Tarptautinį projektą Žemaitijos nacionaliniame parke baigs savanorė iš Italijos

Parašė: Toma MIKUTAITĖ Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai) 2018-11-27

Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) direkcija nuo 2011 metų bendradarbiauja su koordinuojančia organizacija jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ ir priima Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ savanorius.
Europos savanorių tarnyba (EST) – tai jauniems žmonėms skirti tarptautinės savanorystės projektai, kuriais siekiama ugdyti pilietiškumą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Dalyvaudami EST projektuose savanoriai tobulina turimus gebėjimus ir įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.
Nuo šių metų balandžio 1-osios Žemaitijos nacionaliniame parke savanoriauja Elisa Di Marco. Lapkričio 30 dieną mergina baigs šį tarptautinės savanorystės projektą ir išvyks atgal į savo gimtąją šalį – Italiją.
Prabėgus aštuoniems mėnesiams nuo savanorės atvykimo į ŽNP, norėtųsi pasidžiaugti jos nuveiktais darbais parke.
Mergina atliko įvairiausius darbus. Tvarkė rekreacijos objektus ir vietas, vasaros sezono metu padėjo aptarnauti turistus lankytojų centre, vedė ekskursijas anglų kalba ŽNP ekspozicijose ir kituose objektuose, atliko lankytojų monitoringą lankytinuose parko objektuose, prisidėjo prie ŽNP direkcijos organizuojamų renginių.
Savanorė taip pat prisidėjo prie edukacinių užsiėmimų vedimo moksleiviams. Jos sukurtoje integruotoje gamtos edukacijos programoje Šeirės pažintiniame take, kuri buvo skirta 9–12 klasėms, dalyvavo Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus, Skuodo Pranciškaus Žadeikio ir Telšių Žemaitės gimnazijų mokiniai. Jauni žmonės, žaisdami žaidimus, atlikdami komandines užduotis, susipažino su mus supančia gamta anglų kalba. Tai buvo puiki proga moksleiviams pasitikrinti savo anglų kalbos žinias ir dalyvauti kiek kitokioje pamokoje už klasės ribų.
E. Di Marco palaikė glaudžius ryšius ir su kitų saugomų teritorijų savanoriais. Kartu su jais parengė projektą pavadinimu „Engaging people for nature“. Tai filmukas, kuriame pristatomos Lietuvos saugomos teritorijos, tarp kurių yra ir Žemaitijos nacionalinis parkas. Šį projektą visą vasarą kūrė savanoriai iš trijų nacionalinių ir keturių regioninių parkų.
Taigi savanoriai, atvykstantys į ŽNP, yra didžiulė pagalba parko direkcijos darbuotojams, ypač turizmo sezono metu, kai čia lankosi daug žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Džiaugiamės, kad Elisa sėkmingai įsijungė į ŽNP direkcijos kolektyvo veiklą, noriai atliko jai pavestas užduotis. Linkime jai sėkmės tolesnėje veikloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas