Žvėrių takais su Dievo palaima

Parašė:  2019-12-30

Trisdešimt aštuntąjį kartą medžiotojai susirinko į Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) organizuojamą pavyzdinę medžioklę. Ji seniai tapo tradicinė – kasmet rengiama prieš Kalėdas ir vyksta vis kitame būrelyje ar klube. Šįkart – „Stanelių“ klubo medžioklės plotuose.
Karaliumi pripažintas medžiotojų ir žvejų klubo „Juodeikiai“ vadovas Virginijus Vaškys, paguldęs lapę.
Rašau, kad pripažintas, o ne tapo. Taip bus teisingiau, nes dar keli medžiotojai taip pat patiesė po vieną žvėrį.
Medžiotojus į miškus išlydėjo Plungės parapijos klebonas Vytautas Gedvainis. Išsirikiavusiems šautuvus užsikabinusiems vyrams jis sakė, jog medžiotojai eina į Dievo kūriniją, kurią privalu saugoti.
Medžioklės vėliavą (Plungės rajono MŽD) šalia jau kabančios „Stanelių“ klubo iškėlė praeitos medžioklės karalius Česlovas Kerpauskas.
Puikios medžioklės palinkėjo Plungės rajono MŽD vadovas Saulius Vengalis. Kaip elgtis, į kokius žvėris galima taikytis, susakė „Stanelių“ klubo ir medžioklės vadovas Rimantas Kleinauskas.
O tada… visi patraukėme į tenykščius miškus, kiekvienas tikėdamasis pamatyti medžiojamą žvėrį. Geriausia, kad tai būtų „kalėdinis“ kiškis. Deja, kiškelio niekas nepatiesė. Tačiau per pirmą varymą krito dvi stirnos.
Surengti trys varymai. Važiuodami magistrale Šiauliai–Palanga į kitus klubo miškus, pakelėje aptikome naktį kažkokiu transportu (greičiausiai krovininiu automobiliu) užmuštą suaugusį šerną. Pasak R. Kleinausko, tokių atvejų jų medžioklės plotuose būna dažnai, nes juos kerta magistraliniai keliai ir geležinkelis. Kasmet žūva nemažai žvėrių.
Iš anksto buvome informuoti, jog vyks trys varymai. Trečiajame aptikome šernų. Į degluosius pasipylė šūviai. Deja, nemažai pro šalį – net keturiolika.
Šioje medžioklėje buvo svečių iš Vilniaus, Ignalinos ir net Latvijos. Ignalinietis Remigijus Noreika paguldė stirnų jauniklį.
Medžioklė buvo šauni. Patiesti žvėrys ir karalius pagerbti medžioklės rago garsais. Karaliumi tapusiam klubo „Juodeikiai“ vadovui V. Vaškiui draugijos pirmininkas S. Vengalis įteikė pereinamąją taurę. Tada – bendra nuotrauka, ir karalius nuleido medžioklės vėliavą.
Viso to kitaip nei puikia medžioklės kultūra nepavadinsi!
Erdvioje R. Kleinausko pirtelėje suruoštame pobūvyje karalius dėkojo už puikiai surengtą medžioklę. Padėkas organizatoriams išsakė daugelis dalyvių. Medžioklinę sriubą išvirė pagarbintas tokio patiekalo specialistas Zigmas Viršila iš Kulių.
Medžioklė tikrai buvo surengta šauniai – šeimininkai pasistengė. Kaip visus informavo draugijos vadovas, kitais metais ji vyks „Žemaitijos“ klubo plotuose.
Atsisveikinant „Plungei“ medžioklės vadovas R. Kleinauskas papasakojo, jog kolektyve yra 26 medžiotojai. Medžioklės teritorija su gyvenvietėmis, keliais ir geležinkeliu – maždaug 8 000 ha. Atrodo, kad tokioje teritorijoje, kur nuolatos vyksta eismas, žvėrių ne itin turėtų būti, bet vien briedžių (neskaitant kitų žvėrių) keliuose ir geležinkelyje kasmet žūva apie tris.
Taigi žvėrių ten yra, sumedžiojama nemažai. Tad nei plauko… nei tauko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Peika parašė:

    atsipeikėkit,- su Dievo palaima žudyti Dievo kūriniją? Ar tik nebus tas dievas Raguotasis?

  2. Stirna parašė:

    Su to paties dievo palaima linkiu kitam gyvenime visiems medziotojams atgimti stirnomis, sernais, belekokiais madziojamais sutverimais. Ir kad jusu vaikai irgi gyvuneliais atgimtu.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas