Vairuotojo pažymėjimai – tik nuolat gyvenantiesiems Lietuvoje

Parašė:  2009-04-07

Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare ir įsiliejus į Šengeno erdvę, vis daugiau šalies gyventojų studijuoja ir dirba užsienyje. Nors neretai į gimtąją šalį jie grįžta tik trumpam, čia siekia įgyti teisę vairuoti transporto priemones ir gauti vairuotojo pažymėjimą.
Valstybės įmonė „Regitra“ atkreipia dėmesį, kad laikyti vairavimo egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti arba išduoti naują vairuotojo pažymėjimą vietoj prarastojo teisės aktai leidžia tik Lietuvos Respublikoje gyvenamąją vietą deklaravusiems ir nuolat joje gyvenantiems asmenims.
Gyventojams neretai kyla klausimų, kodėl nėra galimybės laikyti vairavimo egzaminų iškart grįžus į Lietuvą.
Vadovaujantis 1991 metų liepos 29 dienos Europos Sąjungos Tarybos direktyva dėl vairuotojo pažymėjimo, kurios nuostatos perkeltos į nacionalinius teisės aktus, nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančiuoju laikomas asmuo, kuris šalyje gyvena ilgiau kaip 185 dienas be pertraukos arba bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.
185 dienų terminas gali būti netaikomas, jei užsienyje gyvenęs pilietis pateikia dokumentus, įrodančius, jog jo asmens ryšiai šiuo metu siejami tik su Lietuvos Respublika.
Nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančiu asmeniu taip pat laikomas studentas (užsienio valstybės pilietis ar asmuo be pilietybės), kuris studijuoja Lietuvoje mažiausiai 6 mėnesius. Kreipdamiesi į „Regitros“ egzaminų centrą, šie gyventojai turėtų pateikti mokymo įstaigos išduotą pažymą, kad studijuoja ne mažiau kaip 6 mėnesius.
Informaciją apie Lietuvos Respublikoje gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis „Regitra“ gauna tiesiai iš gyventojų registro duomenų bazės, todėl norintiesiems laikyti vairavimo egzaminus ir gauti vairuotojo pažymėjimą nereikia papildomai rūpintis deklaravimo vietą įrodančiais dokumentais.
2008 metais „Regitros“ egzaminų centruose 69,9 tūkst. gyventojų išlaikė vairavimo egzaminus ir įgijo teisę gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, t. y. 16,5 proc. daugiau nei 2007-aisiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas