akcija ir labai labai reikalinga pagalba buvo p. Ingridai Jonušienei. Ši moteris nusipelnė pagalbos ir gražios šypsenos. Gyvenime patyrusi daug vargo ir neteisybės dabar gali džiaugtis, kad yra nepamiršta. Sveikatos ir stiprybės Tau Ingrida, siunčia Žlibinų bendruomenė. Gydytojams didelė padėka.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas