
Šiuo metu užsukusieji į Platelių dvaro svirną gali pasigrožėti unikaliais Platelių seniūnijos Godelių kaime gyvenančių tautodailininkų Reginos ir Justino Jonušų darbais. Mat čia surengta jubiliejinė, abiejų tautodailininkų 85-mečiams skirta jų kūrybos paroda, veiksianti iki rugsėjo 16 dienos.
Platelių dvaro svirne eksponuojami R. ir J. Jonušų tapybos darbai: abiejų tapyti peizažai, paveikslai su pasakų ir pasakėčių motyvais ir t. t. Nemažai ir iš medžių drožtų kūrinių: drakonas, paukščiai, šventųjų ir kitokios skulptūrėlės. Vieni darbai – nauji, neseniai tapyti ar drožti, kiti sukurti ankstesniais metais. Be to, parodoje daug medžiagos ir apie pačius kūrėjus – kartu surengta ir Kosto Slivskio, Arūno Baltėno, Aldonos Kuprelytės, Sigito Varno, Gintauto Margio nuotraukų iš tautodailininkų Jonušų gyvenimo paroda.
Parodos atidarymo iškilmėse dalyvavusius puikiai nusiteikusius sutuoktinius tautodailininkus sveikino Seimo narys Jurgis Razma, meras Albinas Klimas, Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė, Plungės kultūros centro tautodailės kuratorė Zafira Leilionienė, kūrėjai iš Plungės, Telšių, Kretingos, žinoma, dar draugai ir artimieji. Žodis buvo suteiktas ir patiems Jonušams, tačiau jiedu buvo kuklūs – esą nieko ypatingo nėra padarę.
Regina Jonušienė gimė Kretingos rajone, Juodupėnų kaime. Nuo vaikystės linko prie meno – daug nėrė vąšeliu, siuvinėjo, lipdė iš molio. Ir tapyti pradėjo anksti jaunystėje, tik medį drožinėti ėmėsi kiek vėliau – būdama kone 30 metų. R. Jonušienė studijavo mokytojų seminarijoje, dirbo mokytoja, vėliau triūsė namuose.
Nuo 1958-ųjų ji gyvena ir kuria Godeliuose. Pirmą kartą parodoje Plungėje dalyvavo 1960 metais. Paskui jų buvo nesuskaičiuojama daugybė – ir čia, Lietuvoje, ir net užsienyje.
Justinas Jonušas nuo gimimo – godeliškis. Baigė keturis pradžios mokyklos skyrius. Tuomet ir jo pirmieji meniniai sugebėjimai atsiskleidė. Tiesa, jis, skirtingai nei žmona, pirmiau pradėjo drožinėti – 1950 metais, na, o teptuką į rankas paėmė tik 1974-aisiais. Justinas drožia Užgavėnių kaukes, šventuosius, monumentalias skulptūras, o tapyti mėgsta portretus. Pradėjus rengti liaudies meistrų kūrybines stovyklas, Justinas kartu su kitais medžio drožėjais dirbo Rokiškyje, Juodkrantėje, Druskininkuose, Merkinėje, Plateliuose.
Jonušai jau ne vieną dešimtmetį aktyviai dalyvauja tautodailininkų veikloje – ne tik kuria, bet ir eksponuoja savo darbus rajoninėse, apskrities, respublikinėse parodose, dalyvauja konkursuose. Jų darbų – medžio skulptūrų, paveikslų, kaukių – yra įsigiję Platelių, Plungės, Telšių, Vilniaus, Maskvos, net Japonijos muziejai, godeliškių kūrinių esama ir privačiose kolekcijose.
Savo sodyboje Godelių kaime Regina ir Justinas Jonušai yra įkūrę privatų tautodailės ir etnografijos muziejų. Eksponatus muziejui tautodailininkai pradėjo rinkti šeštojo dešimtmečio pradžioje, na, o apie 1970-uosius sulaukta pirmųjų lankytojų. Muziejuje gausu ir pačių sutuoktinių kūrybos, ir jų bendraminčių darbų – medžio drožinių, paveikslų, geležinių kryžių. Tarp medžio skulptūrų – ir garsaus Žemaitijos tautodailininko, taip pat godeliškio, Stanislovo Riaubos kūriniai.