Paskutiniąją liepos dieną Platelių dvaro sodybos Tradicinių amatų centre kvepėjo gardi duonelė, šeimininkių kepama senovinėje krosnyje, širdelės formos blynai, buvo demonstruojami drožimo ir audimo įrankiai, kryždirbystės kūriniai, gabių moterų mezginiai. Daugelis jau esame užmiršę, kaip gyveno mūsų seneliai ir senelės, kaip jie gražino buitį, drožė klumpes, audė drobes, dėjo savo rankų dirbinius į kraičio skrynią, liejo žvakes, pynė.
Daug pastangų prireikė, kad Plateliuose duris atvertų Tradicinių amatų centras, į kurį netgi „asfalto vaikai“ ar žmonės, neabejingi praeičiai, galėtų atvykti ir dalyvauti tenykščiuose užsiėmimuose.
Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos organizuojamos Amatų dienos jau sulaukė pripažinimo ne tik mūsų rajone – jos sutraukia daug lankytojų iš visos Lietuvos.
Gabios šeimininkės, audėjos ar medžio drožimo virtuozai, pasak Nacionalinio parko direkcijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjos Aldonos Kuprelytės, „medžio graužikai“, mielai aiškino susirinkusiesiems savo amato paslaptis, rodė, kaip darbuodavosi mūsų protėviai.
Tradicinių amatų centre užsiėmimai vyks kas kiek laiko. Prie penkių varstotų medžio drožimo entuziastų lauks drožėjai Antanas Vaškys, Vytas Jaugėla ir atvažiuojantis pedagogas Viktoras Raibužis. Čia trinksės ir septynerios audimo staklės (šešerios suaugusiesiems ir vienerios vaikams pritaikytos). Šio amato paslaptimis dalysis Laimutė Puidokienė, Vilma Rečkauskienė ir Zita Paulikienė iš Gargždų. Krepšių pynimo mokys Vytautas Gedvilas, na, o prie duonkepės triūs Jurgita Balvočienė.
A. Kuprelytė juokavo, kad tradiciškai pirmą kartą užkūrus gryčioje duonkepę privalu pabučiuoti krosnį arba šeimininkę.
Tradicijų puoselėtojams sveikinimo žodžius tarė Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė, o puikus medžio drožėjas Kazimieras Striaupa A. Kuprelytei įteikė savo darbo šaukštų. Svečiams sugrotas specialus maršas.