Valstybės diena Plungėje: pramogos, koncertas, iškilmingas himno giedojimas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-07-11

Praėjusį šeštadienį minėjome Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną. Liepos 6-oji tampa vis masiškesne švente: žmonės aktyviai įsitraukia į šios išskirtinės mūsų šaliai dienos minėjimą. Plungė – ne išimtis. Mūsų miestas gali girtis ir tuo, kad čia Valstybės dienos proga rengiamas net festivalis, kurį vainikuoja Lietuvos himno giedojimas.
Minėti Valstybės dieną plungiškius jau ne pirmą kartą kviečia festivalis „Mindėėė“. Panašu, jog ši iniciatyva, kilusi aktyviam Plungės jaunimui, labai pasiteisino. Festivalio idėja parodo, kad svarbią Lietuvai šventę galima švęsti kitaip – be pompastiškų kalbų, nuobodžių minėjimų, linksmai, įdomiai ir išradingai.
Džiugu, kad šventę švęsti padėjo ir gamta. Pastaruoju metu įsivyravęs lietus šeštadienį negąsdino ir visą dieną iki pat vakaro leido mėgautis festivalio programoje numatytomis atrakcijomis, pramogomis, įvairiais sporto užsiėmimais, susitikimais, parodomis ir kt.
Išskirtine festivalio zona tapo Plungės parkas prie Žemaičių dailės muziejaus. Ten šventės dalyvių laukė smagi veikla: pasivažinėjimai elektriniais paspirtukais, riedžiais, sumo imtynės, įvairūs žaidimai vaikams ir kt. Užsiėmimus čia organizavo ir Robotikos akademija, Plungės visuomenės sveikatos biuras, VšĮ „Edukacija kitaip“ ir kt.
Daug įspūdžių ir emocijų dovanojo Mykolo Oginskio rūmuose įsikūrusios virtualios realybės pramogos. Norinčiųjų jas išbandyti tikrai netrūko. Viešosios bibliotekos prieigose veikė kūrybos zona, kurioje buvo galima atsipalaiduoti dalyvaujant mandalų spalvinimo terapijoje ar tiesiog piešiant kreidutėmis ant grindinio, o kur dar puodelių dekoravimas, piešimas ant molbertų. Akį traukė ir fotografijų paroda.
Vakare žmonės rinkosi Senamiesčio aikštėje. Laukiant devintos valandos, kai lietuviai, išsibarstę po visą pasaulį, renkasi giedoti Lietuvos himno ir taip pamini Valstybės dieną, plungiškiams kompoziciją tema „Istorijos puslapiai“ pristatė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ (vadovai Sigita ir Romas Matuliai). Jaunimas savo pasirodymu priminė, kuo didi buvo ir yra Lietuvos valstybė, kvietė nepamiršti savo tautinės tapatybės ženklų – kuo mes esame išskirtiniai ir kuo turime didžiuotis. „Kas šiandien garsina Lietuvą? Mes visi kartu“, – akcentavo „sauliečiai“.
Valstybės dienos proga aikštėje susirinkusiuosius sveikino Plungės rajono savivaldybės vicemerė Asta Beierle Eigirdienė, Seimo narys Jurgis Razma.
„Kurkim valstybę, būkim vieningi, optimistiški, ir viskas bus gerai“, – kalbėjo vicemerė, atskirą padėką išreiškusi Plungės jaunimui už jų rodomą iniciatyvą.
Kad Mindaugo karūnavimo diena yra svarbi Lietuvai, akcentavo ir J. Razma. „Pasisemkim iš karaliaus Mindaugo patirties: strateginio mąstymo, vienijimosi idėjos ir drąsos, nes būtent nuo šių jo veiksmų prasidėjo Lietuvos kelias į krikščionišką Europos civilizaciją“, – sakė Seimo narys.
Vėliau plungiškiams koncertavo grupė „Auksa žovis“. Jos nariai prisipažino, jog pasirodymas Plungėje juos verčia jaudintis, nes jie tikrai nesitikėję sulaukti tokios gausios klausytojų minios.
Laikrodžiui mušant devintą valandą vakaro plungiškiai prisijungė prie viso pasaulio lietuvių ir iškilmingai kartu su Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniais užgiedojo Lietuvos himną.
Vakarą vėliau tęsė vieno iš „radistų“ Jono Nainio – DJ Jovani – pasirodymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas