
Gegužės 12-ąją Plungės rajono apylinkės teisme turėjo būti atversta eismo nelaimės, per kurią sužalota moteris, baudžiamoji byla. Nors visi proceso dalyviai ir susirinko, nagrinėjimą teko atidėti, kad nukentėjusioji galėtų pasinaudoti teisine pagalba.
Šios nusikalstamos veikos padarymu kaltinamas niekada anksčiau su teisėsauga reikalų neturėjęs plungiškis Česlovas Puidokas (g. 1951 m.).
Skaitytojams priminsime, kad avarija įvyko praėjusių metų gruodžio 16-osios pavakare, apie 17.30 val., Plungėje, ties Dariaus ir Girėno gatvės 30-uoju namu, kuriame įsikūrusi „Senukų“ parduotuvė. Į įvykio vietą atskubėjo policijos ir greitosios medicinos pagalbos ekipažai.
Per pirminę apžiūrą išsiaiškinta, kad automobilis „Audi 80“ nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje kliudė plungiškę S. Š. (g. 1959 m.). Mašinos vairuotojas Č. Puidokas buvo blaivus.
Partrenktą moterį greitosios medicinos pagalbos ekipažas išvežė į Plungės ligoninės priėmimo skyrių. Dėl galvos traumos ir kitų daugybinių sužalojimų S. Š. paguldyta į reanimacijos skyrių. Nukentėjusiosios būklė buvo vidutinio sunkumo. Atlikus kompiuterinės tomografijos tyrimą nustatyta, kad operacija plungiškei nereikalinga, bet dėl tolesnio gydymo reanimobiliu ji buvo išgabenta į Klaipėdą.
Kadangi valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė byloje nurodė, kad galimas sutrumpintas įrodymų tyrimas, į posėdį nebuvo kviečiami liudytojai.
Atėjus laikui pateikti teismui prašymus, kaltinamojo gynėjas pasinaudojo proga – padavė Č. Puidoko sutuoktinės prašymą atleisti vyrą nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduotoja sutinkanti būti ji.
S. Š. pasakojo, kad ilgai teko gydytis, bet nežinojusi, kad turi rinkti visus išlaidas pagrindžiančius dokumentus. Moteris neslėpė, kad teisinės pagalbos į nieką nesikreipė, tačiau turtinės, o gal ir neturtinės žalos atlyginimo norėtų.
„Nukentėjusioji nėra teisininkė, gal dėl sveikatos būklės negalėjo kreiptis į draudimo bendrovę dėl žalos atlyginimo, tačiau iš jos pasisakymo suprantame, kad žalą ji patyrė ir nori teikti ieškinį. Tad būtų tikslinga jai pasiūlyti kreiptis į teisininką“, – kalbėjo prokurorė.
Bylos nagrinėjimas nukeltas į kitą mėnesį. Per tą laiką S. Š. galės pasinaudoti teisine pagalba.
Č. Puidokas kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 3 dalį (tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų).