„Žolės“ suktinuke su kompanija pasidalijusiam jaunuoliui – nuosprendis

Parašė: Parengta pagal Klaipėdos apygardos teismo pateiktą inf 2020-02-06

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 2002 m. gimusiam vaikinui buvo pareikšti kaltinimai dėl nedidelio kiekio narkotinės medžiagos – kanapių laikymo, gabenimo ir platinimo kitiems nepilnamečiams.
Šateikių seniūnijos gyventojas buvo kaltinamas tuo, kad neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti, laikė nedidelį kiekį kanapių, jas susuko į vieną suktinę, atsivežė ją prie mokyklos, kurioje mokosi ir jo jaunesnis brolis, ir davė parūkyti ne tik savo broliui, bet ir dar dviem savo klasės draugams. Iš jaunuolio suktinukę atėmė mokytoja ir perdavė policijos pareigūnams.
Skaitytojams priminsime, kad keturių vaikinų (trys gimę 2002 metais, vienas – 2003 metais) neadekvatus elgesys, žvilgsniai grįžus po pertraukos į pamoką Šateikių pagrindinės mokyklos pedagogei įtarimų sukėlė 2018 metų lapkričio gale. Buvo iškviesta policija. Paaiškėjo, kad moksleiviai netoli mokymo įstaigos krūmuose rūkė „žolę“. Vieno iš jų – teisiamojo – striukės kišenėje aptiktas lankstinukas su kvaišalais. Nepilnametis paaiškino, kad visa tai už 10 eurų pardavė nepažįstamas asmuo.
Bylą išnagrinėjęs apygardos teismas pažymėjo, jog šateikiškis suvokė, kad disponuoja draudžiamomis medžiagomis, kad laikydamas ir vartodamas jas daro pavojingą veiką.
Vertindamas kaltinimus dėl narkotinės medžiagos platinimo nepilnamečiams, teismas nurodė, jog platinimas gali būti ne tik šių medžiagų pardavimas, bet ir jų dovanojimas, davimas už atliktus darbus, paslaugas ir neatlygintinis davimas kitiems asmenims. Kadangi jaunuolis kanapių suktinę ne tik pats rūkė, bet ir davė kitiems su juo buvusiems nepilnamečiams rūkyti, konstatuota, jog kaltinimai dėl narkotinių medžiagų platinimo pagrįsti.
Nors vaikinas savo kaltės neneigė, teismas atkreipė dėmesį, kad dėl savo veiksmų jis nuoširdžiai nesigailėjo. Septyniolikmetis jau yra baustas už administracinius nusižengimus, mokykloje taip pat charakterizuojamas neigiamai.
Už narkotikų platinimą nepilnamečiams Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo trejų iki dvylikos metų, tačiau skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis yra labai jauno amžiaus, jo vertybės, socialinė aplinka dar tik formuojasi, gyvena šeimoje su dar šešiais nepilnamečiais vaikais, kuriais rūpinasi tik jų mama. Teismo manymu, jaunuolio veiksmai pasidalijant suktinę su kitais nepilnamečiais nebuvo iš anksto suplanuoti, o atlikti spontaniškai.
Tad atsižvelgdamas į visas aplinkybes uostamiesčio teismas šateikiškiui skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę. Vaikinui uždrausta bendrauti su narkotines ir psichotropines medžiagas vartojančiais asmenimis, taip pat jis įpareigotas pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje arba mokytis ir būti namuose nuo 24 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas