Vingio gatvės gyventojai baiminasi dėl savo turto

Parašė:  2019-10-17

Atliekant Jūros upės kraštovaizdžio formavimo darbus buvo užversti lietaus vandens drenažai, kuriuos Rietavo miesto Vingio gatvės gyventojai įsirengė savo lėšomis. Baimindamiesi, kad rudens lietūs užtvindys jų sklypus ir namų rūsius, žmonės kreipėsi pagalbos į Savivaldybės tarybos narį Viktorą Krajiną.
Spalio 10 dieną sušauktame neeiliniame Savivaldybės tarybos posėdyje opozicinės frakcijos atstovas „socdemas“ V. Krajinas pagarsino pareiškimą, kuriuo kreipėsi į merą Antaną Černeckį prašydamas išsiaiškinti susidariusią situaciją ir raštu informuoti apie tai, kaip planuojama problemą spręsti.
„Atliekant Jūros upės kraštovaizdžio formavimo darbus buvo užversta senoji Jūros vaga, į kurią gyventojai savo lėšomis buvo nusivedę lietaus vandens drenažus, taip pat buvo sugadinti melioracijos įrenginiai (tai patvirtino darbų vadovas, atliekantis darbus).
Šiuo metu Vingio gatvės gyventojai ir kelių namų Naujojoje gatvėje savininkai yra sunerimę, nes, prasidėjus rudens lietui, ims tvinti namų rūsiai ir garažai, dėl ko žmonės gali patirti materialinių nuostolių dėl turto sugadinimo.
Taip pat iškilo klausimas, ar buvo įvertinta rizika dėl nutiestų elektros laidų ten, kur įrengiamas Jūros vingis ir poilsio zona“, – rašoma paviešintame pareiškime.
Matyt, politiko V. Krajino pasirinkta paklausimo forma merui atrodė per daug pompastiška. „Galėjote paprastai paklausti ir būtume atsakę“, – replikavo A. Černeckis.
Kaip paaiškėjo, Savivaldybės vadovui situacija Vingio gatvėje yra žinoma.
„Žinau, kad gyventojai buvo nusivedę lietaus nuotekų ir ne tik… drenažus. Po to, kai buvo tvarkoma gatvė, situacija išsisprendė – fekalijų neliko, o į upę bėgo lietaus vanduo. Yra padaryta schema, kaip sujungti gyventojų įrengtas atšakas ir nuvesti jas toliau – už poilsio zonos.
Į Jūrą subėga lietaus vanduo nuo miesto aikštės ir šalia esančių gatvių. Pakalnėje yra įrengtas valymo įrenginys, užtikrinantis, kad į upę patektų tik išvalytas vanduo. Naujoje poilsio zonoje žmonės maudysis, tad planuojama nutiesti vamzdį, kad net apvalytas vanduo nubėgtų į upę už maudyklos ribos. Žinau, kad Vingio gatvės gyventojams tvino kiemai, tad išspręsime šią problemą“, – žadėjo meras.
Atsakyti į klausimą, kada konkrečiai tai bus padaryta, negalėjo nei jis, nei su projektais dirbantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius.
Didelės problemos A. Černeckis neįžvelgė ir dėl elektros linijos: „Stulpai yra už maudyklos ribos. Ruošdami projektą mėginome tartis su elektros tinklus eksploatuojančia įmone, kad juos nukeltų. Mums buvo pasiūlyta tai padaryti savomis lėšomis. Darbai kainuotų nemažą sumą, tad dabar viskas liks taip, kaip yra. Projektas su elektrikais suderintas, jokių bėdų nekilo. Ateis diena, kai ši linija vis tiek bus nukelta.“
A. Aužbikavičius atsakymą papildė pridurdamas, kad elektros stulpus numatoma sutvirtinti atramomis.
Tarybos narys Juozas Barsteiga norėjo sužinoti, ar prie poilsio zonos bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.
Politikams paaiškinta, kad aikštelei įruošti neužteks pinigų. „Manau, kad propaguosime sveiką gyvenimo būdą ir į poilsio zoną ateisime pėsčiomis ar atvažiuosime dviračiu. Atvažiavusieji automobiliais galės juos statyti gatvėje. Galbūt ateityje, jei atsiras pinigų, aikštelę įrengsime. Projektą turime“, – kalbėjo meras A. Černeckis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas