Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės leidžia nuo liepos 16-osios iki spalio 14-osios gaudyti plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius.
Prasidėjęs vėžiavimo sezonas šįmet nedžiugina laimikiais. Tačiau jei vis dėlto nusprendėte pasigauti žnypliuočių, nepraraskite saiko. Plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius (vietines rūšis) galima gaudyti tik bučiukais (ne ilgesniais kaip 1 m ir ne platesniais kaip 0,5 m) ir samteliais. Draudžiama šiuos vėžius gaudyti rankomis, graibštais ar kitais būdais. Be to, reikia nepamiršti, kad vienas žvejys gali naudoti ne daugiau kaip penkis bučiukus ar samtelius, o vienos žvejybos metu galima sugauti ne daugiau kaip 50 vienetų ne mažesnių kaip 10 cm plačiažnyplių ar siauražnyplių vėžių. Mažesni vėžiai nedelsiant turi būti paleidžiami!
Invazinius – rainuotuosius ar žymėtuosius – vėžius galima gaudyti ištisus metus. Tam galite naudoti neribotą kiekį bučiukų ar samtelių. Juos galima gaudyti ir rankomis ar graibštais. Šių vėžių sugavimo kiekis ir leidžiamas gaudyti dydis taip pat neribojami. Tačiau, gaudant invazinius vėžius, visi plačiažnypliai ar siauražnypliai vėžiai turi būti nedelsiant paleidžiami atgal į tą patį vandens telkinį.
Platelių ežere agresyvi invazinė iš Amerikos kilusi vėžių rūšis – rainuotasis vėžys – aptikta 2011-aisiais. Rainuotąjį vėžį nuo plačiažnyplio galite atskirti pagal šiuos požymius:
* pilvelio nugarinė pusė su rudomis (tamsiai raudonomis) skersinėmis juostomis;
* šviesesni žnyplių galai (dažnai oranžinės spalvos);
* vidinėje priekinių vaikščiojamųjų kojų riešų (pirmojo narelio nuo žnyplių) pusėje yra aštri, pentino pavidalo išauga.
Primename: norint gaudyti vėžius, tiek vietinius, tiek invazinius, reikia įsigyti mėgėjų žvejybos leidimą.
Mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 7 eurų iki 57 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Be to, gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą – beveik 10 eurų už vieną vėžį.