Žemaitijos nacionaliniame parke – akcija „Darom“

Parašė: Rovena AUGUSTINĖŽemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja 2019-04-30

Pavasaris – atgimimo ir gamtos atbudimo laikas. Saulei pašvietus ir sniegui nutirpus ima atsigauti gamta, o su ja, lyg iš niekur, pamiškėse, pakelėse ir paežerėse „pražysta“ pavienės, o kitur ir krūvelėmis – šiukšlės! Ir šios krūvelės įvairios: vienos kur papuola numetamos neatsakingo lankytojo, kitos, didesnės, sukrautos niekdario, kuriam patogiau statybų atliekas atvežti į mišką, nei tą patį atstumą iki sąvartyno nuvažiuoti.
Žemaitijos nacionaliniame parke (ŽNP) šių nepageidautinų „žiedų“ taip pat netrūksta. Platelių ežeras – pagrindinis traukos objektas, kurį žmonės labai mėgsta lankyti visais metų laikais. Neretai koks atvykėlis ir „dovanų“ palieka. Tad prieš sezoną tenka tvarkytis, kad ežeras vasarą pasitiktų ne tik švariu vandeniu, bet ir švaria aplinka. Kiekvienais metais parke akciją „Darom“ organizuoja ir ŽNP direkcija. Prie tvarkymosi kviečiamos prisijungti organizacijos ir pavieniai sąmoningi piliečiai.
Šiais metais aplinkos tvarkymo akcija vyko balandžio 12 dieną. Susirinkusieji buvo padalyti grupelėmis, visi pagal paskirtą perimetrą keliavo aplink Platelių ežerą ir rinko šiukšles. Džiugu, kad prie šios akcijos tradiciškai prisijungė ir Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai ir pareigūnės. Kasmet jų pagalbos per akciją sulaukiame ir esame dėkingi, kad ir tokiose situacijose jie gali mums padėti. Visada prisideda Platelių seniūnija, kuri paskui koordinuoja ir surinktų šiukšlių išvežimą. Įdomu ir džiugu, kad šiemet aplinką kartu tvarkė ir grupelė ŽNP direkcijos projekto partnerių iš Latvijos. Atvykę į susitikimą dėl tarptautinio projekto įgyvendinimo, partneriai mielai prisijungė prie aplinkos tvarkymo parke.
Balandžio 16-ąją direkcijos darbuotojai taip pat rinko šiukšles iš labiausiai lankomų Platelių ežero (Veršių ir Pilies) salų. Nuplaukę ten valtimis, pilnas jas pargabeno kurį laiką besikaupusio „gėrio“. Bet daugiausia šiukšlių vis dar surenkama atokvėpio vietose, automobilių aikštelėse ir aplink jas, žvejų pamėgtose ežero pakrantėse ir kt. Nes žmonėms vis dar yra svetimas suvokimas, kad, ką atsinešei su savimi, turi ir išsinešti – juk plastikas ir stiklas gamtoje neauga ir jai tikrai nėra reikalingas.
Nors ir liūdna, kad vis dar atsiranda šiukšlintojų, tačiau labai džiugu, kad surenkamų šiukšlių kiekiai mažėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas