Už mirtinus moters smūgius kapokliu – aštuoneri metai nelaisvės

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-12-19

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė Alsėdžių seniūnijos Šonių kaimo gyventojos Danos Višinskienės baudžiamosios bylos nuosprendį. Ši 64 metų moteris buvo pripažinta kalta dėl neblaivaus 42 metų Dišlių kaimo gyventojo, padėjusio nukasti bulves, nužudymo.
Kaip teigiama kaltinamajame akte, praėjusių metų rugsėjį būrys žmonių susirinko į bulviakasį, kurį organizavo D. Višinskienė. Per pietus kartu su maistu šeimininkė atnešė butelį degtinės ir alaus. Talkininkas R. U. norėjo daugiau išgerti nei valgyti. Dar du didelius butelius alaus po pietų atvežė M. M. Popiet toliau buvo renkamos bulvės D. Višinskienės sūnaus sklype, tačiau talkininkai jau buvo apgirtę. Kartu su bulvėmis ėmė rinkti akmenis, o kai kas bulves į krepšius dėjo su žolėmis. Tuo šeimininkė buvo nepatenkinta. Baigę darbą, visi grįžo į jos namus. Paruošusi maistą, lauke padengė stalą, talkininkams pasivaišinti atnešė degtinės ir alaus. Dalis pagalbininkų nebepajėgė pareiti namo, tad liko nakvoti pas moterį, kiti išsiskirstė. Iškeliavo ir R. U.
Vėliau vakare, pašėrusi gyvulius, D. Višinskienė namuose ėmė tvarkyti anksčiau surinktus grybus. Lauke jau buvo tamsu, galėjo būti apie vidurnaktį, kai kažkas pradėjo daužyti į langą. Netrukus ji išgirdo R. U. balsą. Šoniškė liepė vyriškiui eiti šalin, pagrasino iškviesti policiją. Tuomet R. U. langą daužyti nustojo, tapo tylu, todėl šeimininkė pamanė, kad jis pasišalino.
Po kiek laiko išėjusi į lauką ir atlikusi gamtinius reikalus moteris išgirdo žingsnius. Greta atsirado R. U. Jis pareikalavo sumokėti už darbą arba duoti išgerti ir sugriebė ją už rankos. Ištrūkusi šeimininkė įbėgo į namą, nes bijojo, kad girtas talkininkas jos nesumuštų.
R. U. grasino užmušti. D. Višinskienė pažadėjo už darbą atsiskaityti šeštadienį. Ji turėjo pagrindo bijoti, nes prieš metus šis vyriškis buvo įsilaužęs į jos namus, reikalavo pinigų, buvo sugriebęs ją už plaukų ir sudraskęs drabužius. Tad įbėgusi į verandą bandė iš vidaus užsikabinti duris. Tačiau to padaryti nepavyko, nes iš lauko R. U. jas laikė.
Verandoje nebuvo šviesos. Duris šoniškė mėgino uždaryti laikydama už rankenos kaire ranka, o dešine ranka sugriebusi pailgą daiktą, sakydama: „Niekur neisi“, mojavo pažeme sau po kojomis. Tuo metu nesuprato, ką buvo pačiupusi. Žinojo, kad verandos kampe buvo savadarbis kapoklis ir šepetys. Juto, kad mojuojamas daiktas du kartus kažkur atsitrenkė. Ji turi stiprią ranką, jaunystėje buvo ietininkė. Tuo metu R. U. į tarpdurį galėjo kišti kojas.
Tačiau moteris jokių aimanų negirdėjo, vyriškis ją tik keikė. Po to R. U. pasitraukė, o ji, uždariusi duris, įėjo į namą, įsijungė televizorių. Kiek vėliau atsibudo nepajėgę namo pareiti talkininkai. Jie dar išgėrė degtinės, o šeimininkė papasakojo, kas atsitiko su R. U. Paskui visi nuėjo miegoti.
Ryte eidama į tvartą D. Višinskienė matė prie verandos slenksčio kraujo, bet tuo metu dar nesuvokė, iš kur jis. Pamanė, kad gal šuo triušį papjovė. Grįždama iš tvarto kieme išvydo ant žolės aukštielninką gulintį R. U. ir iškart suprato, kad jis negyvas.
Parėjusi į namą apie tai pasakė čia esantiesiems. Iš susijaudinimo du kartus išgėrė brendžio, kurį gėrė ir nakvojusieji talkininkai, iškvietė policiją ir greitąją medicinos pagalbą. Iš verandos paėmė kapoklį, nes suprato, kad juo galėjo sužaloti R. U., ir jį paslėpė kambario kampe.
Medicinos ekspertai nustatė, kad R. U. mirė nuo ūmaus nukraujavimo iš dviejų kirstinių pėdų žaizdų. Kirstiniai sužalojimai su arterijų perdalijimu atitinka sunkų sveikatos sutrikdymą. Žuvusiojo kraujyje rasta 1,75 promilės etilo alkoholio, šlapime – 3,08 promilės.
Kaltinamoji neneigė galėjusi padaryti R. U. tuos sužalojimus, tačiau tvirtino, kad gynėsi nuo užpuoliko, sugriebusio ją už rankos naktį kieme ir reikalavusio sumokėti už darbą arba duoti išgerti, grasinusio užmušti, besiveržusio į namus.
D. Višinskienė pripažinta kalta dėl nužudymo, jai skirta aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė.
Teismas tenkino R. U. sesers L. G. civilinį ieškinį 4 704,29 Lt turtinei žalai atlyginti. Moteris patyrė išlaidų: 4 086,63 Lt išleista laidotuvėms, 470,65 Lt gautas mažesnis atlyginimas dėl priverstinių nemokamų atostogų, 147,01 Lt kainavo degalai kelionėms iš Klaipėdos į Plungę.
Taip pat iš kaltinamosios priteista nužudytojo seseriai atlyginti 20 000 litų, o broliui A. U. – 10 000 litų neturtinę žalą.
Iš nuteistosios bus išieškomos L. G. patirtos 3 000 Lt išlaidos advokato paslaugoms apmokėti.
Nuosprendis gali būti apskųstas per 20 dienų nuo jo paskelbimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Papa parašė:

    Sedek zudike tu k*rva

  2. Anonimas parašė:

    Su ją buvau vienoje kameroje (paprasta ūkininkė) , net nepajuto, kaip nužudė, nieko nepamena, paliko man kavos visą paką, šokolado

  3. wfhjcsm parašė:

    O jei tai padares butu vyras tada jis butu nubaustas daug didesne bausme.Cia tokios tos lygios teises.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas