Vieta bendrauti ir išreikšti save

Parašė:  2015-07-17

Rietavo atvirame jaunimo centre „Aura“ gyvenimas virte verda. Čia į darbą su jaunimu įsisukę savanoriai iš Lietuvos, Prancūzijos ir Portugalijos, vyksta projektinė veikla, saviškių aplankyti į gimtuosius kraštus grįžta tie, kurie išvyko studijuoti ar dirbti. Ypatingo jaunuolių susidomėjimo sulaukė bendra su jaunimo organizacija „Progresas“ vykdoma veikla „Gerovė per kompetencijas“.
„Veiklos čia tikrai netrūksta, vos spėjame suktis“, – atviravo jaunimo centro „Aura“ darbuotoja Rasa Mažonaitė. Ji pasakojo, kad tris kartus per savaitę gausus jaunų žmonių būrys už projekto lėšas įsigytu autobusiuku vyksta į atokesnes vietoves, kaimo seniūnijas, kur užimtumo tikrai labai trūksta. Jau praėjo didžiulį jaunimo, jaunų mamų bei pačių mažiausiųjų susidomėjimą pelnęs „Burbuliatorius“, kurio dalyviai stengėsi išpūsti kuo didesnį muilo burbulą. Dabar į kaimus nuvažiavęs rietaviškių jaunimo „desantas“ ruošia žaidimus, planuoja diskusijas, kviečia ateiti pabendrauti, susipažinti. Jaunuolių komandos autobusiukas nenuilstamai suka ratus – Rietavas, Tverai, Daugėdai, Girėnai, Žadvainai. „Į veiklą įsijungia 14–29 metų jaunimas, dažnai pasibaigus užsiėmimams klausia, kada vėl atvyksime, prašo dar kartą žaisti tuos pačius žaidimus. Ruošiamės dalyvauti didžiulį pasisekimą turinčiame renginyje „Vasaros akademija“, kuris šiemet vyks Skuode. Kadangi norinčiųjų labai daug, o dalyvių skaičius ribotas, vyks stipri atranka“, – dėstė R. Mažonaitė.
Praėjusiais metais Jaunimo vasaros akademijoje dalyvavęs 22 metų Airidas Martinkus sakė studijas baigęs Žemaitijos kolegijoje, dabar dirba elektros inžinieriumi Kaune, tačiau vis dar užsuka aplankyti draugų, pažaisti „poolo“ į jaunimo centrą. Jam apmaudu, kad yra tokių jaunų žmonių, kurie nesugeba linksmintis, yra aptingę ir nieko nenori, niekuo nesidomi. „Yra ir be superfiestų ir apsvaigimo daug prasmingos veiklos. Pats kažkada buvau Jaunimo vasaros akademijos dalyvis, patyriau nepakartojamų akimirkų, sutikau nuostabių žmonių. Vis dar prisimenu pačius geriausius pirmuosius Rietave apsilankiusius savanorius Mariami Silakadzę iš Gruzijos ir kongietį iš Vokietijos Yaniką Muntu“, – kalbėjo Airidas. „Visi mūsų savanoriai patys geriausi“, – jį patikslino vietoje nenustygstanti Rasa.
Ši „Auros“ jaunimo centro darbuotoja apgailestavo, kad greitai lekia laikas ir artėja momentas, kai teks atsisveikinti su prancūzu Philippe’u Bourguet ir portugalu Ivonu Brandao. „Labai norėčiau, kad jauni žmonės sveikai gyventų, neimtų į rankas rūkalų, o ateitų pas mus pabendrauti, pabūti bendraminčių apsuptyje, išreikšti savęs“, – teigė ji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas