Žiedais pasidabinusi gegužė dosni ne tik svaiginančio gamtos grožio, bet ir dvasinių turtų. Motinos diena, gegužinės pamaldos, Sekminės… Pats gražiausias metų mėnuo skirtas Dievo Motinai. Visą mėnesį Švč. Mergelės Marijos garbei giedamos gražiausios giesmės, kuriose atsispindi meilė, gailestingumas, gyvas tikėjimas ir gamtos grožis. Jos padeda žmogui pakilti virš kasdienybės, žemiškų vargų, sustiprėti dvasiškai ir fiziškai, pasijusti tikru Dievo vaiku.
Švč. Mergelės Marijos dvasinė motinystė labai svarbi mums, katalikams. Paklusniai tapdama Dievo Motina, ji tampa ir mūsų Motina. „Motina Marija“ – tai visiems katalikams brangus kreipinys. Savo maldose nuolat kreipiamės į ją kaip į užtarėją, pagalbininkę ir tarpininkę.
Gegužę puošia ir Motinos diena. Ji visuomet švenčiama pirmąjį gegužės mėnesio sekmadienį. Mūsų senoliai Motiną, gyvybės nešėją, tapatindavo su žeme. Motina išaugina vaikus, o žemė duoda derlių.
Iš liaudies dainų žinome, kad visi rūpesčiai anksčiau krisdavo ant motinų pečių. Jos valdydavo visą ūkį, prižiūrėdavo samdinius, dirbdavo visus namų ruošos darbus, augindavo vaikus. Jos išgyvendavo sunkų išsiskyrimą su dukromis, išleisdamos jas už ne visada mylimų vyrų, ir su sūnumis, išleidžiamais į karą, skaudžią jų žūtį.
Šiandien moters vaidmuo visuomenėje labai pasikeitęs. Šiuolaikinės motinos jau nebėra vien namų šeimininkės, tačiau, nepaisant skirtumų, visos jaudinasi dėl savo vaikų. Tuo jos ir yra motinos, visada trokštančios, kad jų skruostus dažniau puoštų ne skausmo, o džiaugsmo ašara, kad bemiegės naktys, nerimo valandos ir meilės lydimi darbai atsipirktų šimtaprocentine vaikų meile.
Gegužės 17-ąją šiemet švęsime Šeštines – Kristaus žengimą į dangų. Ši iškilmė tradiciškai švenčiama Velykų laiko – šeštos savaitės – ketvirtadienį, lygiai 40 dienų po Velykų. Lietuvoje ir kitose šalyse ji keliama į septintą Velykų laiko sekmadienį, kad tikintiesiems būtų lengviau joje dalyvauti.
Gegužės 24 d. – Sekminės (Šventosios Dvasios atsiuntimas). Tai krikščionims antra pagal svarbą šventė po Velykų. Ypatinga Sekminių reikšmė yra ta, kad jos laikomos Bažnyčios gimtadieniu. Daugelis žmonių šiame pasaulyje šiandien jaučiasi tušti, kalba apie savo širdies tuštumą ir beprasmybę. Dievo dvasia suteikia gyvenimui pilnatvę, žmogų pripildo ir padeda jam pakilti naujam gyvenimui. Tikrai yra verta tokią šventę švęsti, ja džiaugtis ir džiugia žinia dalytis su pasaulio žmonėmis.
Gegužės 31 d. – Švenčiausiosios Trejybės sekmadienis, primenantis mums, kas yra Dievas ir nuostabusis Jo slėpinys. Anot filosofijos, Dievas yra Aukščiausioji Būtybė, pirmas transcendentinis pradas, visos visatos pradžia ir pabaiga. Trejybės asmenys neužsisklendę savyje; kiekvienas jų atsigręžęs į kitus du. Gailestingumo ir begalinės meilės Tėvas yra nelygstamai pirminė versmė, iš kurios trykšta visa dievystė. Sūnus yra atvaizdas arba Žodis, atspindintis ir tobulai išreiškiantis Tėvą. Šventoji Dvasia yra ryšys, jungiantis Tėvą ir Sūnų. Asmuo, išreiškiantis abipusę jų meilę.