Žemdirbiams – padėkos ir linkėjimai nebūti kukliems

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-11-14

Įprasta, kad įvairios šventės ir kitos iškilmės rengiamos savaitgaliais, tačiau yra žmonių, kuriems laisvadieniai neegzistuoja: ar pirmadienis, ar šeštadienis – darbai nelaukia. Tai – žemdirbiai. Tad ir bendram pasibuvimui jie pasirinko savaitės vidurį – ketvirtadienio vakarą: tada Plungės kultūros centre vyko tradicinė Plungės rajono kaimo gyventojų ir žemdirbių šventė. Apžvelgti praeinančius metus, įvertinti padarytus darbus, pagerbti pačius geriausius – tikslas, dėl kurio kasmet yra organizuojama ši graži šventė.
Žemdirbių šventės iniciatoriai ir rengėjai – Plungės rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyrius.
Organizatorių džiaugsmui, renginyje dalyvių netrūko. Kaip ir tų, kurie norėjo ūkininkus pagerbti ir pasveikinti. Žemdirbių šventėje sulaukta Seimo narių Jurgio Razmos ir Andriejaus Stančiko, Plungės rajono savivaldybės vicemerės Astos Beierle Eigirdienės, Savivaldybės administracijos darbuotojų, Žemės ūkio rūmų pirmininko Arūno Svitojaus, Lietuvos ūkininkų sąjungos koordinatorės Jovitos Motiejūnienės ir administratorės Eglės Mačytės, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėjos Daivos Puplauskienės, didelio būrio su kasdieniu žemdirbio darbu susijusių įvairių tarnybų, bendrovių atstovų ir kt.
„Šiandien dėkojame tiems, kurie sugeba mylėti mūsų žemę ir rūpintis ja geriausiai – tai mūsų žemdirbiai“, – įžanginį žodį tarė šventės vedėja Rita Raukaitė, kviesdama į sceną kunigą Kęstutį Motiejaitį pašventinti naujojo derliaus duonos kepalą ir palaiminti visus žemdirbius.
Parlamentaras, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A. Stančikas, kuriam buvo leista pačiam pirmajam pasveikinti ūkininkus, savo kalboje pastebėjo, kad šiandienos žemdirbių ūkiai modernėja, kad dažnas jų turi kuo pasigirti, tik bėda – žemdirbių kuklumas ir nenoras rodytis, o didžiausia problema jiems – gamta, su kuria pakovoti neįmanoma.
Nuo Seimo Kaimo reikalų komiteto A. Stančikas padėkos raštus už sėkmingą ūkininkavimą įteikė Aldonai ir Antanui Norvaišams (Babrungo sen.), Rimai ir Egidijui Paulauskams (Žemaičių Kalvarijos sen.) bei Viktorijai ir Rolandui Veseliams (Nausodžio sen.).
Gyventi šviesiomis vizijomis ūkininkams linkėjo ir už tai, kad yra atsidavę sunkiai žemdirbio profesijai, dėkojo kitas Seimo narys J. Razma.
Tuo, kad Plungėje žemdirbiai kartą per metus susitinka juos vienijančiame renginyje, pasidžiaugė ir Savivaldybės vicemerė A. Beierle Eigirdienė. „Duonos augintojo dalia nėra lengva. Be to, jūs esate labai stiprūs mūsų bendruomenių atstovai ir rėmėjai. Ir toliau tokie būkite. Kviečiu padėti mums spręsti rajono problemas, junkimės į bendrą darbą“, – kreipdamasi į ūkininkus kalbėjo ji.
Tuo, kad tokiu būdu – surengiant šventę – galima pagerbti mūsų kaimo žmones, džiaugėsi ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys.
Lietuvos ūkininkų sąjungos atstovė E. Mačytė savo kalboje nepagailėjo aštresnių pastabų. Pasak jos, žemdirbiai neturėtų būti kuklūs ir pernelyg kantrūs. „Reikia kartais būti aktyvesniems ir pagalvoti dėl kitų metų mokesčių sistemos – nestebėkime situacijos iš šalies. Oras jus baudžia, bet valdžia savo sprendimais kartais baudžia skaudžiau“, – pabrėžė viešnia.
Žemės ūkio rūmų pirmininkas A. Svitojus savo ruožtu pasidžiaugė, jog Plungės kraštas yra tas, kuris gali pasigirti itin sėkmingai ūkininkaujančiais žmonėmis, iš čia kilo žmonės, iniciatyvos, kurių sprendimai šiandien dažnai lemia žemdirbių gyvenimo aktualijas.
Žemdirbių šventėje tradiciškai apdovanotos gražiausios sodybos. Šiuos rinkimus organizuoja Savivaldybės administracija. Šiemet gražiausios sodybos nominacijos nusipelnė Ritos ir Romualdo Brasų (Alsėdžių sen.), Ingos ir Vaclovo Danių (Paukštakių sen.) ir Virginijos Žutautaitės ir Stasio Steponavičiaus (Nausodžio sen.) sodybos.
Gražiausiai tvarkomos ūkininko ūkio sodybos – Kristinos ir Broniaus Perminų (Žemaičių Kalvarijos sen.), Ramunės ir Modesto Šečkų (Platelių sen.), Ramutės ir Vytauto Rubežių (Kulių sen.).
Konkurso „Jaunasis ūkininkas“ laimėtojais tapo Platelių seniūnijoje gyvenantys Kristina ir Egidijus Gaubiai. Išrinktas buvo ir netradicinis ūkis. Šis titulas atiteko balandžių fermos Alsėdžių seniūnijoje įkūrėjui Anicetui Erminui.
Paskelbti ir Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuoto „Metų ūkio“ konkurso laimėtojai. Pirmoji vieta skirta Laimai ir Zigmui Garbenčiams (Žlibinų sen.), antroji – Sigitai ir Augustui Vasiliauskams (Šateikių sen.), trečioji – Aušrai ir Petrui Rojams (Žemaičių Kalvarijos sen.).
Renginyje koncertavo Plungės kultūros centro vokalinis ansamblis, vadovaujamas Valentinos Balčiauskienės, ir liaudiškos muzikos kapela, vadovaujama Vidmanto Žilinsko.
Po sveikinimų ir apdovanojimų šventę tęsė operos solistų Vaidos Genytės ir Egidijaus Bavikino koncertinė programa „Radijo klasika“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas