„Žemaitiškų tradicijų terpėje“

Parašė:  2015-03-20

Plungės kultūros centre kovo 
13-osios popietę atidaryta tautodailės darbų paroda . Joje eksponuojami 46 autorių kūriniai, kurių – net 161. Kartu pasveikinti trys nauji Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai – pažymėjimai įteikti Eglei Vagnorienei, Jonui Šakiniui ir Vilmai Rečkauskienei.
Renginį pradėjusi kultūros centro vyr. specialistė tautodailei Zafira Leilionienė pasidžiaugė, kad tautodailės upė Plungėje – ir gili, ir srauni. Mat ir kūrėjų skaičiumi, ir darbų kokybe Plungės skyrius bene lenkia visus kitus. „Ne be reikalo mūsų tautodailininkai pastebimi ir šalies mastu vertinami, ne be reikalo ir Lietuvos liaudies kultūros centro konkurse pelnyti „Aukso vainikai“ jų galvas puošia“, – smagiai kalbėjo tautodailininkų kuratorė, paminėdama, kad 2014-aisiais antrą „Aukso vainiką“ pelnė tapytojas ir medžio drožėjas Vytas Jaugėla, du „vainikus“ jau laimėjęs ir dar vienas iš parodos autorių – taip pat drožėjas Kazys Striaupa.
Z. Leilionienė papasakojo, kad paroda „Žemaitiškų tradicijų terpėje“ išsamiai pristatyta leidinyje „Tautodailės metraštis“. Jame rašoma apie 31 Plungės rajono tautodailininką. „Taigi esame žinomi visoje Lietuvoje“, – kalbėjo vyr. specialistė. Dar akcentuota, kad dalis šioje parodoje eksponuojamų darbų bus atrinkta respublikiniam Adomo Varno tapybos konkursui, kuris vyks Žagarėje.
Parodos „Žemaitiškų tradicijų terpėje“ organizatorius bei autorius sveikino ir Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. „Jūsų medunešis – kartą per metus organizuojama ataskaitinė paroda, tačiau įvairiausių tautodailininkų susitikimų, parodų, konkursų netrūksta visus metus. Jūs gyvybingi, kūrybingi, nenustygstantys vienoje vietoje, o organizuodami parodas ir mus raginate domėtis tautodaile, džiaugtis kūryba“, – pabrėžė įstaigos vadovas.
Lietuvos tautodailininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininko pavaduotojas Liudas Ruginis džiaugėsi naujokais, tapusiais liaudies menininkus vienijančios organizacijos nariais: „Kai kurie naujieji meistrai dirba kur kas geriau, kūrybingiau ir prasmingiau nei mes, senieji tautodailininkai. Apžiūrėjęs šią ekspoziciją galiu pasakyti: esu nustebęs – net apskrityje rengiamose parodose tokių puikių darbų nepamatysi.“
Šiemet tautodailininkų gretas papildė trys Plungės rajono kūrėjai: ant šilko tapanti ir vilną velianti E. Vagnorienė, medžio drožėjas J. Šakinis, mezgėja, audėja V. Rečkauskienė.
Parodoje eksponuoti ir naujokų tautodailininkų darbai bei kitų autorių kūryba: Birutės Daukantienės siuvinėti paveikslai, Dainiaus Vaitkaus medžio dirbiniai, Zitos Stašiškienės audiniai ir akvarelės, Ados Černiauskienės tapyba, Olės Stonkuvienės karpiniai, Saulenos Gasiūnienės piešiniai, V. Jaugėlos, K. Striaupos, Rimvydo Rimeikos medžio drožiniai, Domo Kazragio paveikslai ir kt.
Kaip sakė kultūros centro direktorius R. Matulis, šią parodą iki atidarymo aplankė gal net pora tūkstančių plungiškių. Na, o tie, kurie gausaus būrio Plungės rajono tautodailininkų darbais kol kas nesigėrėjo, vis dar laukiami parodų salėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas