Tikros vertybės yra amžinos

Parašė: Platelių kultūros namų inf. 2015-05-15

Nuaidėjo paskutinieji III Platelių kamerinės muzikos festivalio garsai. Šių metų festivalis buvo skirtas iškilios asmenybės – Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti.
Pirmajame renginyje klausėmės puikaus kolektyvo – Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“. Jis atliko sakralinės muzikos programą, kurioje buvo galima išgirsti naujų, Lietuvoje dar negirdėtų kūrinių. Choro vadovas Tomas Ambrozaitis džiaugėsi puikia renovuotos salės akustika. Žiūrovai galėjo klausytis netradicinio akustinio choro skambesio, kai choristai giedojo juos apjuosę ratu.
Kitas koncertas sujungė muzikuojančius jaunus atlikėjus iš Platelių, Salantų, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų. Džiugino tai, kad moksleiviai nemažai grojo M. K. Oginskio muzikos, taip patys pažindami ir supažindindami klausytojus su dar vis menkai žinoma, bet unikalia ir vertinga kompozitoriaus kūryba. Šio renginio svečias buvo ir Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ choras, kurio jaunatviška, nuotaikinga programa paliko klausytojams daug malonių prisiminimų. Renginį vedė Platelių gimnazijos mokytoja Vilija Ramonienė.
Festivalį vainikavo aktorės Virginijos Kochanskytės parengta programa „Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“, skirta M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti. Joje kartu su aktore V. Kochanskyte dalyvavo dainininkė Giedrė Zeicaitė ir pianistė Šviesė Čepliauskaitė. G. Zeicaitė žavėjo įtaigiu ir nuoširdžiu dainavimu. Ji atliko M. K. Oginskio romansus, kuriuos mėgdavusi dainuoti kompozitoriaus žmona Marija de Neri-Oginskienė ir kurie skambėjo beveik visuose to meto Europos didikų salonuose. M. K. Oginskio polonezai – tai saloninės muzikos perlai. Pianistė Š. Čepliauskaitė ne tik grojo kompozitoriaus kūrinius, bet ir improvizavo įžymiojo polonezo „Atsisveikinimas su tėvyne“ temomis. Romantizmo dvasią dar labiau sustiprino atlikėjų kostiumai, pasiūti pagal tų laikų mados tendencijas.
Festivalio programa dar kartą parodė, kad . Tai, kas buvo aktualu prieš ketvirtį tūkstantmečio, išlieka aktualu ir šiandien. Net suklūsti iš nuostabos, kad dabar, kai pasaulis pilnas įvairiausių naujovių ir neįtikėtinos gausybės pasiūlymų, mus sukrečia pamokymai iš praėjusių šimtmečių. Tų žmonių jau seniai nebėra, o jų žodžiai, darbai, patarimai mums rodo, kaip reikia gyventi šiandieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas