Pakinktai yra speciali pasivaikščiojimams skirta įranga, tai gali būti puiki alternatyva tradiciniam antkakliui. Jos gaminamos iš patvarių medžiagų, dengiančių šuns krūtinę ir dalį nugaros. Pavadėlio tvirtinimo vieta ant petnešų yra ne prie kaklo, o ties ketera, todėl šuo gali lengviau kvėpuoti ir judėti.
Pastarosios yra skirtos įvairių veislių šunims ir skirtingiems poreikiams, todėl jų yra be galo daug ir įvairiausių, skirtingo dydžio ir dizaino. Todėl tikrai nesunku išsirinkti tinkamiausias petnešas už gerą kainą. Labai svarbu, kad šuns petnešos būtų gerai pritaikytos pagal dydį, taip pat būtų tinkamos pagal šuns temperamentą ir fizinę jėgą, atsižvelgiant į jo veislę.
Tai geriausias pasirinkimas šunų veislėms su plokščiu snukučiu. Kadangi šios veislės dažnai turi kvėpavimo problemų, antkaklio nešioti nerekomenduojama. Kad nepablogintų savo augintinio sveikatos, šeimininkams rekomenduojama naudoti petnešas saugiems pasivaikščiojimams.
Petnešų privalumai
- Universalus aksesuaras, tinkantis visų veislių šunims.
- Suteikia išskirtinį komfortą ir saugumą gyvūnams.
- Tolygiai paskirstoma stuburo apkrova.
- Smarkiai trūkčiodamas šuo nespaudžia trachėjos.
- Jų dėvėjimas nesukelia skausmo jūsų augintiniui.
- Išsirinkti galima iš skirtingų medžiagų, spalvų ir dizaino.
- Platus dydžių pasirinkimas. Galite pasirinkti tinkamas petnešas bet kokio amžiaus ir veislės šuniui.
Kaip išsirinkti petnešas pagal šuns veislę?
Mažų veislių šunims
Mažų dekoratyvinių veislių šunims rekomenduojama įsigyti petnešas iš minkštų ir švelnių audinių.
Vidutinių ir didelių veislių šunims
Vidutinių ir didelių veislių šunims pirmenybė teikiama pakinktams iš patvarių sintetinių audinių arba aukštos kokybės odos su patikimais dirželiais. Tokiems šunims rekomenduojama rinktis modelį su metaliniais tvirtinimais.
Šuniukams
Šuniukams gaminamos minkštesnės petnešos, kad nesukelti nereikalingo streso vis dar trapiai mažo augintinio raumenų ir kaulų sistemai. Kita vertus, nerekomenduojama naudoti petnešėlių šuniukams iki 8-9 mėnesių amžiaus, kadangi gyvūno skeletas ir raumenų sistema iki šio amžiaus dar formuojasi.
Į ką svarbu atkreipti dėmesį?
- Dydį svarbu parinkti individualiai savo šuniui.
- Dirželiai neturi įsispausti į odą ar trinti, dirželių plotis turi būti atitinkamas pagal gyvūno dydį. Dideliam šuniui reikia plačių dirželių ir atvirkščiai.
- Diržų medžiaga turi būti minkšta ir patogi dėvėti.
- Svarbu, kad medžiaga būtų patvari.
- Stenkitės rinktis petnešas su reguliavimo taškais – taip prireikus puikiai priderinsite įrangos dydį prie šuns.
- Dirželiai, esantys už priekinių letenų, turi turėti atstumą nuo letenų, kad netrukdytų galūnėms judėti ir nespaustų pažastų. Mažiems šunims atstumas nuo pažasties turėtų būti apie 2 pirštus, dideliems – maždaug delno dydžio.
- Rinkitės diržus su metaliniais, o ne plastikiniais žiedais.
- Rinkitės diržus su klasikiniais plastikiniais ar metaliniais užsegimais, kad nereikėtų ilgai užtrukti norint užsegti ar atsegti dirželius.
Kaip tinkamai uždėti petnešas šuniui
Kadangi formų būna įvairių, prieš pradėdami dėti petnešas, peržvelkite instrukcijas. Paprastai šunys bijo naujo daikto, todėl pirmą kartą užsidėję pakinktus stipriai priešinasi ir rodo savo nepasitenkinimą. Tačiau tai neturėtų sustabdyti šeimininko, nes šuo vis tiek turės priprasti atsiradusių naujovių.
Pirmiausia rekomenduojama šunį supažindinti su nauju priedu, leisti jam pauostyti ir parodyti, kad šis naujas aksesuaras jam visiškai saugus. Toliau galima šiek tiek patrinti pakinktus į šuns kailį ir duoti dar kartą pauostyti. Taip jis jaus pažįstamą kvapą ir naujas daiktas jau atrodys saugesnis. Glostykite savo šunį, girkite jį ir palepinkite skanukais.
Dabar galite pradėti segti diržus. Gyvūno galva turi būti įkišta per specialią angą. Toliau reikia įkišti gyvūno letenas į atitinkamas skyles. Jei šuo vėl rodo nepasitenkinimą, pasistenkite atitraukti jo dėmesį mėgstamu skanėstu ir tuo metu, kai augintinis čiumpa maistą, atsargiai perkelkite jo letenas į reikiamas skylutes.
Paskutiniame etape pritvirtinkite diržus taip, kad jie nespaustų gyvūno kūno. Ties ketera užfiksuokite užraktą ir įsitikinkite, kad diržai gerai priglunda prie šuns. Jei reikia, sureguliuokite diržus. Dabar galite prisegti pavadėlį prie diržo žiedo ir eiti pasivaikščioti. Labai svarbu nepamiršti pagirti savo šuns už paklusnumą ir gerą elgesį. Sunkiausias dalykas yra pripratinti augintinį prie naujo aksesuaro. Ilgainiui jūsų keturkojis pripras prie šio naujo priedo ir netgi galės jums padėti klusniai judindamas letenas ir įverdamas galvą ten kur reikia.
Svarbu žinoti
- Petnešų negalima nešioti visą laiką. Tai ypač aktualu auginant ilgaplaukių veislių šunis, nes po dirželiais esantis kailis nuo pastovios trinties gali imti plonėti.
- Jei turite didelį ir aktyvų šunį, su petnešomis jį gali būti sunkiau suvaldyti.
- Būkite atsargūs rinkdamiesi petnešas besilaukiančiai kalytei (verčiau pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju).