Tikrai ne kiekvienas žino apie pavojingą virusinę ligą trichineliozę. Tačiau nerasi medžiotojo, kuris nebūtų apie tai girdėjęs.
Dažniausiai ja užsikrečiama, suvalgius rūkytos kiaulienos, šernienos gaminių ar šašlykų. Gi šernas yra pagrindinis mūsų šalies medžiotojų trofėjus.
Vasario 17 dieną „Platelių“ būrelio medžiotojas Jonas Šečkus sumedžiojo dvimetį šerną. Mėsą patikrino veterinarė Virginija Tilvikienė. Apie trichinelioze sergantį šerną moteris pasiskubino pranešti medžiotojui. Šis kartu su medžioklės kolega Povilu Rubinu šerną išvežė į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ – atiduoti maistui netinkamą grobį.
Tačiau, pasirodo, įmonėje nebėra veterinarijos specialisto, kuris anksčiau surašydavo aktą. O be akto darbuotojos šerną atsisakė priimti. Penktadienis, diena eina į pabaigą. Medžiotojai būtinai nori atsikratyti nevalgomo žvėries. Po ilgų derybų pagaliau pavyko tai padaryti.
Šiemet mūsų medžiotojų draugijoje tai – pirmasis trichineliozės atvejis. Pernai buvo net trys – visus žvėris sumedžiojo „Platelių“ būrelio vyrai.
Medžiotojai gerokai piktinasi, kad tenka mokėti už į įmonę atvežtą šerną. Anot J. Šečkaus, juk atvežama žaliava. Ir įmonės darbuotojai turėtų džiaugtis, kad sunaikintas dar vienas trichineliozės židinys.
Kai užsikrečiama trichinelioze, žmogus ima vemti. Ligai plečiantis, pakyla temperatūra, krečia šaltis, skauda krūtinės, nugaros ir blauzdų raumenis, patinsta veidas, apima didelis silpnumas. Laiku nesikreipus į medikus, galimi plaučių, nervų sistemos pažeidimai (net iki psichozės), širdies nepakankamumas. Paralyžius ir koma. Iš šimto susirgimų trys baigiasi mirtimi…
Girdėjau kalbų: nustačius, jog šernas serga trichinelioze, juo atsikratoma net nepristačius į Rietavo utilizacijos įmonę. Mat reikia gaišti laiką kelionei, kainuoja kuras, o dar ir įmonei reikia mokėti.
Taigi, už nerūpestingumą trichinelės gali nubausti taip, kad teks gailėtis visą gyvenimą.