Teismų karuselė sustojo – pasiūlymą vertins iš naujo

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-02-14

Sausio 7-ąją Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad Lietuvos apeliacinis teismas buvo teisus: Plungės rajono savivaldybės ir uždarosios akcinės bendrovės „Žemaitijos keliai“ birželio 28 dieną pasirašyta rangos sutartis dėl Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių dalyse numatytų atlikti darbų yra niekinė ir negaliojanti.
Skaitytojams priminsime, kad nuo pat pradžių buksavusio projekto darbų vertė – 4 687 997,33 euro (su PVM).
Nesklandumai prasidėjo, kai praėjusių metų kovą du iš konkurso pašalinti tiekėjai, nesulaukę Savivaldybės administracijos reakcijos į pareikštas pretenzijas, kreipėsi į teismą. Gegužę Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo tiekėjų pateikti ieškiniai buvo atmesti. Viena iš tiekėjų – jungtinės veiklos partnerės akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“ ir uždaroji akcinė bendrovė „Plungės lagūna“ – pateikė skundą Apeliaciniam teismui. Šis pernai spalio 11-ąją panaikino Plungės rajono savivaldybės administracijos 2018 m. kovo 2 d. sprendimą atmesti jungtinės veiklos partnerių pateiktą pasiūlymą kaip neatitinkantį pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų ir sudaryti naują pasiūlymų eilę, o pasirašytą rangos darbų sutartį su „Žemaitijos keliais“ paskelbė niekine ir negaliojančia.
Pastarąjį sprendimą kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė Plungės rajono savivaldybės administracija.
Sausio 7 dieną Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija nutarė 2018 m. spalio 11 d. nutartį palikti nepakeistą ir iš Plungės rajono savivaldybės administracijos akcinei bendrovei „Eurovia Lietuva“ priteisti 1 452 eurų advokato pagalbos kasaciniame teisme išlaidų atlyginimą.
Teismo sprendime nurodoma, kad perkančioji organizacija privalo nustatyti, kiek buvo atlikta darbų vykdant neteisėtai sudarytą sutartį ir atitinkamai atsiskaityti su UAB „Žemaitijos keliai“. Taip pat išsiaiškinti, kiek dėl neteisėtai sudarytos sutarties vykdymo sumažėjo pirkimo objekto apimtis, kokios apimties atlikti darbai gali būti įskaityti į naujo rangovo įsipareigojimų apimtį, šiam sudarius sutartį pagal pateiktą pasiūlymą konkurse. Šias pareigas atsakovė privalo vykdyti bendradarbiaudama tiek su ieškove, tiek su trečiuoju asmeniu „Plungės lagūna“.
Nutartis galutinė ir neskundžiama. Kas toliau?
„Kaip ir įpareigoja teismas, vertinimas vyks iš naujo. Dar gerai neišnagrinėjome, kaip ir ką vertinsime, bet reikalai nesustos“, – sakė pirmadienį ryte telefonu kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis.
Pasak jo, „Žemaitijos keliams“ už atliktus darbus jau sumokėta apie 80 000 eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas