Žemaitijos vyskupų rūmų vietoje – jau gimnazija

Parašė:  2015-03-20

Kovo 10-ąją Alsėdžių gimnazija minėjo dvi svarbias progas. Viena iš jų – gimnazijos vardo mokyklai suteikimas, kita – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metis. Į dvigubą šventę atvyko gausybė svečių – iš Seimo, ministerijų, Savivaldybės, vietos bendruomenės ir kitur. Sulaukta ir užsieniečių – koncerte, kuris pavadintas „Kovo 11-osios vaikai – Alsėdžių gimnazijoje“, pasirodė kolektyvai „Čabarok“ iš Baltarusijos ir „Palavnitsi“ iš Bulgarijos.
Garbinga mokyklos istorija
Alsėdžių gimnazija didžiuojasi garbinga savo, kaip mokymo įstaigos, istorija. Dar 1499 metais netiesiogiai paminėta, kad šioje gyvenvietėje veikė seniausia Žemaičių vyskupijos parapinė mokykla.
1677 metų dokumente teigiama, kad Simonas Rušelis mokymo įstaigos vietoje įkūrė smuklę. Kodėl neliko mokyklos, neaiškinama, tikėtina, kad ji sunaikinta per 1655–1660 metų karus su švedais. 1765-aisiais Alsėdžiuose vėl įkurta parapinė mokykla, tačiau ji kurį laiką neveikė.
1803 metais carinės Rusijos nurodymu visos parapinės mokyklos tapo pavaldžios Vilniaus universitetui. 1870-aisiais valsčiaus lėšomis Alsėdžiuose pastatyta nauja mokykla.
Po 1905-ųjų norinčiųjų mokytis pradėjo sparčiai daugėti. 1909 metais gautas leidimas steigti „Saulės“ draugijos mergaičių mokyklą. 1915-aisiais ji tapo mišri. Medinį namą, kuriame veikė mokymo įstaiga, pastatė Brėvikių dvaro savininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Stanislovas Narutavičius.
1939 metais sudegusių Žemaitijos vyskupų dvaro rūmų vietoje pradėta statyti nauja šešių komplektų pradinė mokykla su sale. Po Antrojo pasaulinio karo Alsėdžiuose veikė pradinė mokykla ir progimnazija, kuri 1949-aisiais performuota į septynmetę. Vidurinės statusas Alsėdžių mokyklai suteiktas 1952-ųjų rudenį. 2015-uosius, gavusi akreditaciją, ji pradėjo jau nauju vardu – kaip gimnazija.
Šventėje – būrys svečių
Kovo 10-ąją mokyklos šventė pradėta šv. Mišiomis, po jų visi rinkosi prie mokymo įstaigos. Čia surengta lentos su užrašu „Plungės r. Alsėdžių gimnazija“ atidengimo ir pašventinimo ceremonija, sugiedotas Lietuvos himnas, nugriaudėjo salvės: už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, už taiką pasaulyje ir už Alsėdžių gimnaziją bei visus alsėdiškius.
Visiems suėjus į mokyklos salę, pirmąją dainą užtraukė mokymo įstaigos pasididžiavimu laikomas Martyno Miliausko vadovaujamas vaikinų vokalinis ansamblis.
Renginio vedėjai Alsėdžių gimnazijos popamokinės veiklos organizatorė Daiva Gramalienė ir direktoriaus pavaduotojas Regimantas Kavaliauskas pasisakyti pirmiausia pakvietė mokyklos vadovą Leoną Mockūną. Direktorius dėkojo visiems, kurie prisidėjo, kad mokymo įstaiga taptų gynybinės-pilietinės pakraipos, o vėliau – kad gautų gimnazijos statusą. „Dabar, kai mokykla jau renovuota, kai tapome gimnazija ir turime galimybę jaunuolius ugdyti gynybine-pilietine linkme, galiu pasakyti – esu laimingas“, – kalbėjo L. Mockūnas.
Šventėje dalyvavo Seimo narys Jurgis Razma, krašto apsaugos ministro patarėjas Vaidotas Linkus, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai atsargos kapitonas Vytautas Žymančius ir vyr. leitenantas Julius Svirušis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovas kapitonas Nerijus Urnikis, viešnia iš Švietimo ir mokslo ministerijos Regina Pocienė, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir daug kitų.
Per koncertą netrūko smagių emocijų. Šoko, dainavo ir grojo kolektyvai iš Baltarusijos ir Bulgarijos, Alsėdžių gimnazijos ir Platelių meno mokyklos. Į sceną pakviesti gimnazistai ir jų auklėtojai perskaitė pačių sukurtus linkėjimus Lietuvai ir gimnazijai. Paskelbta ir ypatinga naujiena – kad 3g klasės mokinė Deimantė Tumkutė tapo anglų kalbos konkurso „Kalbų kengūros“ nugalėtoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas