Orientavimosi sporto klubas „Telšiai“ išjudino ir plungiškius

Parašė: Orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ inf. 2020-09-15

Artinantis šaltajam periodui vis daugiau kalbama apie imuniteto stiprinimą. Žinoma, niekas taip gerai neparuošia mūsų organizmo rudeninių ligų atakoms, kaip nuolatinė aktyvi fizinė veikla. Užsiimant ja išgyvenamas sporto teikiamas džiaugsmas, tenkinami saviraiškos, savęs realizavimo ir kūrybos poreikiai, ugdomas gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti.
Per karantiną pastebėjome, kad mūsų rajone atsiranda vis daugiau aktyviai ir reguliariai sportuojančių žmonių. Tokiam laikotarpiui labai palankus orientavimosi sportas užsiėmimai vyksta gamtoje, tuomet judėjimo džiaugsmas – dvigubas.
Orientavimosi sporto atstovus galėtume pavadinti itin gamtą mylinčiais žmonėmis. Būtent tokius buria Telšių orientavimosi sporto klubas „Telšiai“, gyvuojantis jau 18 metų. Iš pradžių sportavo tik 5 entuziastai, šiandien – jau daugiau nei 40 aktyviai laisvalaikį leidžiančių sportininkų, siekiančių kuo aukštesnių komandinių ir asmeninių rezultatų. Beje, Telšių orientacininkai ne tik patys sportuoja, bet ir organizuoja nemažai sporto renginių, varžybų.
Didelis skirtingo amžiaus dalyvių susidomėjimas orientavimosi sportu klubui „Telšiai“ tapo paskata rengti ir įgyvendinti projektą „Judėk kartu su orientavimosi sporto klubu „Telšiai“. Jį finansuoja Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, ir Švietimo mainų paramos fondas.
Per šio projekto vykdomas veiklas su telšiškių sporto klubu susipažino ir gausus Plungės rajono orientavimosi sporto mėgėjų būrys.
Už projekto lėšas įsigyta laiko fiksavimo sistema papildė jau turimą telšiškių orientacininkų sportinę bazę. Ji leis efektyviau išnaudoti žmogiškuosius išteklius sporto renginiuose. Turėdamas šią įrangą, klubas gali organizuoti profesionalias orientavimosi sporto treniruotes ir varžybas, bėgimo ir dviračių varžybas, kitas sporto veiklas, kurias rengti be įsigytosios įrangos būtų sudėtinga ar net neįmanoma. O dažniau organizuojami profesionalūs renginiai didina ne tik Telšių miesto ir rajono gyventojų (vaikų, jaunimo, suaugusiųjų), bet ir aplinkinių rajonų gyventojų fizinį aktyvumą, stiprina bendradarbiavimą su švietimo įstaigomis, kaimo bendruomenėmis, vienija žmones aktyviai sportinei veiklai.


„Orientavimosi sportas – labai įdomi sporto šaka, sportininko tikslas – įveikti žemėlapyje nurodytą trasą užtrunkant kuo mažiau laiko. Asmuo, pamilęs šį sportą, trasas įveikia visomis įmanomomis priemonėmis: vasarą, rudenį, pavasarį bėgte ar dviračiu, žiemą – slidėmis. Įdomiausia tai, kad pamilusieji šią sporto šaką ja užsiima visą gyvenimą“, – mintimis dalinasi Telšių orientacininkai.
Pasak klubo „Telšiai“ atstovų, Sporto rėmimo fondo lėšomis įsigyta laiko matavimo įranga palengvino treniruočių ir varžybų organizavimą ir prisidėjo prie geresnės jų kokybės.
Į projekto veiklas renkasi ir telšiškiai, ir Plungės, Mažeikių orientacininkai. Projekto dalyviai – nuo vaikų iki senjorų. Telšių orientacininkai džiaugiasi, kai mokinukai atsiveda savo tėvelius pabandyti įveikti trasą, o pastarieji kartais „užsikabina“ net stipriau nei vaikas. Būna, kad prie anūkų prisijungia seneliai: nors bėga negreitai, bet geba tiksliai mąstyti, rasti greičiausius variantus trasai įveikti.
„Orientavimosi sporto populiarinimas ir dalyvių susidomėjimas – motyvacija veikti toliau. Visgi pagrindinis tikslas – kad orientavimosi sportą atrastų ir pamėgtų kuo didesnis būrys žmonių“, – sako klubo „Telšiai“ atstovai.
Įsigiję įrangą, telšiškiai orientacininkai ėmė organizuoti nemokamas naktines treniruotes, treniruotes bėgte ar dviračiu, vidaus patalpose, bėgimo ir dviračių varžybas.
Ypač smagu, kad į vidaus patalpų orientavimosi sporto treniruotes aktyviai įsijungė Plungės rajono švietimo įstaigos. Veiklos vyko Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus, Kulių, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijose, Specialiojo ugdymo centre, Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje.
Taigi ne tik telšiškius, bet ir plungiškius išjudinęs Telšių orientavimosi sporto klubas ir toliau kviečia visus – didelius ir mažus – į artimiausias sporto projekto „Judėk kartu su orientavimosi sporto klubu „Telšiai“ veiklas. O jų netrūksta. Kiekvieną rugsėjo antradienį pagal atskirą programą toliau vyks nemokamos orientavimosi sporto treniruotės bėgte ir dviračiais. Šių treniruočių vaisius dalyviai galės raškyti rugsėjo 26 dieną dalyvaudami didžiausiose rudens asmeninio ir estafetinio bėgimo varžybose „Judėkime kartu 2020“ Telšiuose arba spalio 4 d. MTB dviračių varžybose „Žemaitijos taurė 2020“.
Žinoma, telšiškiai kviečia ir plungiškius – ateikite, išmėginkite savo galimybes, net jeigu apie šią sporto šaką iki šiol nieko nesate girdėję.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Ilma parašė:

    Labai naudinga sporto šakai visoms amžiaus grupėms. Lavina ne tik fizinę ištvermę, tačiau ir mąstymą, greitesnį sprendimų priėmimą. Be to, buvimas gamtoje garantuotas. Net metų laikas kone kiekviena tinkamas bent kažkiek šiuo sportu užsiimti. Šaltesniu oru šiltesnės kelnės vyrams moterims ar vaikams lengvai prieinamos ir visi turi

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,