Praėjusį šeštadienį surengtas jau ketvirtasis X tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio koncertas. Į jį plungiškius ir miesto svečius pakvietė jaunimas – jungtinis Žemaitijos meno ir muzikos mokyklų styginių orkestras paruošė tradicinį koncertą „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“. Kaip sakė renginio vedėjas muzikologas Viktoras Gerulaitis, šis orkestras ypatingas tuo, kad yra bene didžiausias Europoje, nes jame groja apie 160–170 jaunųjų stygininkų, be to, jį išgirsti galima tik kartą per metus – Tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje.
Į jungtinį Žemaitijos meno ir muzikos mokyklų styginių orkestrą susibūrė jaunieji muzikantai iš Klaipėdos, Rietavo, Palangos, Mažeikių, Šilutės, Gargždų, Naujosios Akmenės, Plungės, Viekšnių, Telšių, Kretingos. Didžiuliam orkestrui, kaip ir kasmet, dirigavo pripažintas chorvedybos maestro Tomas Ambrozaitis, koncertmeisterės – Asta Žiobakaitė ir Romena Bernotienė.
Šiam koncertui jungtinis muzikantų kolektyvas buvo paruošęs tris premjeras. Viena iš jų nuskambėjo pačioje renginio pradžioje. Tai – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinys „Bėkit, bareliai“. Kaip pasakojo muzikologas V. Gerulaitis, M. K. Čiurlionis, paėmęs keturis lietuvių liaudies dainos taktus ir apgaubęs juos savo muzika, sukūrė tokį kūrinį, kuris panašus į bangą – vis kylančią ir atslūgstančią. Antrasis naujas kūrinys – Tomo Šerno sukurta tokata styginiams. Na, o paskutinioji premjera nuskambėjo koncerto finale. Tai anglų kompozitoriaus Edwardo Elgaro „Iškilmingas maršas Nr. 1“. V. Gerulaičio teigimu, tai kūrinys, į kurį ne kiekvienas simfoninis orkestras „įkanda“, o štai Žemaitijos stygininkai jį įveikė.
Be minėtųjų, koncerte skambėjo Balio Dvariono, Ferdinando Kuchlerio, žymiausio Suomijos kompozitoriaus Johano Sibeliaus, Giedriaus Kuprevičiaus, Georgo Friedricho Handelio, Johanno Sebastiano Bacho, Oscaro Petersono, Dmitrijaus Šostakovičiaus kūriniai.
Kartu su orkestru grojo du solistai. Publika net atsistojusi plojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojos Arnualdos Armalienės mokinei penkiametei smuikininkei Kotrynai Račkauskaitei, kuri kartu su orkestru atliko F. Kuchlerio „Concertino“. Vėliau žiūrovai itin šiltai priėmė kiek vyresnį solistą – taip pat plungiškį, Violetos Gaubytės mokinį Roką Smulkį, grojusį vieną iš J. S. Bacho kūrinių.
Pasibaigus koncertui, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė, viena iš festivalio organizatorių Genovaitė Žiobakienė dėkojo visiems jaunųjų stygininkų mokytojams. O jų – keliolika: klaipėdiškiai Gilvydas Bendoraitis, Genovaitė Stonytė, Margarita Rožanskienė, rietaviškė Daiva Bielkauskienė, palangiškė Liucija Gadeikytė, mažeikiškė Indrė Jokopienė, šilutiškė Albina Kazlauskytė, gargždiškė Vladislava Stalmokienė, mokytoja iš Naujosios Akmenės Danguolė Vanagienė, plungiškė V. Gaubytė, viekšniškė Kristina Daugintienė, telšiškė Gedimina Paulikaitė ir kretingiškė Dalia Pocienė.
Šį šeštadienį Oginskių dvaro sodybos žirgyno salėje koncertuos Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras.