
Rugpjūčio 28 dieną Plateliuose vyko dešimties Lietuvos teritorinių darbo biržų direktorių ir valdžios atstovų pasitarimas „Darbo rinkos stebėsena ir prognozavimas“, į kurį atvyko ir svečias iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Plungės teritorinės darbo biržos direktorė Dangirutė Jurkuvienė pasveikino pasitarimo dalyvius, palinkėjo konstruktyvaus darbo ir aktualių diskusijų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento Darbo rinkos skyriaus vedėjas Vytautas Gumuliauskas pasidžiaugė, kad Lietuvos darbo biržos ir jos padalinių veiklos rezultatai kiekvienais metais gerėja, auga žmonių užimtumas.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis pasveikino susirinkusiuosius ir trumpai apžvelgė gyventojų užimtumo padėtį Rietave bei Plungėje. Jis pagyrė Plungės darbo biržos atstovus, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad netrūksta ir problemų. Deja, anot jo, visų šio profilio šalies įstaigų problema – bendravimo su darbo netekusiais žmonėmis stoka. Žinoma, įtakos turi ir nelegalus darbas, kuriam turėtų būti užkirstas kelias.
Jis pakvietė pamąstyti, kaip išlaikyti darbo vietas mažesnėse gyvenvietėse, nutolusiose nuo didesnių miestų. Tačiau A. Černeckis pasidžiaugė, kad nedarbas Plungėje ir Rietave siekia tik apie 9-9,5 proc., bet, anot jo, rodikliai galėtų būti dar mažesni. Rietavo meras stebėjosi, kad didesniuose miestuose – Telšiuose ir Mažeikiuose – nedarbas didesnis, nors Mažeikiuose išvystyta naftos pramonė.
Dar viena problema, kurią įvardijo Rietavo meras, – kaimo moterų užimtumas. Mat jos, užauginusios vaikus, dažnai nebegali įsidarbinti.
„Svarbus uždavinys – jaunimo nedarbo, kuris siekia net 20 proc., mažinimas. Juk dažnai jauni žmonės dirba nelegaliai ar vyksta dirbti į užsienį“, – akcentavo A. Černeckis.
Vėliau Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas Albertas Šlekys priminė ir sukonkretino darbo biržos tikslus ir uždavinius.
Apie didelių įmonių įtaką mažinant nedarbą pasakojo „Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturtis Liudas Skierus. „Darbo birža turi pagelbėti bedarbiui – tiek finansiškai, tiek padėdama įsidarbinti“, – pabrėžė L. Skierus. Jis sakė, kad „Vičiūnų“ įmonių grupė vien Plungėje suteikė
1 900 darbo vietų. Be to, verslininkas atskleidė, kad jų įmonė žada plėtoti paukštininkystę, tad bus dar naujų darbo vietų. Deja, anot jo, vis dar trūksta kvalifikuotų specialistų.