Žmogiškumo šiluma yra pati brangiausia dovana

Parašė: Kaimo bendruomenės „Mūsų Labardžiai“ inf. 2016-01-19

Kalėdų švenčių laikotarpiu Labardžių bendruomenės nariai lanko savo kaimo vienišus žmones. Šita gerumo akcijos idėja kilo buvusiai medicinos punkto felčerei Onutei Končiuvienei, susiduriant su senų žmonių vienatve, kuri ypač aktuali per didžiąsias metų šventes, kai visi aplinkiniai švenčia savo artimųjų rate.
Jau greitai bus penkiolika metų, kai Labardžių kaimo vieniši žmonės lankomi per šventes. Pradžioje tokių buvo trylika, o šiais metais belikę tik penki. Dvi ilgaamžės vienišos moterys dar gali savimi pasirūpinti ir gyvena savo namuose.
Genovaitė Montvydienė, gyvenanti Labardžiuose, mėgsta megzti kojines, pirštines ir jas dovanoti pažįstamiems, kaimynams. Moteris ne kartą pagalbos ranką yra ištiesusi tiems, kuriems jos labiausiai reikėjo. Gerumas, nuoširdumas jaučiamas ir klausantis jos kūrybos eilėraščių, dainų.
Adelė Žutautienė gyvena gretimame Pjaulių kaime. Jos naminis pyragas, keptas pagal senovinį receptą, ne kartą džiugino mūsų kaimo švenčių dalyvius. Namai kvepia džiovintais obuoliais, kurių skonį tenka pajusti ir lankant ją per Tris karalius.
Sutvarkyta namų aplinka, darželyje visą vasarą žydinčios gėlės, žiemą prie lango besivaišinančios zylutės, kėkštai ir kiti paukšteliai. Apie tokius žmones galima tik pasakyti: „Vienas, bet ne vienišas.“
Petronėlė Kuzminskienė, Stefanija Navickaitė ir Vladas Mockus šiuo metu gyvena Rietavo parapijos senelių globos namuose. Tai jų spindinčios akys, laukimas ir džiaugsmas išgirdus Labardžių kaimo vardą įkvepia mus lankyti juos metai iš metų. Kartais jie net neprisimena mūsų pavardžių, bet neužmiršta pasakyti: „Maniau, kad jau šiemet jūsų nesulauksiu.“ Džiugu, kad vieniši žmonės, turintys negalią ar sulaukę garbaus amžiaus, turi galimybę gyventi oriai. Smagu matyti geranoriškai nusiteikusį globos namų personalą, atnaujintas patalpas, įrengtą liftą, treniruoklių salę, biblioteką ir didelį rūpinimąsi tenykščiais gyventojais.
Ruošdamiesi susitikimui su savo kaimo vienišais žmonėmis stengiamės jiems paruošti Kalėdų dovanėles, kurios kiekvieną pradžiugintų asmeniškai. Šalia įvairių saldumynų pasistengiame įdėti ir namuose gamintų mišrainių, uogienių, sulčių ar… šiltų kojinių. Savo naminiais produktais mielai dalijasi J. ir P. Valučiai. E. ir K. Kauliai, O. Končiuvienė. Kojinių primegzdavo E. Petrauskienė, G. Montvydienė.
Labardžių kaimo bendruomenės pirmininkės Onutės Jocienės, kaimo seniūnaičio Antano Karalavičiaus, buvusių seniūnaičių P. Valučio ir O. Končiuvienės iniciatyva tokia vienišų žmonių aplankymo akcija nenutrūksta jau daugiau kaip dešimt metų.
Matydamas tuos žmones, kurie laukia, ir tuos, kurie pasiruošę jiems padėti, supranti, kad žmogiškumo šiluma yra pati brangiausia dovana.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas