Vilkas Lietuvoje – kaip šventa karvė Indijoje

Parašė:  2020-08-18

 

Tokią mintį iš tribūnos išsakė vienas medžiotojas per kovo mėnesį Kaune vykusį aplinkos ministro, jo pavaduotojos ir kelių ministerijos darbuotojų susitikimą su medžiotojais iš įvairių šalies rajonų. Dauguma medžiotojų taip kalba jau ne pirmi metai. Apie vilkų daromą žalą pastaruoju laiku (ypač rugpjūčio, rugsėjo mėnesiais) rašoma ir rajoniniuose, ir respublikiniuose laikraščiuose, portaluose.
Nė trupučio tokiu palyginimu neabejoja mano kalbinti medžiotojai.
„Vilkų populiacija akivaizdžiai per didelė. Jiems reikia erdvės, keičiasi jų būdas, tad šie plėšrūnai jau dažnai matomi gyvenvietėse. Jie tampa pavojingi žmonėms, neretai išpjauna kaimelių šunis. Gamtoje kanopinių žvėrių populiacijoms vilkų daroma žala yra didžiulė, tačiau dažniausiai kalbame tik apie nugalabytus naminius gyvulius. Per visą Lietuvą tai yra didžiulis nuostolis ne tik gamtai, bet ir kaimo žmonėms.
Na, taip, yra prevencija – įrengiami elektriniai „piemenys“, kuriems skirta vienas milijonas eurų. Tačiau vilkai peršoka tvoras arba bėgioja aplink aptvarą, vaiko gyvulius, kol šie patys iš baimės jį išlaužia, išdrasko elektrinį „piemenį“ ir ištrūksta į laisvę. Tada vilkai pradeda skerdynes“, – tokią nuomonę išsakė medžiotojas Andriejus Stančikas, kuris pats ne kartą matė sudraskytų stirnų liekanų. Dar daugiau – tykodamas šernų regėjo, kaip stirną po pievas vaiko vilkas. Nesunku nuspėti, kuo viskas baigėsi.
Anksčiau vilkai gyvulius daugiausia puldavo rudeniop, o dabar jau daug atvejų net gegužės mėnesį. O kas dedasi gamtoje, kiek vilkai padaro nuostolių, niekas nepasakys.
Apie pastebėtus vilkus, aptiktas jų pėdas vis informuoja daugelis medžiotojų. Jaunas medžiotojas plungiškis Arnas Šapalas tvirtino, jog dėl nepamatuoto populiacijos padidėjimo vis didesnė tikimybė sumedžioti vilką. „Anksčiau apie tai nė nesvajota. Net neabejoju, kad dėl to gamtoje artėja tragedija. Daug ką pasako tai, kad iš eilės trijose medžioklėse su varovais paleistas šūvis į vilką. Plėšrūno pėdoms aptikti nebereikia sniego – jų pilna ant miškų keliukų. Žmogaus vilkai bijo vis mažiau, vis dažniau internete pasirodo vaizdo įrašų, kai tiesiog dieną užfiksuotas vilkas ar net keli beslampinėjantys po pievas ar šalia miško“, – pasakojo jis.
Medžiotojai jau kalba, jog tokia situacija greičiausiai tęsis tol, kol atsiras žmonių aukų. Priminsiu, kad kasmet ūkininkams padengiami nuostoliai už per tūkstantį vilkų sudraskytų gyvulių. Tie pinigai galėtų būti skiriami gamtos apsaugai.
Neseniai rašiau apie vilkų papjautą avį Žlibinų seniūnijos Vilkaičių kaime. Ką tik tos pačios seniūnijos Vydeikių kaime nugalabyta vietos gyventojo Arūno Normanto veislinė ožka.
Prieš savaitę dėl vilkų padarytos žalos komisija važiavo į Alsėdžius – papjautos penkios avys. Vienos savininkui nepavyko surasti – neabejotinai nusitempė vilkai.
Daugelis tiesiog atsisako auginti avis, nes tai neretai tampa ne pelnu, o nuostoliu – komisijos padarytą žalą įvertina puse gyvulio svorio kainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. XXI parašė:

    „Apie vilkų daromą žalą pastaruoju laiku (ypač rugpjūčio, rugsėjo mėnesiais) rašoma ir rajoniniuose, ir respublikiniuose laikraščiuose, portaluose.“ Vilkai žalos nedaro niekam… Tik žmogus daro žalą aplinkai (vilkams, šernams, kurapkoms, žvirbliams), todėl tikslinga apie tai rašyti ir rajoniniuose, ir respublikiniuose laikraščiuose, portaluose.“ Už lango jau XXI a.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas