Balandžio 22-osios vakare Žemaičių Kalvarijos gyventojų, o ir iš kitur atvykusiųjų, laukė nuostabus renginys – miestelio kultūros centro scenoje sukosi 150 šokėjų. Į Žemaičių Kalvariją kolektyvai atskubėjo ne tik šiaip patrepsėti, bet ir tarpusavyje pasivaržyti. Čia surengtas jau tradiciniu tapęs respublikinis suaugusiųjų šokių festivalis-konkursas „Tuo ritmu“.
Būrys dalyvių
Kas dvejus metus vykstantis festivalis-konkursas visada sutraukia būrius norinčiųjų parodyti save ir pažiūrėti į kitus.
Kaip sakė Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė, renginys anksčiau buvo organizuojamas ir vaikams, ir suaugusiesiems. Šį kartą apsiribota suaugusiųjų kolektyvų šokiais. Tiesa, sulaukta pastabų, kodėl negalėjo dalyvauti vaikai, tad, ko gero, bus grįžta prie pradinio sumanymo. Na, o šį kartą daugiau nei dvi valandas trukusiame šokių vakare savo jėgas išbandė net 14 kolektyvų iš Mažeikių, Plungės, Telšių, Šilutės miestų ir rajonų.
Suprantama, kad konkursas reiškia įvertinimą ir apdovanojimus. Kolektyvai varžėsi trijose kategorijose, o jų pasirodymus stebėjo kompetentinga komisija, kurią sudarė Mažeikių moksleivių namų šokių studijos „Saulė“ vadovė metodininkė Ramutė Plonienė, koncertmeisterė metodininkė Janina Kalendrienė ir choreografė metodininkė Vita Sedalienė.
Akis buvo kur paganyti
Festivalį pradėjo vietiniai šokėjai – Žemaičių Kalvarijos kultūros centro kolektyvas „Šokio vizija“ (vadovė Sandra Jazdauskienė).
Kaip ir minėta, svečių sulaukta ne iš vieno miesto ir rajono, tad žiūrovai tikrai turėjo kur akis paganyti.
Mažeikių rajonui atstovavo net šeši kolektyvai.
Mažeikių rajono Sedos kultūros centro šokių kolektyvas „Jurginas“, vadovaujamas Vaidos Danauskienės, švenčia 6-erių metų veiklos sukaktį. Šokėjai dalyvauja įvairiuose šokių festivaliuose, konkursuose ir šventėse. „Jurginas“ Sedą garsina ne tik savo šokiais, bet ir pavadinimu, nes Seda – jurginų sostinė.
Ta pati vadovė šokio keliu veda ir moterų kolektyvą „Mitrulis“, gyvuojantį 23 metus. Šokėjos dalyvauja šokių festivaliuose ir šventėse ir, kaip pačios juokauja, kolektyvo pavadinimas jas priverčia būti mitrias.
Aštuntus metus gyvuoja Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto moterų šokių studija „Serbentėlė“. Kolektyvui vadovauja Irena Valiuvienė. „Serbentėlės“ moterys susipažįsta su įvairiais šokių stiliais: liaudies, buitiniu pramoginiu, linijiniais ir džiazo. Joms plojo Vilniaus, Visagino, Šiaulių, Raseinių, Telšių miestų žiūrovai. Na, o šiais metais kovo pabaigoje Tryškių kultūros centre vykusiame respublikiniame šokių festivalyje-konkurse „Šokių sūkury“ laimėjo konkurso pirmą didįjį prizą. Kolektyvo kredo – „Kol judi, tol gyveni“.
Mažeikių miesto šokių studijai „SŽ-Šokiai“ (vadovė Sandra Žiubikienė) atstovavo trys kolektyvai.
Ilgametė studijos linijinių šokių grupė dalyvauja įvairiuose šokių festivaliuose, konkursuose, renginiuose ir skleidžia meilę šokiams. Kolektyvas niekada nepamiršta festivalio „Tuo ritmu“ pas draugus.
„Ponių laimė“ – tai vyresnio amžiaus moterų grupė, kurios šoka su didžiausiu džiaugsmu ir pasididžiavimu. Jos sako: „Mūsų laimė yra tada, kai galime šokti.“
Linijinių šokių grupė „LED’I“ – neseniai, prieš 1,5 metų, susikūrusi perspektyvi grupė. Tai buvo tik antrasis kolektyvo pasirodymas scenoje.
Telšių rajono garbę gynė dvi Ingos Budginienės vadovaujamos Nevarėnų kultūros centro moterų šokių grupės – „BudIngos“ ir „MM‘KO“.
Pirmasis kolektyvas susikūrė prieš ketverius metus, aktyviai dalyvauja ir savo šokiais puošia Nevarėnų miestelio, Telšių rajono ir kitų Lietuvos vietovių kultūros renginius, šventes. Dalyvauja respublikiniuose konkursuose. Šio kolektyvo moterys pasižymi energija, drąsa ir atsakingumu.
Ne mažiau atsakingos, darbščios ir nuoširdžios yra ir „MM‘KO“ šokėjos. Šis kolektyvas susibūrė prieš aštuonerius metus.
„Šokis yra mūsų pulsas, širdies plakimas, kvėpavimas. Tai gyvenimo ritmas. Tai laiko ir judėjimo, laimės, džiaugsmo išraiška. Esame Vakarų Lietuvos regiono senjorų šokių kolektyvas“, – šitaip save pristatė Plungės trečiojo amžiaus universiteto šokių grupė „Mona jopė“ (vadovė Aida Brazdeikienė). Kolektyvas daug koncertuoja įvairiuose renginiuose, o jo šūkis – „Šoku, nes esu laiminga. Šoku, nes esu laisva“.
Šokių studija „Dakota“ (vadovė Reminta Stoškuvienė) atvyko iš Šilutės. Kolektyvas daug koncertuoja miesto, rajono šventėse, dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose ir yra ne vienų jų laureatas ir nugalėtojas. Rengia bendrus muzikinius šokių projektus su kantri grupe „Jonis“, Virgiu Stakėnu. Dalyvauja kantri muzikos festivalyje „Visagino country“. Koncertavo Latvijoje, Lenkijoje, Graikijoje. „Dakota“ šiemet švęs 25 metų jubiliejų.
Į festivalį atvyko ir žiūrovus savo pasirodymais džiugino Klaipėdos tautinių šokių kolektyvas „Vėtra“ (vadovė Laura Šleiniūtė), Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Alsėdžių filialo tautinių šokių kolektyvas „Sruojoks“ (vadovė S. Jazdauskienė), Plungės sportinių šokių klubas „Žingsnis“ (vadovė Margarita Rimaitė).
Išrinkti laimėtojai
Komisijos sprendimu didžiojo prizo statulėlė tautinių šokių kategorijoje atiteko tautinių šokių kolektyvui „Vėtra“, senjorų kategorijoje – moterų šokių studijai „Serbentėlė“, popmuzikos ir šou šokių kategorijoje – šokių studijai „Dakota“.