Užgavėnės su lietumi, bet gera nuotaika

Parašė:  2020-02-28

Tradicijos lieka tradicijomis. Nors šiųmetė žiema neįkyrėjo giliomis sniego pusnimis ir žandus kandančiu šaltuku, tačiau atėjo metas ją iš mūsų kiemo išprašyti – antradienį Užgavėnių siautulyje smagiai atšvęstos žiemos palydėtuvės.
Žlibinuose, Žemaičių Kalvarijoje, Bukantės dvarelyje, Plateliuose, Plungėje – čia Užgavėnės viliojo savo linksmybėmis, skaniais blynais, karšta arbata, o kur dar smagūs šokiai, dainos, žaidimai! Išvaryti lietingąją žiemą žmonės rinkosi, nors ne taip gausiai, kaip būdavo įprasta, kai aplinkui baltuodavo sniegas. Matyt, žiema nespėjo atsibosti, priešingai, snaigių ir šalčio pritrūko, taigi ir varyti iš kiemo nelabai buvo ką.
Tiesa, antradienio rytas maloniai nudžiugino pasitikęs lengvu šaltuku ir iš dangaus pabirusiomis snaigėmis. Deja, įdienojus jas pakeitė įprastas lietus – valgyti blynus ir deginti Morę teko stoviniuojant balose. Bet juk sakoma, kad kai gera nuotaika – joks oras jos nesugadins. Todėl Užgavėnių šurmulys netruko pasklisti mieste ir už jo ribų.
Plungėje Užgavėnių švente kasmet rūpinasi Plungės kultūros centras. Ir šiemet jis kvietė plungiškius „griebti skėtį, pasiimti draugą ir ateiti kartu į Senamiesčio aikštę kartu šokinėti per balas“. Į kvietimą atsiliepę žmonės galėjo ne tik dalyvauti smagiose rungtyse ir žaidimuose, kur reikėjo parodyti savo gudrumą bei vikrumą, bet ir pasidairyti po aikštėje vykstančią prekybininkų mugę. Kokios Užgavėnės be blynų! Vietos politikai ir aktyvistai pasirūpino, kad niekas iš šventės neišeitų neprisikirtęs blynų. Nosį kuteno ir aikštėje kepamų stintų kvapas. Paragauti šių šviežiais agurkais kvepiančių žuvelių kaipmat nusidriekė eilutė.
Tie, kas nepatingėjo antradienio pavakarę nuvykti į Platelius, taip pat nenusivylė. Juk šis miestelis – seniausių Užgavėnių tradicijų puoselėtojas, tad čia kiekvienais metais galima išvysti bene didžiausią būrį įvairiausio plauko persirengėlių, čia vyksta linksmiausi žaidimai, čia šventę vainikuoja trankus „Ubagų balius“ Platelių dvaro jaujoje. Visi, kurie sudegus Morei neskubėjo namo, buvo kviečiami užsukti ir pratęsti Užgavėnių linksmybes prieš tai gerai pasistiprinus: šventės organizatoriai vaišino kvapnia arbata, riebia kopūstiene ir storais mieliniais blynais!
O kokių tik persirengėlių nesulaukta Žemaitės memorialiniame muziejuje Bukantės dvarelyje! Velniai, raganos, čigonai smagiai šoko, įnirtingai žaidė, visaip garsiai linksminosi, kad tik tą rytą pasirodžiusi žiema neužsilaikytų. Pasaulinės sveikatos krizės akivaizdoje atvažiavo net keli daktarai, kurie savo „liekarstvomis“ gydė nuo „karonės viruso“, širdies ir meilės, nervų nelaikymo ir kitų ligų.
Kadangi žiema netradicinė, tad šiemet ir Morė buvo kitokia – persirengėliai patys ją piešė, visaip gražino, puošė. Prisidūkę visi buvo kviečiami išgerti karštos arbatos, paskanauti riebios bulvių košės, blynų ir saldumynų, kuriais vaišino Šateikių bendruomenės pirmininkė Milda Ripkauskienė. Sudeginę Morę, susirinkusieji atsisveikino ir su žiema!
Užgavėnių proga jėgas sujungė Šateikių pagrindinės mokyklos, Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos, Salantų gimnazijos mokiniai ir kiti svečiai, kurių priešakyje žiemą varė Šateikių bibliotekos bibliotekininkė Margarita Gedvilienė ir Šateikių kultūros centro direktorė Danutė Šatkuvienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas