
Penktadienį į posėdį rinkosi laikinoji komisija etikos klausimams nagrinėti. Jos pirmininke paskirta Savivaldybės tarybos narė Irena Nekrašienė. Komisijai pateikti du klausimai dėl politikų etikos. Abu susiję su Savivaldybės tarybos sprendimais dėl Senamiesčio vidurinės mokyklos reorganizavimo į pagrindinę. Vos susėdę prie stalo, komisijos nariai konstatavo, kad posėdis būsiąs uždaras, o žurnalistai išprašyti lauk. Ir tai esą leidžia komisijos darbo reglamentas, kurį rajono politikai patys ir pasitvirtino.
Turint omeny, kad žiniasklaida yra visuomenės informavimo priemonė, peršasi išvada, kad politikai nenori būti atviri visuomenei, kuri juos ir išrinko.
Laikinoji komisija etikos klausimams nagrinėti sudaryta tik per praėjusį Savivaldybės tarybos posėdį (birželio 30-ąją). Komisija kol kas tik laikina, ji sudaryta, nes atsirado pora skubiai nagrinėtinų klausimų. Į pirmąjį posėdį susirinko ne visi (tik pirmininkė I. Nekrašienė bei nariai Marytė Mažonienė ir Jonas Šečkus), tačiau kvorumas susidarė ir klausimai buvo nagrinėjami.
Pasitvirtinę darbotvarkę, komisijos nariai išsyk apsidraudė ir nuo pašalinių ausų posėdyje. Pirmininkė I. Nekrašienė perskaitė etikos komisijos darbo reglamento punktą, numatantį: kol klausimas neišnagrinėtas ir nepriimtas sprendimas, komisijos darbas neviešinamas. O tai reiškia, jog posėdžiaujama bus už uždarų durų.
Beje, etikos komisijos darbo reglamentą yra patvirtinusi pati Savivaldybės taryba. Ir tas punktas dėl komisijos darbo neviešinimo – pačių politikų sumanytas ir patiems labai palankus. Juk kaip patogu – jei kažko ir prisidirbai, tavo munduras bus skalbiamas už uždarų durų. Paskui bus paviešintas tik sausas sprendimas, o visos aplinkybės liks užkulisiuose.
Šįkart, kaip minėjome, komisijai buvo pateikti du klausimai. Vienas iš jų – Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pavedimas atlikti tyrimą dėl mero Albino Klimo ir Savivaldybės tarybos nario Audriaus Misiūno veiksmų atitikties įstatymo nuostatoms.
Redakcijos žiniomis, į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją kreipėsi Senamiesčio vidurinės mokyklos atstovai. Jų nuomone, ir A. Klimas, ir A. Misiūnas, balsuodami už Senamiesčio vidurinės mokyklos reorganizavimą, supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus (mat A. Klimo žmona dirba „Saulės“ gimnazijoje, o A. Misiūnas pats vadovauja gimnazijai – Plungės technologijų ir verslo mokyklai), todėl jų elgesys turėtų būti svarstomas ir atitinkamai įvertintas.
Po posėdžio „Plungės“ kalbintas A. Misiūnas tvirtino viešųjų ir privačiųjų interesų nepainiojęs. Juolab kad turimi duomenys rodo, jog iš Senamiesčio vidurinės mokyklos į jo mokyklą ateinančių mokinių skaičius šiemet (nors Senamiesčio mokykloje vienuoliktokų klasės neformuotos) neišaugo: 2009 metais iš tos mokyklos atėjo 17, 2010 m. – 33, šiemet – 17.
Kitas komisijos svarstytas klausimas – pagal Savivaldybės tarybos nario Mykolo Pronckaus pateiktus įtarimus dėl moksleivių skaičiaus rajono bendrojo lavinimo mokyklose klastojimo. Praėjusio Savivaldybės tarybos posėdžio metu M. Pronckus paprašė, kad sudarytoji laikinoji komisija etikos klausimams nagrinėti išsiaiškintų, kodėl daugiau nei šimtu skiriasi mokinių skaičius – mažesnis skaičius buvo pateiktas Savivaldybės tarybai, didesnis – sprendime, kurį pasirašė Savivaldybės meras A. Klimas.
Kaip vėliau redakcijai pavyko išsiaiškinti, nei vieno, nei kito klausimo komisija iki galo neišnagrinėjo. Nuspręsta, jog reikia surinkti papildomų dokumentų. Į kitą posėdį nutarta rinktis po dešimties dienų.