Viceministrė: „Mano lūkesčius netgi pranokot!“

Parašė:  2009-11-24

Taip ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė, apsilankiusi Plungės savivaldybės ligoninėje, pabendravusi su jos darbuotojais ir pacientais. Dėl ministerijos planuojamos pertvarkos po ligonines važinėjanti viceministrė įsitikino, kad Plungės ligoninėje darbas virte verda, pacientų joje netrūksta. O tai reiškia, jog jokios permainos, susijusios su paslaugų mažinimu, bent jau kol kas mūsų gydymo įstaigai tikrai negresia.
Priminsime, jog Sveikatos apsaugos ministerija, planuodama vykdyti vadinamąją 3R reformą, visas ligonines skirstys į respublikines, regionų ir rajonų. Pastarąsias žadama sumažinti, paliekant tik būtiniausias paslaugas. Rajonų ligoninėse nebeliks visą parą dirbančių chirurgijos ir traumatologijos skyrių (liktų tik dienos chirurgija), reanimacijos skyriaus, bus atsisakyta visų sudėtingesnių operacijų ir t. t.
Pagal atstumą iki didžiųjų miestų Plungės ligoninė lyg ir turėtų pakliūti į rajoninių, kurias pertvarka palies itin skaudžiai, sąrašą. Tačiau kiti rodikliai sako ką kita – operacijų, paslaugų, pacientų, konsultacijų tiek, kad gydymo įstaiga visiškai gali pretenduoti į regioninės statusą.
Viceministrė N. Ribokienė į Plungę atvyko kartu su ministro Algio Čapliko patarėju Mindaugu Šivicku. Viceministrę ir ministro patarėją pasitiko ne tik ligoninės direktorius Antanas Martusevičius bei jo pavaduotoja Danguolė Luotienė, bet ir Savivaldybės vicemeras Juozas Šlepetis, Savivaldybės tarybos narys Audrius Klišonis.
Svečiai aplankė ligoninės sterilizacinę, apžiūrėjo chirurgijos, reanimacijos, vaikų ligų skyrius. Viceministrė gydytojų teiravosi, ar jiems pakanka įrangos, ar tenkina atlyginimai, pacientų – ar kokybiškai teikiamos paslaugos. Atsakymai džiugino direktoriaus A. Martusevičiaus širdį – ir darbuotojų, ir pacientų atsiliepimai buvo teigiami.
Po trumpos ekskursijos N. Ribokienė pareiškė matanti, kad Plungės ligoninėje dirbama ir kad pacientams ji reikalinga. Mat viceministrės lankymosi metu operacinėje vyko operacijos, ligonių buvo ir pooperacinėje palatoje, ir reanimacijos skyriuje. „Kitur randu tuščią operacinę, tuščias reanimacijos skyriaus lovas. O darbuotojų aiškinimai, kad pacientų ką tik buvo, bet jie jau išrašyti, manęs neįtikina. Plungėje, matau, – kitokia padėtis. Jūs mano lūkesčius netgi pranokot“, – plungiškius medikus gyrė N. Ribokienė.
Anot viceministrės, plungiškiai gali ramiai dirbti ir pertvarkų nebebijoti. Paslaugos siaurinamos nebus. „O kaip bus tolimesnėje ateityje, pamatysim. Viskas priklausys nuo to, ar sugebėsite išlaikyti dabartinį lygį – nesumažės operacijų, konsultacijų, neišvažinės pacientai“, – kalbėjo viešnia.
Į susitikimą su viceministre susirinkę Plungės ligoninės gydytojai ir slaugytojos pateikė ne vieną klausimą. Teirautasi, kodėl pirminio lygio paslaugas teikiančioms įstaigoms taikomos privilegijos – kad lėšų gauna ne už išgydytą, o už prisiregistravusį pacientą, ar kitąmet, kaip ir šiemet, bus mažinamas mokos fondas, ar tiesa, kad nuo 2011-ųjų pacientas dalį paslaugos kainos turės susimokėti pats.
Anot vicemerės, 2011 metais numatoma nustatyti tikslius visų medicininių paslaugų įkainius. Didžiąją dalį kainos, kaip ir dabar, dengs valstybė, tačiau dalį turės primokėti ir pacientas. Tiesa, žmogus galės rinktis – susimokėti arba draustis savanoriškuoju sveikatos draudimu. Mat už apsidraudusiuosius primokės draudimas.
Išlydėdami viceministrę, medikai pasidžiaugė ir dėkojo už optimistiškas prognozes Plungės ligoninės atžvilgiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas