Žalienų išvežimo klausimas – kol kas miglotas

Parašė: JolantaVASILIAUSKIENĖ 2019-04-08

Šių metų pradžioje uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) interneto svetainėje ir spaudoje buvo paskelbta apie žalienų konteinerių dalijimą gyventojams. Kaip ir pranešta, jie pradėti dalyti vasario pradžioje. Tik štai juos gavusiems žmonėms iškilo dilema: konteineriai jau pripildyti, o kas ir kada juos išveš, niekas nežino. Su tokiu klausimu į redakciją ir kreipėsi vienas plungiškis.
TRATC-as vykdo projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra Telšių regione“. Jam įgyvendinti Plungėje įsigyta 2 800 žalienoms skirtų konteinerių. Tiesa, jie dalijami individualių valdų savininkams ir tik mieste.
Kaip sakė TRATC-o projektų vadovas Stasys Steponavičius, žaliųjų atliekų konteineriai duodami tiems žmonėms, kurie jų pageidauja.
Konteineris paliekamas gavėjui pateikus asmens dokumentą ir sudarius panaudos sutartį.
Dėl viso šito problemų lyg ir nėra. Tačiau žmonėms kyla klausimas, kodėl šių konteinerių niekas neištuština. S. Steponavičiaus teigimu, gyventojai neturėtų skubėti į juos dėti žalienas. „Kol nėra išdalyti visi konteineriai, mes negalime sudaryti grafiko ir maršrutų konteinerių turiniui išgabenti. Kai visi bus išdalyti, skelbsime konkursą atliekų išvežimo paslaugai pirkti“, – aiškino įmonės projektų vadovas.
Pavasaris beveik įpusėjo, žmonės pradėjo švarinti savo aplinką, tad normalu, jog pyksta, kad negali naudotis turimu žalienų konteineriu. Kad ir kaip bandėme sužinoti iš S. Steponavičiaus, kiek konteinerių jau išdalyta, kada planuojama užbaigti jų dalijimą, informacijos taip ir negavome. Pasak jo, paslaugą teikia uždaroji akcinė bendrovė „Econovus“ ir tokios informacijos esą neduoda.
Neduoda tai neduoda. Ieškosime patys. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje radome TRATC-o ir „Econovus“ sutartį, pasirašytą 2018 metų kovo 15 dieną. Aiškiai išdėstyta, kad ji galioja 10 mėnesių nuo pasirašymo dienos. Numatytas ir pratęsimas, bet ne ilgiau kaip iki šių metų pabaigos. Toje pačioje sutartyje nurodyta, jog pirkėjas tiekėjui už prekes atsiskaito tokia tvarka: 30 proc. sutarties kainos sumokama avansu per 5 darbo dienas nuo struktūrinės paramos gavimo dienos; 40 proc. sutarties kainos – tiekėjui išdalijus atitinkamą kiekį konteinerių ir pateikus pasirašytas panaudos sutartis su atliekų turėtojais (tiesa, paviešintoje sutartyje konkretus konteinerių skaičius nenurodytas – aut. past.); likusi dalis sumokama išdalijus paskutinius konteinerius. Bendra sutarties kaina – 72 164,40 euro (su PVM).
Šiek tiek kalbesnis buvo TRATC-o
direktoriaus pavaduotojas Juozas Šlepetis: „Žinau, kad iš pradžių konteinerių dalijimas strigo, dabar lyg ir įsibėgėja. Tiksliai nepasakysiu, bet šiuo metu berods jų išdalyta apie 300–400.“
Ką gi, tempai neįspūdingi, jeigu per mėnesį išdalijama apie 200 žalienų konteinerių. Jei ir toliau taip, kai kurie plungiškiai jų gali nesulaukti ir iki Naujųjų metų. Į tokias pastabas J. Šlepetis atsakė, kad tiekėjai konteinerius žada išdalyti iki gegužės 1-osios.
„Konteinerius dalijanti įmonė informavo, kad šiuo metu išdalyta 700 žalienoms skirtų konteinerių. Jų dalijimas planuojamas iki balandžio 30 d. Kadangi sutartyje numatyti pratęsimai, nurodyta data – tik preliminari. Pasibaigus konteinerių dalijimo procesui, viešojo pirkimo būdu bus įsigyjama žaliųjų atliekų surinkimo ir išvežimo paslauga“, – patikslintą informaciją trečiadienį atsiuntė TRATC-o visuomenės informavimo specialistė Eglė Sakalauskaitė.
Štai dar vienas momentas, kai gali prireikti apsišarvuoti kantrybe. Paskelbus viešąjį pirkimą taip pat galimi sunkumai (pretenzijos, apskundimai ir pan. – aut. past.), o tai reiškia tik viena – ilgesnį laiką iki žalienų išvežimo. Lieka tik tikėtis, kad viskas vyks sklandžiai ir bent rudeninius lapus plungiškiai tikrai galės sudėti į naujus konteinerius.
Beje, žaliosios atliekos nemokamai nustatytu grafiku bus išvežamos 18 kartų per metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. aa parašė:

    kada spejo pripildyt? juk zole dar nepjaunama… vel ieskoma bedos… ar pernykscius lapus sukrove kazkas?

  2. Petras parašė:

    Būtų gera priemonė tie žalieji konteineriai, bet, kad stovi kieme užpildyti,džiaugsmo nelieka,- tik nusivilimas tais reikalų sprendėjais…..

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas