Tęsiasi Pašvęstojo gyvenimo metai. „Katalikų šviesos“ puslapyje jau rašėme apie keletą Lietuvoje įsikūrusių vyrų ir moterų vienuolinių bendruomenių. Šįsyk dar kartą prisiminkime Plungėje gyvenusius brolius kapucinus, apie kuriuos esame šiek tiek pasakoję. O prisiminti juos paskatino nuotrauka, rasta asmeniniame archyve, kurioje įamžinti abitais vilkintys vyrai prie Plungės Lurdo grotos.
1928 metais Telšių vyskupas Justinas Staugaitis Plungės Lurdo altariją perdavė Kapucinų ordinui. Iš Vokietijos į Plungę atvažiavo kapucinas tėvas Gerardas, o kitų metų gegužės mėnesį dar atvyko tėvas Eimonas ir brolis Otonas. Tėvas Eimonas gana greitai išmoko lietuviškai ir tų pačių metų spalį pasakė pirmą pamokslą lietuviškai. Brolis Otonas dirbo zakristijonu, daržininku, rinko aukas.
1930 metais Telšių vyskupijos kurija prie kelio į Kretingą nupirko kapucinams namus. Tuos namus vienuoliai padidino ir juose įsteigė nepilną berniukų vidurinę mokyklą su bendrabučiu. Vienas iš jų tikslų buvo padėti auklėtiniams geriau pažinti vienuoliškąjį gyvenimą, susipažinti su Kapucinų ordino dvasia, tapti kapucinais misionieriais ir skleisti Dievo karalystę Lietuvoje bei kituose kraštuose. 1930-aisiais buvo padidinta ir praplatinta dar 1909–1910 metais virš Lurdo pastatyta medinė gotikinė koplyčia, kurioje mokyklos auklėtiniai kasdien išklausydavo šv. Mišias.
Kapucinai aktyvino savo veiklą, reklamavo žurnalą „Lurdas“, apie stebuklingus išgijimus kalbėjo per pamokslus, rašė spaudoje.
1933–1934 metai buvo lemtingi Kapucinų misijų kolegijai – taip buvo pavadinta mokykla. 1934-ųjų pradžioje vienuolyno mokyklą Lietuvos Respublikos švietimo ministerija pripažino privačia vidurine mokykla, kurios auklėtiniai reguliariai dalyvaudavo bendrose apeigose prie Lurdo grotos.
Po Antrojo pasaulinio karo vienuolynas buvo uždarytas, Lurdas apgriautas. Valdžia nusavino berniukų bendrabutį, kolegijos rūmus, vienuolyną. Vokiečių kilmės kapucinams buvo leista grįžti į Vokietiją, o kiti pasitraukė kas kur. Buvusios vienuolyno mokyklos pastate įsteigta vidurinė mokykla, medinė koplyčia paversta mokyklos sporto sale. Šiuo metu likę tik žole apaugę jos pamatų akmenys, nes salė sudegė. Gerų plungiškių iniciatyva ir lėšomis buvusioje altoriaus vietoje pastatytas kryžius.
Šiandien veikianti brolių kapucinų vienuolija įsikūrusi Kaune. Jos veiklos sritys: evangelizacinė mokykla, religinė spauda, rekolekcijos suaugusiesiems ir jaunuoliams, pagalbos centrai išgyvenantiems dvasinį ar materialinį skurdą.