Tarptautinė kapelų šventė Žlibinuose

Parašė: „Plungės“ inf. 2018-10-22

Spalio 13-osios pavakare Žlibinų kultūros centras muzikos mėgėjus pakvietė į išskirtinį renginį – tarptautinę kapelų sueigą! Kaimo bendruomenei tai labai laukta šventė. Jai ruoštasi atsakingai – juk šeimininkų priedermė yra pasirūpinti, kad atvyksiantiems svečiams nieko netrūktų. Taip ir buvo – linksmintasi iš širdies.
Kapelų sueigos šeimininkė – Žlibinų kultūros centro kapela „Ryviena“, kuriai vadovauja charizmatiškasis Alfredas Lučinskas. Ji ir davė šventei toną. „Šiemet ši mūsų šventė ypatinga – mūsų kapelai jau beveik penkeri metai“, – prieš pradedant groti muzikantams užsiminė A. Lučinskas.
Nors skaičiuoja tik penktuosius gyvavimo metus, „Ryviena“ turi kuo pasidžiaugti: organizuoja romansų vakarus, kapelų šventes (ši tarptautinė sueiga – to pavyzdys), į kurias pakviečia kolektyvų iš savo ir kitų rajonų, kaimyninių šalių. Žinoma, be žlibiniškių kapelos nepraeina nė vienas šio kaimo bendruomenės renginys. Praėjusiais metais muzikantai savo muzika pakerėjo rokiškėnus dalyvaudami Rokiškio miesto šventėje. Neretai kapela talkina šokių ansambliui „Sausdravėlis“ respublikiniuose šokių konkursuose Telšiuose, Ukmergėje ir Kuršėnuose.
Šeštadienį surengtoje sueigoje „Ryviena“ sulaukė savo draugų, su kuriais tenka susitikti ne vienoje šventėje. Į Žlibinus atvyko Medingėnų kaimo kapela „Medinga“, Rietavo kultūros centro kapela „Subata“. Svečių iš užsienio „flangą laikė“ Latvijos Saldaus miesto kapela „Strops“ ir Estijos Tartu miesto kapela „Folkmelody“.
Trijų Baltijos šalių atstovų susitikimas Žlibinuose buvo skirtas dar vienai svarbiai datai – Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimo šimtmečiui, kuris minimas šiais metais.
Į sceną užlipęs kiekvienas kolektyvas pristatė savo programą, dovanojo pačias gražiausias melodijas ir dainas, o žiūrovai savo ruožtu negailėjo aplodismentų.
Renginiu džiaugėsi ir garbūs svečiai, tarp kurių buvo Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius, Seimo narys Jurgis Razma. Taip pat šventės, o kartu ir „Ryvienos“ penkmečio jubiliejaus, nepraleido kolegos iš kitų rajono kultūros centrų. A. Lučinską ir jo vadovaujamą kolektyvą sveikino ne tik svečiai, bet ir vietiniai žmonės, Žlibinų bendruomenės aktyvas. Kapelai linkėta gyvuoti dar daugybę metų, plėsti draugų ratą ir savo muzika džiuginti visus.
Tarptautinę kapelų šventę organizavo Žlibinų kultūros centras kartu su kaimo bendruomene, seniūnija ir biblioteka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas