• Reklama
  • Kontaktai
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA
No Result
View All Result
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
No Result
View All Result

Alsėdiškius suvienijo Bendruomenės vakaras

Parašė: Daiva GERIKIENĖ
redaktorius
5 rugpjūčio, 2025
Pirmas puslapis, Renginiai, Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys, Pirmas puslapis, Plunges, Kultūra, Kitos naujienos, Kitos aktualijos, Kultūra, Kultūra
0
0
VIEWS
Pasidalink
Jūsų naršyklė nepalaiko audio elementų.

Paskutinis vasaros mėnuo į Alsėdžius visada ateina su žinia apie miestelio laukiamą šventę. Rugpjūčio 1–2 dienomis tradicinis Netradicinio sėdėjimo čempionatas, jaukus Bendruomenės vakaras ir smagi „Al siedu 2025“ šventė kvietė alsėdiškius ir jų svečius į Žvėrinyčią – į smagaus pasibuvimo vietą Alsėdžių piliakalnio prieigose.

Penktadienio vakaras Alsėdžiuose buvo skirtas bendrystei. Miestelis daug metų puoselėja tradiciją didžiosios šventės, laukiančios kitą dieną, išvakarėse surengti Bendruomenės vakarą. „Be galo smagu, kad Alsėdžių piliakalnio slėnis vėl priglaudė mus susitikti, pabūti, pabendrauti bendruomenės rate, kur visi esate laukiami. Pats didžiausias turtas Alsėdžiuose esate Jūs, Jūsų darbai, kūryba, žmonėse yra didžiulė jėga. Tik tai garsina Alsėdžius“, – penktadienį atvykusiuosius į Bendruomenės vakarą sveikino Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė.


Bendruomenės vakaras prasidėjo Netradiciniu sėdėjimo čempionatu, kuriame išbandyti jėgas panoro ir patys mažiausieji, ir suaugusieji. Nepralenkiama šioje neįprastoje rungtyje buvo ir didžiausią sportinę ištvermę parodė alsėdiškė Inga Virketė. Moteris išsėdėjo net 20 minučių 47 sekundes! Geriausius rezultatus pademonstravę Netradicinio sėdėjimo čempionato dalyviai buvo apdovanoti prizais, leidusiais pailsinti pavargusias kojas – supamaisiais krėslais ir kėdėmis.
Išaiškinus, kas yra stipriausi sėdėtojai, vakaras tęsėsi iškilminga akimirka – vėliavų – Lietuvos, Alsėdžių miestelio, Žemaitijos kadetų gimnazijos – pakėlimu. Ši misija patikėta šios gimnazijos abiturientams šimtukininkams. Beje, šiųmetis Bendruomenės vakaras pirmą kartą išsiskyrė tuo, jog būtent visos bendruomenės akivaizdoje buvo pagerbti Žemaitijos kadetų gimnazijos dvyliktokai: jiems įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai. Ypatingo dėmesio sulaukė šimtukininkai Kostas Mockus, šimtukus gavęs iš informatikos ir anglų kalbos egzaminų, Liveta Jocytė, šimtuką gavusi iš anglų kalbos, ir matematiką šimtukui išlaikęs Vilius Šiaulys. Jiems – ne tik atestatai, bet ir Savivaldybės premijos – po 200 eurų už šimtuką.
„Džiaugiuosi, kad miestelis vis gražėja. Smagu matyti išpuoselėtas Jūsų sodybas, klestinčius gėlynus. Esu Jums už tai dėkingas. Džiaugiuosi ir visų mūsų bendru sprendimu Alsėdžiuose išsaugoti gimnaziją – Žemaitijos kadetų gimnaziją, kurios abiturientai, kaip matome, tikrai nenuvilia savo rezultatais“, – sveikindamas visus kalbėjo meras Audrius Klišonis.

Pagerbus abiturientus, atsigręžta ir į kitus žmones, be kurių indėlio ir nuolatinės pagalbos nepavyktų Alsėdžiuose organizuoti tokių visus buriančių ir bendrystę puoselėjančių susiėjimų. Mero padėkos raštai įteikti Tadui Augustinui, Edmundui Silkauskui ir Artūrui Daukinčiui.
Daug gražių padėkos žodžių tą vakarą alsėdiškiams ištarė seniūnė D. Repšienė, vietos bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis. Šventė tapo proga pagerbti tvarkingiausius alsėdiškius. Gražiausiai tvarkomomis pripažintos Lauros ir Artūro Miknevičių, Editos ir Mindaugo Grigų bei Ingos Reifonės ir Marijaus Eidiečio sodybos. Rajoninei apžiūrai bus teikiama Indrės ir Antano Žulkų sodyba, paskatinimo prizas įteiktas ūkininkui Pranui Bumbliui. Netradicinio ūkio šeimininkas – Vaclovas Armalis.
Smagu buvo žiūrėti ir į mažuosius alsėdiškius. Jiems tradiciškai padovanoti „Mažojo alsėdiškio“ marškinėliai. Nuo praėjusių metų šventės Alsėdžių bendruomenė pasipildė septyniais naujais nariais.
Bendruomenės vakarą vedė charizmatiškoji Laima Tamulytė-Stončė. „Alsėdžiai – tai daugiau negu taškelis žemėlapyje, tai žmonių tvirtybė ir šiluma, kartų ryšys ir pagarba praeičiai. Tai kraštas, kur dvasia dar neišsisklaidė, kur žodis „bendrystė“ turi svorį“, – kreipdamasi į susirinkusiuosius pabrėžė ji.

Gerą nuotaiką visiems dovanojo Alsėdžių kultūros centro kapela „Jazminai“, Alsėdžių kvartetas ir Platelių kultūros centro kapela „Apėntās“. Ne tik muzika ir dainomis buvo sotūs tą vakarą alsėdiškiai. Alsėdžių bendruomenė kvietė vaišintis gardžiais vafliais, garuojančiu šiupiniu, o ir cepelinais – veikė stilizuota bendruomenės virtuvė. Savo specialiais receptais gydė literatūrinė vaistinė, buvo galimybė pasimokyti pinti iš vytelių.
Šeštadienis Alsėdžiuose išaušo kviesdamas į dar vieną smagų bendrystės renginį, kurio kulminacija – didysis koncertas „Po vienu dangum“, kuriame susijungė Plungės miesto ir rajono meno kolektyvai.
Scenoje žiūrovai plojo ne tik žinomiems atlikėjams – Steponui Januškai, Editai Budrovaitei, Žygintai Jašinskaitei, bet ir vietos kolektyvams, kurių pasirodymai alsavo meile savo kraštui: Plungės kultūros centro šokių kolektyvui „Suvartukas“, Žemaičių Kalvarijos šokių studijai „Šokio vizija“, Žemaitijos kadetų gimnazijos moksleiviams, Alsėdžių kultūros centro mišriam chorui „Alsėda“, vyrų klubui, šokių kolektyvui „Sruojoks“.

 

 

 

 

 

 

 

Projektą iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas

Medijų ir radijo fondas
Kitas įrašas

„Skystas“ teismo sprendimas ir nauji kaltinimai buvusiai vadovei

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Video rekomendacijos:

Pirmas puslapis

Apie užterštą parko tvenkinį: „Toks jausmas, kad kažkas atvežė ir išpylė“
Nau­ja­sis TRATC-o di­rek­to­rius – To­mas Bie­lins­kas
Žemaičių dailės muziejaus robotai jau pradėjo savo darbą
Socialinio būsto kaina „perspjovė“ rinką

Keliai. Mašinos. Žmonės

Laiminga nelaimė: automobilinė cisterna atsidūrė griovyje
Ekologija nuo 2030 metų bus privaloma
Milašaičiuose – naujas autobusų laukimo paviljonas
Nelaimė Jovaišiškės kaime – žuvo keturratininkas

Nuomonės

Už projekto lėšas nupirkti 5 generatoriai
Ekologija nuo 2030 metų bus privaloma
Derama pagarba garbės piliečiams kainuos daugiau
Plateliai plečia paslaugų ratą: kurortinio miestelio viziją papildo ir odontologo planai

Savas

Į stiklainius keliauja ne tik agurkai. Šis vasariškas receptas nustebins daugumą
„Sau palinkėčiau nebijoti naujovių, drąsiai priimti naują etapą“
Skautų ir ne skautų olimpinėse žaidynėse Smilgiuose – 177 dalyviai!
Vienuoliktokė Emilija: „Studijos užsienyje manęs nevilioja“

Renginiai

Plungės jūrą vėl skrodė „vikingų“ laivai
XXI TARPTAUTINIS MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIS. Iš meilės kraštui. Iš pagarbos kultūrai
Kaimo šventės – tiltai tarp kartų ir tradicijų
Miestelio šventė – dar vienas parašytas istorijos puslapis
No Result
View All Result

Laikraštis

Nuomonių ringas

Kas Jums šiuo metu kelia didžiausią nerimą?

Loading ... Loading ...

Orai


Orai Plungėje

Orai


Orai Plungėje 2 savaitėms


  • Balsavimų archyvas
  • Kontaktai
  • Pagrindinis
  • Paskyra
  • Prisijungti
  • Privatumo politika
  • Registracija sėkminga!
  • Reklama
  • Slaptažodžio atstatymas
  • Laikraštis „Plungė” PDF versija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Pilkos spalvosPilkos spalvos
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset