Trečiasis tarp Lietuvos kryždirbių – mūsiškis Antanas Vaškys

Parašė:  2013-01-15

Sausio 6-ąją, per Tris karalius, Ukmergės kultūros centre vyko iškilminga 2012 metų Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamo konkurso „Aukso vainikas“ laureatų apdovanojimo ceremonija. Tarp įvertintųjų – ir Platelių seniūnijos Plokštinės kaimo gyventojas, medžio drožėjas ir kryždirbys Antanas Vaškys.
Be liaudies meno paveldo šiandien sunku įsivaizduoti modernios kultūros puoselėjimą ir tautinės savimonės ugdymą. Tradiciniais raštais marginti audiniai, drožiniai, keramika, tautiniai drabužiai, kryždirbystės meistrų darbai liudija mūsų šalies išskirtinumą pasaulyje. „Aukso vainikų“ nominacijos –
svarbiausias šalies tautodailininkų įvertinimas, kurį geriausiems liaudies meistrams išaiškinti 2005 m. įsteigė Lietuvos liaudies kultūros centras.
Šiais metais geriausiais metų meistrais paskelbti ir liaudies meistrės juvelyrės Mildos Gutauskienės sukurtais „Aukso vainikais“ apdovanoti skulptorius Adolfas Teresius iš Garliavos (Kauno r.), margučių margintoja Angelė Rauktienė iš Balčių kaimo (Šilutės r.), kryždirbys Saulius Lampickas iš Alytaus.
Antroji vieta vaizduojamosios dailės srityje skirta skulptoriui Juozui Čepuliui iš Rokiškio, trečioji – tapytojui Juozui Ramanauskui iš Gargždų.
Antroji vieta taikomosios dailės srityje atiteko puodžiui Vytautui Valiušiui iš Leliūnų (Utenos r.), trečioji – audėjai Janinai Blažukienei iš Vilkaviškio.
Antrąją vietą už kryždirbystę pelnė Alvydas Pocius iš Dvarčių k. (Tauragės r.), trečiąją – mūsiškis tautodailininkas A. Vaškys.
Vertinimo komisijos sprendimu specialūs diplomai įteikti margučių margintojai Vytenei Repšienei iš Vabalninko (Biržų r.), skulptoriui Pranui Dužinskui iš Tryškių (Telšių r.), kalviui Ričardui Grekavičiui iš Kauno, audėjoms Milanai Jeceničienei iš Tauragės bei Birutei Celestinai Kmitaitei iš Kelmės.
A. Vaškio darbai respublikiniam „Aukso vainiko“ konkursui teikiami jau ne pirmąjį kartą. 2007 metais tarp Lietuvos kryždirbių jis pelnė pirmąją vietą. 2010 metais tame pačiame konkurse puikiai įvertintos A. Vaškio sukurtos Užgavėnių kaukės.
Tautodailininkas Antanas Vaškys drožti pradėjo dar būdamas mokinukas. Devintokas Antanas jau dalyvavo pirmojoje parodoje Plungėje. Vėliau jo darbai eksponuoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Žymiausi darbai: „Sopulingoji motina“ Plungės bažnyčios šventoriuje, paminklai tremtiniams Alsėdžiuose ir Rietave, koplytstulpis ir paminklas Stanislovui Riaubai Godeliuose, „Žemyna“ Žlibinuose, „Madona“ Plungėje, paminklas Lietuvos nepriklausomybei atminti ir kiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas