
Kiekviena Lietuvos savivaldybė kaip išganymo laukia Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų, skirtų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti. Nors ir sakoma, kad ne piniguose laimė, bet tiesa ta, kad nuo jų kiekio priklauso, kiek ir kokių gatvių iš duobėtų virs lygiomis, kiek žvyrkelių pakeis statusą į asfaltuotą. Balandžio mėnesio Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje atskleista, jog mūsų rajonui skirta 2 mln. 800 tūkst. eurų KPPP lėšų.
Plungiškiai jau seniai žino, kad 50 proc. KPPP lėšų turi būti panaudojama vietinės reikšmės keliams tiesti, rekonstruoti ir taisyti (šiemet – 1 mln. 405 tūkst. eurų), 10 proc. lėšų skiriama saugaus eismo ir darnaus judumo priemonėms įgyvendinti (šiemet – 281 tūkst. eurų).
Likusi pinigų dalis lygiomis dalimis paskirstoma miestui ir visoms kaimo seniūnijoms, t. y. šiemet 562 tūkst. eurų teks miestui ir tiek pat dešimčiai kaimo seniūnijų.
Visą straipsnį skaitykite laikraščio „Plungė“ 2025 m. balandžio 25 d. numeryje (Nr.31)