„Tegyvuoja Rietavo teatras!“

Parašė:  2017-04-07

Parskrendantys paukščiai į Rietavą kasmet parneša Teatro dienas. Tradicinis rietaviškių pamėgtas festivalis žiūrovus į vaidybos meno šventę kvietė nuo kovo 27-osios iki 31-osios.
Penkias dienas vykęs renginys džiugino ir mažuosius, ir suaugusiuosius. Ypač daug malonių akimirkų dovanota vaikams. „Teatro dienos Rietave-2017“ prasidėjo kūrybinėmis dirbtuvėmis, kur mažieji buvo kviečiami piešti, žaisti, atlikti kitas linksmas užduotis. Nuotaiką kėlė organizatorių paruoštos staigmenos, o didžiausia iš jų – Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinio ugdymo dramos būrelio kartu su Rietavo lopšelio-darželio grupe „Boružėlė“ suvaidintas spektaklis „Švelnukų šaly“ (režisierė Birutė Butkuvienė).
Antrą šventės dieną vaikams ir jų tėvams edukacinį spektaklį „Knygų personažai atgyja“ (režisierė Neringa Krunglevičiūtė) pristatė Klaipėdos jaunimo teatras. Žiūrovų laukė susitikimas su literatūros klasikos personažais. Nuotaikingą ir įtraukiantį reginį, kupiną muzikos, akrobatinių triukų, išdaigų, kūrė Pepė Ilgakojinė, Batuotas Katinas, Karlsonas ir kiti iš knygų pažįstami veikėjai. Jaunieji aktoriai literatūrą pavertė interaktyviu ir patraukliu žaidimu, nes pagrindinė pastatymo idėja – paskatinti vaikus skaityti knygas, atrasti jose slypintį nuostabų pasaulį.
Kovo 29-ąją į sceną lipo rietaviškiai – Kultūros centro vaikų ir jaunimo dramos studijos vaikų grupė (vadovė Birutė Gedminaitė). Uždangai prasiskleidus, žiūrovai buvo kviečiami pasimėgauti pagal lietuvių liaudies tautosaką pastatytu spektakliu „Atrakinkim lobių skrynią“. Šventės dalyvių laukė ne tik vaidinimas, bet ir įvairūs siurprizai, loterija. Prieš spektaklį ir po jo visi buvo kviečiami įsiamžinti momentinėje fotografijoje prie „Teatro dienų Rietave-2017“ stendo.
Istoriją apie sergančią mergaitę, jos akistatą su liga ir svarbiausią vertybę – mylimų ir artimų žmonių buvimą šalia – kovo 30 dieną papasakojo Rietavo kultūros centro vaikų ir jaunimo dramos studijos jaunimo grupė. Justinos Katkevičiūtės „Marionetes“ režisavo B. Gedminaitė. Spektaklyje vaidino Armanda Uselytė, Gytis Grigutis, Paulė Katauskaitė, Kristina Tolytė, Airidas Berenis, Greta Andrulytė, Rolandas Vyšnevskas, Agnė Petravičiūtė, Ugnė Kauliūtė, Ugnė Petravičiūtė.
Suaugusieji, su nekantrumu laukę režisieriaus Vinco Andriuškos vadovaujamų teatralų pasirodymo, neliko nuvilti: festivalio uždarymo dieną Rietavo kultūros centro mėgėjų teatras jiems pristatė net dvi premjeras. Pirmiausia žiūrovams parodytas rimtas, mąstyti kvietęs spektaklis pagal rašytojo ir filosofo Vydūno dramą „Ne sau žmonės“. Sudėtingą Visuomio (sąžinės balso), žadinusio baudžiauninkų savigarbą, vaidmenį atliko Mantas Viržintas. Spektaklyje taip pat vaidino Adelė Batavičienė, Ieva Rojienė, Simas Aleksandravičius, Julita Rimeikienė, Jūratė Budginienė, Mykolas Kimtys.
Vėliau žiūrovams parodyta komedija „Neprieštarauk“. Paulius Šniauka, Vesta Andrijauskienė, Regimantas Dromantas, Rimas Jocys, Ilona Monstavičienė, Viktorija Eirošienė „pavaišino“ visus smagia humoro doze, už ką žiūrovai jiems atsilygino plojimais ir gėlėmis.
Prieš nusileidžiant teatro uždangai, aktoriai gėlių žiedais dėkojo savo režisieriui V. Andriuškai ir pasveikino gimtadienį švenčiantį kolegą M. Kimtį.
– linkėjo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, tardama teatralams padėkos žodžius.
Rietavo kultūros centro vadovė B. Gedminaitė, pasidžiaugusi gražiu renginiu, padėkos raštą įteikė Indrei Lingytei, kuriai „Teatro dienos Rietave-2017“ tapo diplominiu darbu. Taip pat atsidėkota fotografei Aušrinei Vanagaitei, įamžinusiai gražiausias festivalio akimirkas, ir žaidimus vaikams vedusiai Eglei Fabijonavičienei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas