Užsiliepsnojusios atliekos gesintos septynias valandas

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-11-14

Lapkričio 9-osios ryte, 6.50 val., Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešta apie Jėrubaičių sąvartyne kilusį gaisrą. Tiesa, liepsnojo ne atviri šiukšlių kaupai, o viename iš pastatų sandėliuojamos atliekos. Joms užgesinti gaisrininkams prireikė septynių valandų.
Gavus pranešimą apie Jėrubaičių sąvartyne degantį pastatą, į įvykio vietą išsiųsti keturi ugniagesių ekipažai – iš Plungės, Šateikių, Žlibinų ir Telšių.
Uždarajai akcinei bendrovei Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui (TRATC) priklausančiame Jėrubaičių sąvartyne prieš dvejus metus buvo pastatyta ir pradėjo veikti mišrių komunalinių atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo gamykla, kurią eksploatuoja UAB „Veistas“. Viename iš fabriko padalinių šiukšlės yra rūšiuojamos: atskiriamos biologiškai skaidžios, skirtosios perdirbti ir tos, kurios niekam netinkamos. Pastarosios sandėliuojamos, o paskui išvežamos į Klaipėdoje esančią deginimo gamyklą „Fortum“.
Ugniagesiai pasakojo, kad gaisras kilo būtent toje patalpoje, kurioje buvo sandėliuojamos išgabenti į uostamiestį paruoštos atliekos. Patalpa gana didelė – maždaug 300 kv. m ploto. Šiukšlių joje – apie 1 200 kubinių metrų.
Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Mykolo Pronckaus teigimu, gaisro priežastis – elektros instaliacijos gedimas. Tiksliau – įvyko elektrinių pakeliamų patalpos vartų automatikos trumpasis jungimas, dėl kurio ir įsiplieskė ugnis.
Ugniagesiai atliekas liejo vandeniu, tačiau gaisrą buvo galima užgesinti tik pasiekus jo židinį. Bėda ta, kad vartų automatika buvo užversta šiukšlėmis. Norint pasiekti židinį, visas atliekas teko traktoriumi išvežti iš pastato. Lauke jos toliau gesintos perpilant vandeniu. Tai užtruko ne vieną valandą – į gaisravietę atvykę ryte, prieš septintą, ugniagesiai išvyko tik apie 14 valandą.
Gaisras didelės žalos nepadarė. Aprūko apie 20 kvadratinių metrų pastato sienos, apdegė vartų automatika, elektros instaliacija. Buitinės patalpos nuo sandėlio atskirtos ugniasiene, tad į jas liepsna nepersimetė.
Pasidomėjus, ar gaisras nesukėlė pavojaus atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo gamyklos darbuotojams, viršininkas M. Pronckus atsakė, kad įsiplieskus ugniai darbuotojų fabrike dar nebuvo, gamyba nevyko. Tad pavojaus žmonėms nebuvo.
TRATC-o direktorius Rimantas Adomaitis patvirtino, kad ugnis didelių nuostolių nepridarė. Bendrovės vadovas minėjo, kad su gaisru būtų susidoroję greičiau ir galbūt savo pajėgomis, jeigu būtų suveikusi signalizacija, kuri vienam iš atsakingų darbuotojų turi išsiųsti pranešimą apie galimą pavojų. Deja, ji nesuveikė. „Iš pastato besiveržiančius dūmus pamatė per teritoriją ėjęs Jėrubaičių sąvartyno darbuotojas. Atliekos jau buvo apimtos atviros liepsnos, tad kvietėme ugniagesius“, – kalbėjo R. Adomaitis.
Direktoriaus įsitikinimu, gaisras kilo ne dėl trumpojo jungimo, o sukaitus drėgnoms ilgai vienoje vietoje išbuvusioms atliekoms. Anot R. Adomaičio, tai – savaiminis užsidegimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas