
Geriau vėliau negu niekad. Šį posakį šiandien puikiai galime pritaikyti Platelių meno mokyklai, kuri kantriai išlaukusi, kol baigsis koronaviruso pandemijos sukelti apribojimai, neužmiršo paminėti svarbios datos – 30-ųjų įkūrimo metinių. Nors šiandien ugdymo įstaiga jau skaičiuoja 32-uosius veiklos metus. Mokykla, atsiradusi iš didelio bendruomenės susitelkimo ir noro, – tokia yra jos istorijos pradžia.
Kas buvo ir kas yra šiandien – apie tai kalbėta gegužės 28 dienos pavakarę surengtoje Platelių meno mokyklos jubiliejaus šventėje.
Mokyklos istorija
Platelių kultūros centro didžiulėje erdvėje tilpo visa Platelių meno mokyklos istorija – nuo 1990-ųjų iki dabar: vakaras buvo skirtas prisiminti, kokį svarų vaidmenį ši neformaliojo ugdymo įstaiga vaidina kaimo žmonių gyvenime. Renginio pradžioje susirinkusiesiems papasakota jos istorija.
Per pristatymą akcentuota, kad Platelių meno mokykla didžiuojasi būdama kultūros židiniu, kuriame Plungės krašto jaunimas susipažįsta su menu ir kultūra, atranda savo talentus, lavina gebėjimus ir patiria kūrybinį džiaugsmą. „Šiandieninis susitikimas – siekis bendruomeniškai pasidžiaugti, puoselėti kūrybiškumo istoriją, prisiminti, išgirsti, pamatyti, kaip gyvena šių dienų mokykla: atvira, kūrybinga, tobulėjanti ir auganti meną mylinčių žmonių bendruomenė“, – nuskambėjo žodžiai.
Platelių meno mokykla, kaip minėta, pradėta formuoti dar 1990-aisiais, kai šios mokyklos poreikį išsakė gyventojai. Iniciatyvių bendruomenės narių amžinatilsį Stanislovo Mikašausko ir Reginos Rubinienės dėka meninio ir kultūrinio jaunimo ugdymo galimybės plėtėsi. Mokykla savo veiklą pradėjo su 24 mokiniais ir 5 mokytojais, kuriuos kuravo pirmasis direktorius Virginijus Valančius.
2003 metais savo veiklą pradėjo įstaigos Žemaičių Kalvarijos skyrius. 2007 m. atidarytas Alsėdžių skyrius, 2013 m. – Šateikių, 2014 m. – Kulių. Per veiklos metus mokykla išaugo, įsišaknijo tradicijos. Pasidžiaugta, kad jau net kelios kartos ateina čia pažinti muzikos, dailės ir šokio paslapčių.
Turi kuo didžiuotis
Ši mokykla, išugdžiusi daug mokinių pagal muzikos, dailės ir šokio programas, ir šiandien džiaugiasi stabiliu besimokančiųjų skaičiumi. Šiuo metu Platelių, Žemaičių Kalvarijos, Alsėdžių, Šateikių ir Kulių skyriuose muzikos, dailės ir šokio mokosi apie 200 vaikų. Su jais dirba 26 profesionalių mokytojų kolektyvas.
Taip pat pastebėta, kad Platelių meno mokykla visuomet buvo ir yra aktyvi Plungės rajono kultūros renginių, dainų švenčių, festivalių dalyvė. Įstaiga didžiuojasi savo talentingiausiais mokiniais, kurių atliekama muzika žavi ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio klausytojus. Pavyzdžiui, talentingasis mūsų šalyje ir ne tik čia puikiai žinomas multiinstrumentalistas Saulius Petreikis bei jo brolis Donatas Petreikis yra buvę šios įstaigos ugdytiniai.
Platelių meno mokykloje, siekiant patrauklumo, šiuolaikiškumo, atvirumo naujovėms, prioritetu visada buvo ir yra laikoma bendradarbiavimas su socialiniais partneriais, partnerystės ryšių ir atvirumo siekis. Šiandien įstaiga džiaugiasi oficialiu bendradarbiavimu su Liepijų mokykla, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-ąja rinktine, Žemaičių Kalvarijos kultūros centru, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija, Kulių gimnazija ir Kulių kultūros centru.
Jubiliejinio renginio metu žengtas dar vienas svarbus žingsnis – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su partneriu, kuris yra šalia Platelių meno mokyklos nuo jos veiklos pradžios – tai Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla.
Vėliau Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė kalbėjo, kad nors abiejų mokyklų bendradarbiavimas vyko ir iki šiol, tačiau šis oficialus draugystės įforminimas suteiks dar didesnių galimybių dalytis gerąja patirtimi, metodine veikla. „Bendrausime visose plotmėse“, – pažymėjo R. Urniežienė.
Sveikintojai
Jubiliejaus šventėje sulaukta būrio garbių svečių, tarp kurių – mokyklos steigimo iniciatorė R. Rubinienė ir pirmasis direktorius V. Valančius. „Tada, prieš 30 metų, ne visi turėjo galimybę siekti meno mokslų miesto mokykloje. Norėjosi, kad ir kaimo vaikams tai būtų galima daryti. Džiugu, kad mokykla išsiplėtė. Būkite ir toliau tokia įstaiga, kurioje būtų malonu mokytis“, – linkėjo R. Rubinienė. „Mes nuveikėme prasmingą darbą…“ – vertindamas nueitus metus ir dabartį, sakė V. Valančius.
Tarp sveikintojų – ir meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Platelių seniūnas Robertas Šimkus bei dar daug kolegų ir bendraminčių, kurie neabejingi Platelių meno mokyklai. Linkėta mokyklai ir toliau likti ta erdve, kurioje gera būti, kurioje visi tobulėja ir kiekvienas atsiskleidžia, patiria kūrybos džiaugsmą.
Platelių meno mokyklos direktorius Linas Senkus, apibendrindamas jubiliejinį renginį, pažymėjo, jog ši šventė suteikė galimybę padėkoti mokyklos bendruomenei – mokytojams, vaikams, tėvams, partneriams, draugams ir kolegoms – už visus prabėgusius metus. „Tikiu, kad mūsų įstaiga vis dar formuoja savas tradicijas, kad komandinis, darnus ir kupinas atsidavimo darbas duos gražių ir prasmingų rezultatų ateityje“, – teigė vadovas.
Proginis konkursas
Jubiliejiniame renginyje džiugino Platelių meno mokyklos ugdytinių pasirodymai. Taip pat buvo apdovanoti šios įstaigos 30-mečiui skirto respublikinio vaikų kūrybos darbų konkurso „Platelių ežero salų padavimai ir legendos“ laimėtojai. Jame dalyvauti buvo kviečiami 6–19 metų šalies bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklų mokiniai. Darbus buvo galima pateikti trijose kategorijose: tapybos, grafikos ir keramikos.
Kaip kalbėjo Platelių meno mokyklos mokytoja Lina Ruginienė, į šį konkursą darbai atkeliavo iš Rietavo, Šiaulių, Širvintų, Kretingos, Skuodo, Kupiškio, Mažeikių, Plungės savivaldybių.
Tarp geriausiųjų pateko ir trejetas plungiškių: Jokūbas Jundulas ir Urtė Lukaitė (Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla, mokytoja Živilė Meištininkienė), Emilija Toleikytė (Plungės „Saulės“ gimnazija, mokytoja Ilma Zaborskienė).
Geriausiųjų parodos autorių darbai buvo eksponuojami renginio metu.