Gimęs ir augęs Plungėje, muzikų šeimoje. Taip pristatomas Rudolfas Budginas – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojų Stasės ir Povilo Budginų sūnus, fortepijono muzikos virtuozas, tarptautinių konkursų laureatas, Cuestos (JAV) muzikos koledžo profesorius, Tomo Akviniečio kamerinio orkestro dirigentas. Šiuo metu Rudolfas Budginas parvykęs į Lietuvą. Tiesa, čia jo laukia ne tik susitikimas su artimiausiais žmonėmis, bet ir pasaulinio garso koncerto „Klasika be frakų“ turas.
Plungiškis, Mykolo Oginskio meno mokyklos akordeono mokytojas P. Budginas, paklaustas, ar sūnus Rudolfas dažnai grįžta į Lietuvą, atsakė, kad jis parskrenda kone kiekvienais metais. „Parskristi parskrenda, bet kad iki Plungės ne visada atvažiuoja. Koncertai, reikalai. Ir dabar jis jau pusantros savaitės Lietuvoje, bet prie bendro stalo namuose dar nesusėdom. Vis lekia, neturi laiko, na, toks jau jis“, – juokdamasis pasakojo garsiojo muziko tėvas.
S. ir P. Budginų sūnus Rudolfas – Plungės kultūrinei bendruomenei gerai žinomas žmogus.
Groti jis pradėjo būdamas vos ketverių metų, o devynerių jau grojo kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Jo mokslų ir kūrybos kelio pradžia – žinoma, šeima ir tuometinė Plungės muzikos mokykla. Vėliau plungiškis mokėsi M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, studijavo Lietuvos muzikos akademijoje, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas (o tai buvo beveik prieš du dešimtmečius), jis mokslus tęsė Pietų Karolinos universitete Los Andžele – baigė magistro studijas, o vėliau ir aukščiausią muzikos mokslų daktaro laipsnį įgijo.
Konkursus, kuriuose dalyvavo ir laurus skynė dabar jau pasaulinio garso pianistas R. Budginas, sunku ir suskaičiuoti. Jo „sąskaitoje“ – prizinės vietos Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose, o vienas iš svariausiųjų – prestižinio konkurso „Yamaha of Europe award“ prizas. Jis koncertavęs visoje Šiaurės Amerikoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Vengrijoje ir kitose šalyse.
Kaip jau minėjome, R. Budginas šįkart į Lietuvą grįžo ne tuščiomis – atvežė JAV publiką jau pakerėjusį, bet Europoje dar nematytą koncertą „Klasika be frakų“. Tiesa, koncertuos jis ne vienas, o kartu su iš JAV atvykusiais muzikantais: J. Pecotu (gitara), K. Hershmanu (bosinė gitara), W. Lundu (mušamieji), na, o koncerto svečias – taip pat iš Plungės kilęs saksofonininkas Danielius Praspaliauskis.
Koncertas „Klasika be frakų“ pristatomas įvairiai: „džiazuojanti“ klasika, eksperimentai su klasikine ir popmuzika, akademinių ribų peržengimas. Juk R. Budgino koncertuose šalinamas barjeras tarp atlikėjų ir publikos, klasikinė muzika nenuspėjamai interpretuojama, žiūrovai apdovanojami puikia pramoga.
O kaip neįprastą sūnaus muzikavimą vertina jo tėvas? Povilas Budginas sako girdėjęs koncerto programos kūrinius ir vertinantis juos teigiamai. „Manau, geriausias vertintojas yra publika. Rudolfas ką tik koncertavo Kaune. Girdėjau, kad ten sulaukė beprotiškų ovacijų. Štai jums ir įvertinimas. O man asmeniškai taip pat patiko“, – sakė P. Budginas.
Džiugu, kad buvęs plungiškis, net ir tapęs pripažinta garsenybe, nepamiršta gimtojo miesto, o savo talentą pristato vietos bendruomenei. Žinoma, tai puiki proga pabūti tarp savų, tarp artimiausiųjų – pažiūrėti koncerto tikrai atvyks mama Stasė ir tėtis Povilas, iš Vilniaus – sesuo Nomeda (beje, taip pat muzikė) su dukryte Pija ir sūneliu Benu, netrūks ir draugų, pažįstamų.
Tiesa, pats Rudolfas gimtinėn grįžo be šeimos – Jungtinėse Amerikos valstijose jo laukia italų kilmės amerikietė žmona Lilijana ir dukrytės Sofija bei Nikoletė.
Pasak P. Budgino, mažoji anūkėlė tokioms tolimoms kelionėms dar per maža (ji vos pusės metukų), todėl visos Rudolfo moterys liko namuose. Tiesa, vyresnioji anūkė, kuriai pusantrų metų, pas senelius jau buvusi. Žinoma, ir patys Budginai savo vaikus ir vaikaičius Amerikoje jau ne sykį aplankę.
Rudolfo Budgino koncertas Plungės kultūros centre numatytas birželio 7 dieną 18 valandą.