
Vilkėjimo patogumas ir tobulas jūsų lūkesčių išpildymas – štai ką galite užtikrinti, pasirinkę tinkamą audinį ar medžiagą. Bet kaip tai padaryti nieko ar mažai žinant apie audinius? Pirmiausia turėtumėte sužinoti pagrindinius austų ir megztų audinių skirtumus, o tada galite pasirinkti siuvimo medžiagas pagal savo individualius pageidavimus. Kokią medžiagą pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį? Čia padėsime jums apsispręsti.
Austas ar megztas audinys?
Pradėkime nuo pagrindų. Kas yra audiniai ir kas yra megzti audiniai? Austi audiniai gaminami iš dviejų tipų siūlų – metmenų ir ataudų. Metmenų ir ataudų siūlai yra statmeni vienas kitam. Tokie audiniai mažai tempiasi arba visai nėra tamprūs, todėl daug geriau išlaiko formą. Kita vertus, mezginiai dažniausiai gaminami iš vieno tipo siūlų, kurie yra išdėstyti kilpomis, panašiomis į tas, kurios yra gaunamos mezgant virbalais. Megzti audiniai yra tamprūs, todėl geriau priglunda prie kūno, be to, gali būti įmantresnės išvaizdos. Tačiau tai nereiškia, kad su jais lengviau dirbti.
Natūralus ar sintetinis audinys?
Jei patogumas jums yra svarbus veiksnys, rinkitės natūralų pluoštą. Medžiagos, pagamintos iš medvilnės ar lino, kvėpuoja, nesukelia jautrumo ir nedirgina. Pagrindinis minusas? Tokie audiniai greičiau susiglamžo. Nedidelis sintetinių pluoštų kiekis megztuose ar austuose audiniuose atlieka stabilizuojantį vaidmenį – tokia medžiaga turi ilgesnį gyvavimo ciklą ir nesideformuoja taip, kaip 100% natūralūs gaminiai. Pavyzdžiu galėtų būti Bukle audinys. Didžioji dalis jų yra pagaminti iš natūralių ir sintetinių medžiagų kone lygiomis dalimis, todėl tai yra ideali gamybinė medžiaga viršutiniams rūbams, tokiems kaip švarkai, švarkeliai ir paltai. Kokybišką Bukle audinį, importuotą tiesiogiai iš Italijos, galite įsigyti lietuviškose internetinėse audinių parduotuvėse už patrauklią kainą.
Nedidelis sintetinių pluoštų kiekis audiniuose gali prailginti jų tarnavimo laiką ir daugeliu atvejų yra pageidautinas, ypatingai tuomet, kai kalbame apie viršutinius drabužius.
OEKO-TEX ir GOTS sertifikuotos siuvimo medžiagos
Šie terminai dažniausiai yra vartojami medžiagų moksle, bet ir siuvėjams bei labiau savo drabužiais besidomintiems žmonėms. Ką tai reiškia?
Pavyzdžiui, medvilnė nėra lygi medvilnei. Renkantis medžiagą, būtinai atkreipkite dėmesį į jos kilmę ir kūrimo procesą. Kai kurios medžiagos turi OEKO-TEX bei GOTS sertifikatus. Tai reiškia, kad jie yra saugūs žmonėms ir aplinkai. Gamybos procesas ir galutinis OEKO-TEX sertifikuotas produktas riboja kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip formaldehidas, pesticidai, alergiją sukeliantys dažai ir chlorfenoliai, kiekį. GOTS sertifikuotos medžiagos atitinka aukščiausius aplinkosaugos kriterijus – medvilnė gaminama nenaudojant cheminių medžiagų, įskaitant pesticidus ir insekticidus. Be to, ekologiškos medvilnės plantacijose nenaudojami genetiškai modifikuoti organizmai, o pasėliai lietaus vandeniu laistomi net iki 80 proc. Būkite tikri, kad medžiagos su tam tikrais sertifikatais yra saugios mūsų odai ir nekenksmingos aplinkai.
Ar poliesteris yra blogis?
Daugelio žmonių neapleidžia mintis, kad medžiagos yra geriausios tik natūralios, o dirbtinės ir sintetinės – blogis. Šią mintį skubame paneigti. Iš esmės, viskas priklauso nuo tinkamo panaudojimo būdo. Ar poliesteris išties yra toks blogis? Tikrai ne, jei naudojate jį tinkamai! Šis sintetinis pluoštas garsėja savo tvirtumu, ilgaamžiškumu, trumpu džiūvimo laiku. Todėl tai ideali medžiaga tiek vaikų, tiek suaugusiųjų lauko drabužiams, taip pat sportinei aprangai. Kokybiško poliesterio galite rasti čia: https://www.have.lt/poliesteris/poliesterio-audinys.