Apie tai, kad Plungei reikia liautis su pavydu žiūrėti į kaimyninius rajonus ir pačiai pasistatyti baseiną, kalbėta ne vienerius metus. Buvo momentų, kai atrodė, jog kalbos virs kūnu ir jau tuoj prasidės statybos, bet… dokumentai vėl ilgam nuguldavo stalčiuje. Idėja turėti baseiną realų pavidalą įgavo prieš pusantrų metų, kai Plungės rajono savivaldybė ir uždaroji akcinė bendrovė „Brosta“ pasirašė Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso pirmojo etapo (baseino korpusas) statybos darbų sutartį. Tai viena iš didžiausių investicijų Plungės rajone. Šiuo metu baigiasi pirmasis projekto etapas, netrukus bus vykdomos viešųjų pirkimų procedūros antrajam etapui.
Svarbiausia – ne operatyvumas
Pasirašytos sutarties vertė – daugiau nei puspenkto milijono eurų, tiksliau – 4 562 090 eurų. Sutarties terminas – 36 mėnesiai. Darbus rangovas įsipareigojo atlikti per 24 mėnesius (galimos technologinės pertraukos žiemą).
Buvo apsispręsta, jog baseinas bus dviejų aukštų, su didžiule vitrina į pietų pusę. Statinyje – 25 m ilgio 4 takų plaukimo baseinas, atitinkantis Tarptautinės plaukimo federacijos reikalavimus, taip pat – vaikų pramogoms skirta zona, pirtys. Antrame aukšte numatytos techninės patalpos. Rūsyje – vieta baseino įrangai, inžinerinių tinklų įvadams.
Dar pernai gruodį džiaugtasi, jog galbūt baseinas jau bus pastatytas iki šių Kalėdų, bet… „Galimybių, kad tokio didžiulio masto objektas – keliolikos tūkstančių kvadratinių metrų pastatas – bus baigtas statyti ir įrengtas iki šių metų pabaigos, nėra, – viltį užgesino Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas. – Man puikiai suprantama ir žinoma, kaip visi kuo greičiau norėtume naudotis Sporto ir sveikatingumo komplekso privalumais. Bet čia pasakysiu atvirai ir ūkiškai – svarbiausia ne operatyvumas, o kokybė. Yra pavyzdžių, kai džiaugiamasi skubiai atliktais darbais, iškilmingai perkerpamos atidarymo juostelės ir jau kitądien pradedamos skaičiuoti neigiamos operatyvumo pasekmės.“
Pasak M. Kauno, nors nuo klaidų niekas nėra apsaugotas, tačiau stengtis, kad po kelių mėnesių ar metų nepradėtų matytis brokas, kuriam ištaisyti bus reikalingos didžiulės išlaidos, būtina. Juk kompleksu gyventojai naudosis dešimtmečiais.
Paklaustas, kada plungiškiai jau galėtų tikėtis naudotis baseino paslaugomis, Savivaldybės administracijos direktorius atsakė nenorintis konkretizuoti datos, nes praktika ne kartą yra parodžiusi, jog didžiuliuose objektuose atsiranda nenumatytų kliūčių. „Ir tai suprantama, juk ir statant nedidelį individualų gyvenamąjį namą ne viskas vyksta pagal planą, – kalbėjo jis. – O įgyvendinant tokios vertės ir tokios darbų apimties projektą natūralu, kad nuolat kyla įvairių situacijų, diskutuotinų klausimų dėl statybos reikalavimų, biurokratinių procedūrų tvarkant dokumentus ir pan.“
Pasiteiravus, kaip sekasi tvarkytis su iškylančiais sunkumais, M. Kaunas neslėpė, jog padeda tai, kad nuosekliai vykdoma darbų kontrolė, dažnai organizuojami pasitarimai su rangovais ir kitais atsakingais asmenimis.
Baseino įveiklinimas
Žinoma, Sporto ir sveikatingumo kompleksas – gerai. Tačiau ar paslaugos bus įkandamos eiliniam žmogeliui? Ar pastatytas baseinas nepaskęs tyloje? „Turiu daug planų ir idėjų, kaip galėsime įveiklinti šį pastatą. Žinoma, pasiūlymams bus reikalingas Savivaldybės tarybos pritarimas, tačiau tikiuosi, kad jie pritars idėjoms ir pateiks savų, – neslėpė M. Kaunas. – Savo viziją skirstau pagal tikslines gyventojų grupes: kūdikių susilaukusias šeimas, vaikus, jaunuolius, senjorus, neįgaliuosius, sportininkus, kukliai gyvenančias šeimas ir kt.“
Kaip pasakojo Savivaldybės administracijos direktorius, viena iš idėjų – suteikti galimybę nemokamai kompleksu naudotis rajono senjorams. „Dar svarstau dėl paskutinės šios idėjos detalės – papildomo senjorų užimtumo baseine. Juk dalis garbaus amžiaus asmenų yra vieniši, todėl svarstau, kaip Sporto ir sveikatingumo kompleksas galėtų prisidėti prie socialinių ryšių stiprinimo. Gal po vandens ir pirties procedūrų reikėtų organizuoti senjorų pirtininkų sueigas ar popietes prie arbatos“, – mintimis dalijosi M. Kaunas. Anot jo, nemokamai Sporto ir sveikatingumo komplekse galėtų lankytis ir kukliai gyvenančios šeimos.
Baseine galėtų būti mokomi plaukti vaikai, vykti kūdikių mankštos vandenyje, įvairios treniruotės, nacionalinio ir tarptautinio lygmens plaukimo ir vandensvydžio varžybos, mankštos ir kitokie užsiėmimai augančiai kartai, vaikų ir suaugusiųjų gimtadieniai, diskotekos su muzika vandenyje ir kitos pramogos…
„Ne paslaptis, kad Sporto ir sveikatingumo komplekso išlaikymas reikalaus nemažų išlaidų, o Savivaldybės biudžetui tai bus papildoma našta. Plungėje gana stipriai išvystyta pramonė, manau, kad verslininkai taip pat suinteresuoti, kad žmonės būtų patenkinti gyvenimu mūsų rajone. Todėl, įtraukiant verslo atstovų pasiūlymus, galbūt bus galima sukurti papildomų įveiklinimo priemonių, kurias finansuos verslo subjektai“, – kalbėjo M. Kaunas.