„Tokie žmonės – gyvenimo druska, be kurių gyvenimo skonis būtų kitoks“

Parašė:  2020-08-07

Jau tampa tradicija, kad Alsėdžių miestelio šventė, kuri šiemet vadinosi „Al siedu palikimai“, švenčiama ne tik visą šeštadienį, bet ir išvakarėse. Taip buvo ir šįkart: penktadienio vakarą alsėdiškiai ir jų svečiai pakviesti į Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos kiemelį dalyvauti Žaliojoje vakarienėje.
Tiesa, prieš vakarienę norintieji galėjo dalyvauti orientaciniame žygyje, kurio metu aplankytos žymiausios miestelio vietos. Na, o ištvermingiausieji registravosi į tradicines sėdėjimo varžybas. Jas laimėjo Saulė Vilniūtė. Ji, atsirėmusi į sieną, išsėdėjo 8 minutes 10 sekundžių. Antrąją vietą pelnė Ernestas Lukošius, trečiąją – Ignas Liaugaudas.
Žaliosios vakarienės pradžią trankia muzika paskelbė Lino Senkaus vadovaujamas Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės orkestras. Prie žaliai papuoštų stalelių susėdę alsėdiškiai turėjo progą sužinoti daug naujų dalykų. Vienas iš jų – kad pamažu įsilinguoja Alsėdžių vaikų dienos centro „Trys N (nieko nėra neįmanomo)“, kurį čia steigia viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“, veikla. Šio centro jaunieji lankytojai ir gimnazijos organizuotos stovyklos „Gamtos profesijos“ dalyviai visus vaišino pačių padarytu „Tinginiu“, žinoma, buvo galima pasidžiaugti ir vaikų sukurtais rankdarbiais. Vaikų dienos centro projekto vadovė Daiva Gramalienė pasidžiaugė, kad lankytojų centre netrūksta, jie užimti, gaila tik, kad dėl stringančių viešųjų pirkimų dar neįrengtos nuolatinės įstaigos patalpos.
Dėl tos pačios priežasties – viešųjų pirkimų – kol kas neužbaigtas ir kitas šaunus projektas – „Alsėdžių gimnazijos valgyklos pritaikymas bendruomenės poreikiams“. „Šiandien projektas turėjo būti baigtas, bet kol kas į valgyklą pakviesti jūsų negalime. Darbų likę, bet jau visai nedaug. Tačiau rugsėjį tikrai bus kur ir patiems pavalgyti, ir svečius pavaišinti“, – kalbėjo D. Gramalienė.
Alsėdžių gimnazijos tarybos pirmininkė Aurelija Augustinienė pristatė dar vieną puikią idėją, pavadintą „Padovanok suolelį gimnazijai!“ Pirmieji suoleliai jau padovanoti ir parodyti, o jei atsiras prisijungiančių prie idėjos įgyvendinimo, suolelių gimnazijos kiemelyje rasis vis daugiau. Ir tai bus puiki vieta ir klasių susitikimams, ir kitokiems pasisėdėjimams.
Žaliosios vakarienės pabaigoje – Seimo nario Jono Varkalio sveikinimai alsėdiškiams ir atlikėjo Edgaro Lubio koncertas.
Šeštadieninė šventės dalis prasidėjo malda už gyvus ir mirusius alsėdiškius Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Po šv. Mišių susirinkusiųjų laukė Liudo Mikalausko koncertas.
Besidomintys liaudies menu traukė į Alsėdžių parapijos salę, kur aplankė tautodailininko Vyto Jaugėlos jubiliejinę darbų parodą. O ir netyčia užsukusieji iš parodos išėjo su šypsena, juk jubiliatas – išskirtiniu humoro jausmu pasižymintis kūrėjas.
Na, o vakarop visi rinkosi prie piliakalnio, vadinamo Žvėrinyčia. Pasakojama, kad senais laikais vienuoliai čia augino žvėris, nuo to ir kilo piliakalnio pavadinimas.
„Alsėdžiai – miestelis, įsispraudęs tarp įspūdingų kalnelių, juosiamas vingiuojančios Sruojos upės, savo istorija primenantis vyskupų rezidenciją, iškilius čia gimusius ir gyvenusius žmones, apipintas padavimais, gražiomis istorijomis ir tradicijomis“, – kalbėjo renginio vedėja.
„Kviečiame atsigręžti į savo tautos, kaimo kultūros palikimą ir čia semtis jėgų ir išminties, prasmingai ir teisingai išgyventi tą laiką, kuris mums skirtas. Skirkime dėmesio neįkainojamam mūsų tautos kultūros palikimui: liaudies dainai, šokiui, tautodailei. Juk tai puikus būdas nuraminti savo širdį, sudrausminti protą ir taurinti aplinką“, – sveikinosi su alsėdiškiais bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis.
„Pirmasis rugpjūčio šeštadienis yra ta diena, kai visų keliai veda į Alsėdžius. Visų tų, kuriems brangus ir mielas mūsų miestelis. Džiaukimės, kad esame kartu. Nesvarbu, kokie sunkumai bebūtų, svarbu, kad mes mokėtume džiaugtis vieni kitais, mokėtume išreikšti savo pagarbą, meilę artimui, mokėtume nusišypsoti draugui, kaimynui, pažįstamam“, – susirinkusiuosius sveikino seniūnė Danutė Repšienė.
Suprantama, šventę be svečių ir jų palinkėjimų būtų sunku įsivaizduoti. Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis džiaugėsi kiekvienais metais gražėjančiu miesteliu, aktyviais jo žmonėmis. Nuoširdžiai ačiū tarė Angelei Šukienei, kuri siuvo kaukes ir dalijo jas žmonėms. , be kurių gyvenimo skonis būtų kitoks. Čia gyvena tie žmonės, kurie myli šį kraštą, todėl ir norisi jį puošti bei gražinti“, – kalbėjo meras.
Gražių akimirkų dar kartą linkėjo Seimo narys J. Varkalys, malonaus pabendravimo – Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė. Beje, ji pasidžiaugė ir aktyvia Alsėdžių seniūne D. Repšiene: „Seniūnė ne tik organizuoja šventes, bet ir pati aktyviai dalyvauja kolektyvų veikloje. Daugiau nė vienas rajono seniūnas nedalyvauja.“
Tradiciškai per šventę pasveikinti mažieji alsėdiškiai, papildę seniūnijos gyventojų gretas nuo praėjusios iki šios šventės. Per metus seniūnijoje gimė net 11 mažylių. Kaip juokavo meras, matyt, Alsėdžiai ruošiasi kariauti, nes gimė 7 berniukai ir 4 mergaitės.
Įprasta, jog vasaros švenčių metu apdovanojami gražiausiai besitvarkantys, savo sodybas puoselėjantys seniūnijos gyventojai. Tačiau, kaip sakė seniūnė, kasmet darosi vis sunkiau išrinkti pačius verčiausius apdovanojimų. Tad šiemet nuspręsta pagerbti tuos, kurie savo aplinką puoselėja kiekvienais metais. Tai – ūkininkai Roma ir Jurgis Blonskiai, Alma ir Darius Kaktavičiai, Rita ir Romualdas Brasai.
Šventinę nuotaiką susirinkusiesiems dovanojo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro moterų šokių kolektyvas (vadovė Sandra Jazdauskienė), Alsėdžių skyriaus mišrus choras „Alsėda“ (vadovė Kristina Kondratavičienė), Alsėdžių kaimo kapela (vadovas Linas Senkus) ir liaudies šokių kolektyvas (vadovė S. Jazdauskienė), alsėdiškių kvartetas (vadovas L. Senkus). Vakarą vainikavo skrabalininko Regimanto Šilinsko ir grupės „Patruliai“ pasirodymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Petras parašė:

    Alsedziuose vienuolyno nebuvo

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas