
Mero potvarkiu sudaryta darbo grupė prieš kelias savaites tikrino Plungės specialiosios mokyklos bendrabutį – aiškintasi, ar deklaruojamas bendrabutyje gyvenančių mokinių skaičius sutampa su realiu. Nustatyta, kad oficialūs ir faktiniai skaičiai gerokai prasilenkia, o už tai Specialiosios mokyklos direktorei Gražinai Sukurienei siūloma skirti drausminę nuobaudą.
Abejonių dėl Specialiosios mokyklos bendrabutyje gyvenančių mokinių skaičiaus kilo sausio pabaigoje, kai Savivaldybės taryba svarstė tų moksleivių nemokamo maitinimo klausimą. Tada išsakyti įtarimai, kad iš tikrųjų vaikų nėra tiek, kiek nurodoma oficialiai. Siekiant išsiaiškinti abejonių pagrįstumą, Plungės rajono savivaldybės mero Albino Klimo potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuri patikrino mokinių, penkias dienas per savaitę gyvenančių bendrabutyje, skaičių.
Patikrinimą atliko Savivaldybės kontrolierė Danutė Jarašiūnienė, Plungės rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Karalienė, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė. Vasario 26-osios vakarą bendrabutis tikrintas, žinant mokyklos direktorei G. Sukurienei, dalyvaujant kelioms auklėtojoms, auklėms, slaugytojai.
Oficialiais duomenimis, mokykloje yra dešimt auklėjamųjų grupių, jose – 81 mokinys, bendrabutyje penkias dienas per savaitę gyvena 42 vaikai.
Darbo grupė apsilankė valgykloje – tikrino, kiek vaikų tądien vakarieniavo, bei užsuko į auklėjamąsias grupes bendrabutyje pažiūrėti, kiek jose vaikų ir ar tie, kurie nurodyti direktorės sąraše.
Tikrinimo metu nustatyta daug įdomių, pažeidimais „kvepiančių“ dalykų.
Tikrintojų parengtoje išvadoje nurodoma, kad nei faktinis mokinių skaičius, nei mokinių pavardės sąrašuose (kurie pakabinti ant kambarių durų) nesutampa su tuo, kas parašyta 2013 metų sausio 28 d. mokyklos direktorės pasirašytame įsakyme „Dėl Plungės specialiosios mokyklos auklėjamųjų grupių mokinių sąrašo patikslinimo ir dėl mokinių tarpusavio santykių“. Patikrinus penkias grupes, mokinių skaičius ir pavardės atitiko tik antrojoje grupėje, kitose – ne.
Nustatyta, kad dirbtinai sudaryta penktoji auklėjamoji grupė, kurioje įrašyti 8 vaikai. Tačiau… iš 8 „sąrašinių“ mokinių trys bendrabutyje negyvena, o dar trys netgi nesimoko mokykloje! Šie faktai nustatyti, remiantis klasių dienynų duomenimis, raštiškais darbuotojų paaiškinimais. O mokinių registre nurodoma, kad tie vaikai ir mokosi, ir gyvena bendrabutyje, ir netgi nemokamą maitinimą gauna.
Dar išsiaiškinta, kad vienas mokinys vasario 25-26 dienomis mokykloje nebuvo – dienyne pažymėta „n“ raidė, o štai bendrabutyje ir prie pusryčių, pietų bei pavakarių stalo jis žymimas kaip esantis. Ar tai reiškia, kad mokinys dvi dienas dykaduoniavo – valgė, bet į pamokas nėjo, ar tai, kad jo maisto davinys kažkam kitam skaniai „sulindo“?
Išvadoje nurodoma, kad mokykloje sudaryta per daug auklėjamųjų grupių (bendrabutyje penkias dienas per savaitę gyvena 35 vaikai, o grupių – penkios). Be to, akcentuota, kad tikrinimą apsunkino tai, jog vietoj dirbančiųjų auklėtojų buvo pavaduojančios, kurios į daugelį klausimų atsakyti negalėjo.
Patikrinimą atlikusios specialistės Savivaldybės administracijos direktorei Astai Beierle Eigirdienei siūlo parengti ir Savivaldybės tarybai teikti sprendimo projektą dėl drausminės nuobaudos skyrimo direktorei G. Sukurienei. Švietimo skyriui rekomenduojama išsiaiškinti, ar reikalingos 6-10 grupės (kuriose patikrinimo metu vaikų nerasta), ir Savivaldybės tarybai parengti sprendimo projektą dėl mokinių skaičiaus grupėse nustatymo.
Bausti ar ne direktorę G. Sukurienę, kurios „valdose“ aptiktas ne vienas pažeidimas, spręs Savivaldybės taryba.