Liepos 12 dieną Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėjas plungiškiui Rokui Adakauskui ir Kretingos rajono gyventojui Justinui Griciui už vagystes įsibrovus į patalpas suteikė mėnesį „atostogų“. Be to, vyrams teks paploninti pinigines. Tiesa, baudos skirtos už ankstesnes dar neišpirktas nuodėmes. Apmaudžiausiai kaltininkams, ko gero, dėl to, kad pavogto turto vertė ženkliai mažesnė, nei teks sumokėti baudų.
Pirmoji vagystė įvykdyta praėjusių metų rugsėjo mėnesį, tarp 15 ir 18 dienos, tiksli data ir laikas ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti. Tada dar Rietave gyvenę R. Adakauskas ir J. Gricius įsibrovė į I. S. sodyboje esantį neužrakintą pagalbinį pastatą. Iš ten vyrai pavogė I. S. priklausantį 240 eurų vertės televizorių „Panasonic“ ir J. Č. priklausančią 500 eurų vertės garso kolonėlę „JBL“.
Be to, galbūt tuo pačiu laikotarpiu nupjovę spyną įsibrovė į I. S. priklausantį prekybos kioską ir pavogė plastikinėje dėžutėje laikytus 20 eurų.
R. Adakauskas teisme savo kaltę pripažino iš dalies. Teigė, kad į pagalbinį pastatą neįsibrovė, nes jis buvo neužrakintas. Televizorių paėmęs J. Gricius, o jis padėjęs išnešti kolonėlę. Prisipažino, kad prekybos kiosko spyną nupjovė, tačiau gynėsi ėjęs į vidų ir ėmęs pinigus. Esą pinigus pavogęs ir gėles išvartęs kažkas kitas, užsukęs po jų apsilankymo.
Kaltinamasis teisme atlygino I. S. padarytą žalą, susitarė dėl žalos atlyginimo su J. Č.
J. Gricius teisme savo kaltę dėl televizoriaus ir kolonėlės pavogimo pripažino, o dėl įsibrovimo į kioską – tik iš dalies. Koks televizoriaus likimas, jam nežinoma, o garso kolonėlę pardavė jo buvusi draugė.
Teisiamasis taip pat atlygino žalą abiem nukentėjusiesiems.
Nukentėjusioji I. S. teisme kalbėjo, kad apie apiplėštą kioską jai pranešė pardavėja. Nuvažiavusi pati matė viduje išspardytas gėles, iš dėžutės buvo pavogtos monetos, kurių buvo ne mažiau kaip 20 eurų. Moteris nurodė, kad apie paliekamus kioske pinigus galėjęs žinoti R. Adakauskas.
I. S. negalėjo tiksliai pasakyti, ar pagalbinis pastatas buvo užrakintas. Garso kolonėlę iš J. Č. buvo pasiskolinusi savo gimtadienio šventei.
Ikiteisminio tyrimo metu moteris pasakojo, kad vagystes pastebėjo tik rugsėjo 18-osios ryte. Paskutinį kartą kioske ir pagalbinėse patalpose lankėsi rugsėjo 15-osios vakare.
Nukentėjusysis J. Č. teisme tik paliudijo, jog dvi garso kolonėles pirko parduotuvėje, vieną, kuri buvo pavogta, paskolino I. S.
J. Č. sakė, kad pavogtos garso kolonėlės pradėjo ieškoti interneto svetainėse, nes ją galėjo lengvai atpažinti. Ir nesuklydo – maždaug po dviejų savaičių pamatė, kad mergina pardavinėja kolonėlę. Susisiekęs su ja per pokalbių programėlę „Messenger“ parašė, jog kolonėlė priklauso jam. Mergina esą atsakė, kad nieko nežino, kad ji tik įdėjo skelbimą apie pardavimą, ir užblokavo J. Č.
Tyrimo metu apklausiama mergina policijos pareigūnams papasakojo, kad garso kolonėlę jai atnešė buvęs draugas. Sakė, jog ji priklauso jo giminaičiui. Paprašius įdėti skelbimą, merginai kilo įtarimas, kad kažkas negerai, tačiau patikėjo vyro žodžiais. Sužinojusi, kad kolonėlė vogta, suprato, jog buvęs draugas ją apgavo, tačiau policijai nepranešė, nes esą tai tebuvusios jos prielaidos.
Anot merginos, kolonėlę draugas pardavė kitam asmeniui už 80 eurų.
Įvertinęs bylos medžiagą teismas abu vyrus pripažino kaltais dėl vagysčių įsibrovus į pagalbinį pastatą ir kioską ir skyrė subendrintą bausmę – po 30 parų arešto Šiaulių kalėjime.
Kadangi kaltinamieji buvo teisti anksčiau ir bausmių neatlikę, prie arešto teisėjas R. Adakauskui pridėjo 2021 m. spalio pabaigoje Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų nuosprendžiu paskirtą 2 000 eurų baudą, J. Griciui – 2019 m. gruodžio 9 d. Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų nutartimi paskirtą 1 000 eurų baudą.
R. Adakauskas baudą savanoriškai turi sumokėti per metus, J. Gricius – per 6 mėnesius.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas.